Cena bitcoinu dosahuje nového rekordu – co dál?

Hodnota bitcoinu prolomila jinou značku. Cena tentokrát dosáhla 1300 $ a šla na 1343 $ jako nové historické maximum a překonala tak rekord z března 2017. Tento krok přichází po několika týdnech nejistoty související s odmítnutím BTC jako potenciálního významného investičního prostředku.

Pro každého, kdo drží tuto digitální měnu, jsou zprávy dobré, zejména pro ty, kteří využívají služby online BTC kasina a na dalších místech, která přijímají BTC. Totéž platí pro ty, kteří udělali značné investice do bitcoinů a širší komunita vývojářů, kteří pracují na nových aplikacích nejen v bitcoinech, ale je širší doménou blockchainové technologie.

Přestože se zdá, že tato zpráva vládne v některých nedávných obavách, otevírá také několik otázek ohledně budoucnosti ceny bitcoinů a její hybnosti. Mnozí se hlavně ptají, kam se bude cena v příštích měsících pohybovat a jaký to může mít dopad na myšlenku hledání bitcoinů v jiných doménách. Tato představa je obzvláště důležitá, pokud jde o její roli potenciálního konkurenta s jinými velkými tradičními měnami na globální úrovni.

Očekávaný vzestupný moment

V tuto chvíli se většina analytiků shoduje na tom, že cena bitcoinů bude stále stabilně růst a že tento vzestupný moment bude na nějakou dobu zachován. Existuje několik faktorů, které se používají k podpoře této myšlenky. Zaprvé, v širším prostoru kryptoměn existuje úroveň technologického pokroku, která se rovná důvěře spotřebitelů. Za druhé, bitcoin si nachází cestu na rozvíjející se trhy s úrovní neustálého úspěchu, který se také prezentuje jako pohon, který zvyšuje cenu.

To jsou jen některé z pozitivních faktorů, které poskytují platformu, která umožňuje, aby se cena BTC meziročně vyšplhala o 200%. Historie však ukazuje, že tempo růstu, jako je tento, není dlouhodobě udržitelné. Pro kratší časový rámec, který je před námi, se mnozí domnívají, že 1 500 $ bude stropem, kolem kterého se cena BTC stabilizuje. V této otázce však neexistuje tvrdá shoda.

Někteří místo toho poukazují na jüan jako na relevantní faktor v procesu dosahování stabilní ceny BTC. Zde by 8 000 ¥ mohlo být důležitým měřítkem na psychologické úrovni, které by se pohybovalo kolem 1200 $ a trochu pod současnými obchodními hodnotami.

Býčí projekce

Zatímco některé jsou konzervativnější vzhledem k potenciální ceně BTC, jiné jsou býčí, pokud jde o jeho budoucnost. To je důvod, proč mnozí měří cenu 2 000 $ jako něco, co by bylo rozumným cílem pro toto aktivum.

Cena 1 500 $ je poněkud na býčí straně, protože neexistují žádné jasné indikátory, že doména uvidí nějaké důležité pozitivní změny, které by mohly cenu v příštích měsících zvýšit. Jak však jasně ukazuje případ současného posílení, dobré zprávy nejsou u některých cenových skoků nijak zvlášť důležité, jelikož z jiných čtvrtí neplynou žádné negativní zprávy, zejména z legislativní a regulační oblasti.

Osud čínských obchodních společností a burz BTC zde stále visí na vlásku, ale to evidentně trh znepokojuje stále méně. Jakékoli nové zpřísnění Čínské lidové banky by mohlo být problematické, ale zdá se, že existuje rozšířená víra, že to nemůže nijak významným způsobem vrátit ceny zpět.

Pauza přijde

Z krátkodobého hlediska se zdá, že se obchodníci na určitou dobu pozastaví na současné úrovni, když se pokusí zjistit nadcházející dynamiku. Tento přístup vyčkejte a uvidíte se ukázal jako velmi užitečný při mnoha předchozích příležitostech, takže není důvod si myslet, že současná situace bude jiná.

Současně existuje pocit, že tento krok bude nejen rozumný, ale také nezbytný pro bitcoinovou komunitu. Pokud se to brzy neuskuteční, mnoho lidí se obává, že růst cen nakonec nebude příliš velký na vzestupnou hybnost, která bude příliš rychlá na to, aby se udržela. Kromě toho neexistuje shoda v otázce, kdy obchodníci začnou získávat zisky z této změny a jak to ovlivní cenu.

Od této chvíle se většina obchodníků s bitcoiny domnívá, že mají dlouhodobou strategii býčí mentality. To znamená, že pro ně může cena pouze stoupat a jakákoli pauza je jednoduše průjezdním bodem na pokračující a nezmenšené trajektorii nahoru.

Alternativa k měnám Fiat

I když bitcoiny stále ještě nejsou, existuje jasný cíl, který sdílejí všichni, kdo se v komunitě angažují – BTC se dostává na úroveň, kde jej lze vnímat jako legitimní alternativu k fiat měnám. Tato myšlenka mohla být směšná jen před několika lety, zejména s ohledem na havárii roku 2013, ale nyní je to něco jiného než.

Velký faktor v tom pochází zvenčí bitcoinové domény – ether v období od svého uvedení na trh výrazně zvýšil svou hodnotu, což veřejnosti jasně ukázalo, že digitální měna není dohodou o jedné síti.

Nyní se mnozí snaží diverzifikovat své portfolio přechodem na digitální měnu a na rozdíl od pouhých dvou let mají dvě silné alternativy. Sítě jako Zcash a další menší altcoiny mohou být o něco pozadu, ale určitě jezdí na stejném brázdě vytvořeném bitcoiny.

Přesto existuje silný pocit, že vlády světa mají v tomto procesu stále obrovské slovo, ale také úroveň kontroly, proti které žádná síť nemůže bojovat. Například EU může rozhodnout, že peněženky s digitální měnou musí být připojeny k ID držitele, zneužití myšlenky anonymity. V Číně může národní banka potlačit většinu obchodování, zatímco se rozhodne, jak bude regulovat tuto finanční oblast.

Z tohoto důvodu vždy přetrvává pocit, že cena digitálních měn může být snadno narušena neočekávaným legislativním krokem v některých relevantnějších zemích. Vzhledem k tomu, že cenový růst pokračuje s BTC, mnoho lidí si je příliš vědomo toho, že by to mohlo náhle skončit, pokud například z Číny vyjdou obzvláště špatné zprávy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map