Cena ropy WTI nedokáže rozšířit býčí rally – silnější dolarové váhy!

Během páteční asijské obchodní relace, WTI Ropě se nepodařilo prodloužit svoji dlouhou vítěznou sérii, která klesla pod úroveň 58,00 USD, protože OPEC snížil prognózu poptávky s tím, že celosvětová poptávka po palivu do roku 2021 se bude zotavovat pomaleji, než se dříve myslelo. Mezitím Mezinárodní energetická agentura uvedla, že nabídka stále převyšuje celosvětovou poptávku, ačkoli vakcíny COVID-19 jim mohou pomoci se zotavit.

Kromě toho včera zveřejněná data lednového indexu spotřebitelských cen (CPI) USA, která byla včera zveřejněna, vyvolala pochybnosti o ekonomickém oživení v USA a přispěla ke zvýšení obav z poptávky po pohonných hmotách. Medvědí sentiment kolem cen ropy byl dále posílen poté, co Japonsko rozšířilo omezení činnosti v deseti regionech, zatímco australský stát Victoria může také vyhlásit novou uzamčení, a to uprostřed výskytu případů variant virů. Napříč rybníkem byla síla širokého amerického dolaru také považována za jeden z klíčových faktorů, které podkopaly ceny ropy, protože dolar se obvykle pohybuje opačně k ropě. Na rozdíl od toho se klíčovým faktorem, který napomáhá omezit hlubší ztráty cen ropy, stala dříve publikovaná větší dodávka v USA, než se očekávalo, a pokračující naděje na očkování COVID-19. Mezitím slib prezidenta Joe Bidena oznámit biliony dolarů v nových opatřeních na pomoc COVID-19 zmírnil obavy z globálního ekonomického zpomalení, které by také mohlo poskytnout určitou podporu ropě a omezit její medvědí rally.

Kromě toho sehrál důležitou roli při podpoře cen ropy příslib Saúdské Arábie ohledně snížení produkce. V současné době se ropa obchoduje za 57,81 USD a konsoliduje se v rozmezí 57,72 až 57,97. Pokud jde o data, údaje o dodávkách ropy z USA od US Information Information Administration (EIA) ukázaly pro týden končící 5. února čerpání 6,644 milionu barelů, což bylo mnohem více, než jak v prognózách vyrostlo 985 000 barelů a stavba 994 000 barelů byla hlášena týden předtím. Úterní data amerického ropného institutu ukázala čerpání 5 821 milionů barelů.

Na medvědí straně počet případů virů stále nevykazuje žádné známky zpomalení, což vedlo k tomu, že Japonsko rozšířilo omezení činnosti v deseti regionech, zatímco Victoria v Austrálii je také připravena oznámit nové blokování z důvodu výskytu několika případů variant viru. Trápení COVID-19 tak udržují energetický průmysl pod tlakem, což poškozuje ropu s vyšším výnosem. Kromě toho nedávný telefonát mezi prezidenty USA a Číny udržel staré spory naživu a znovu vyvolal geopolitické obavy, které byly považovány za klíčový faktor, který udržuje tlak na obchodování na trhu pod tlakem a přispívá k cenám ropy s vyššími výnosy.

Navzdory nepříznivým údajům o pracovních místech v USA se široce založenému americkému dolaru podařilo zastavit klesající sérii předchozí relace, která se během asijského zasedání dne stala býčí, protože obchodníci preferují investice do bezpečných aktiv, jako je americký dolar, uprostřed náladové nálady na trhu. Zisky v amerických dolarech byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly ceny ropy pod tlakem, protože slabší USD má tendenci zlevňovat držitele jiných měn při nákupu surové ropy. Americký dolarový index, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, se obchoduje poblíž 90,468.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dále uvedla, že celosvětová poptávka po ropě do roku 2021 se obnoví pomaleji, než se dříve myslelo. Mezitím Mezinárodní energetická agentura (IEA) uvedla, že nabídka ropy stále převyšuje celosvětovou poptávku, což vyvolalo pochybnosti o oživení poptávky po pohonných hmotách.

Pozitivní je, že sliby Saúdské Arábie, týkající se jednostranného snížení produkce, poskytují určitou podporu cenám ropy a omezují její ztráty. Kromě toho se očekává, že další stimulační opatření přijme nově zvolený americký prezident Joe Biden, což může také pomoci cenám ropy.

Pokud jde o další postup, obchodníci na trhu budou neustále sledovat chatování ohledně balíčku pomoci USA a aktualizací virů; mezitím bude klíčem sledovat americký Michiganský spotřebitelský sentiment. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map