reklama Phemex

Nic lepšího než pandemie nespojilo obyvatele světa. Jak bojujeme společně s druhou vlnou koronavirů spojenou s novými blokováními, bitcoiny se dokázaly vyšplhat výše na úrovně, které se za pár let neviděly. Další důležitá událost je hned za rohem a bez ohledu na to, kdo v letošních volbách v USA zvítězí, mnoho zastánců zastává názor, že bitcoin je jasným vítězem.

Hlavolam Trumpa nebo Bidena vyvolal nejistotu. Tradiční finanční trhy nejsou velkým fanouškem nejistoty. Zdá se však, že bitcoinu to až tak nevadí.

Jak nadcházející volby v USA ovlivní ceny bitcoinů [BTC]?

Prezident Donald Trump není velkým fanouškem bitcoinů. Jeho postoj byl zcela evidentní, když řekl nechvalně známá slova, že „bitcoin je založen na řídkém vzduchu“. Změna srdce v jeho druhém funkčním období se zdá být vysoce nepravděpodobná.

Na rozdíl od Trumpova většinového přístupu může být situace velmi odlišná, pokud vyhraje současný viceprezident Joe Biden. Nezapomeňte, že se podílel na nechvalně známém hackingu Twitteru, který podvodně nabídl zdvojnásobení jakékoli částky bitcoinu zaslané na zadaný účet do 30 minut. Ale jeho tweet dole hned po hacku jistě pozvedl obočí mnoha. Toto je jediný tweet Bidenu související s bitcoiny od Bidena.

Jeho výběr z kabinetu také mluvil svazky. Kamala Harrisová, současná americká senátorka a bývalá generální prokurátorka Kalifornie, se možná veřejně nezmínila o svém postoji k bitcoinu, její tým má však tvář přátelskou ke kryptoměnám – Ryan Montoya, bývalý technický ředitel Sacramento Kings.

Nemám bitcoiny a nikdy vás nebudu žádat, abyste mi nějaké posílali.

Pokud se však chcete zapojit, abyste pomohli učinit z Donalda Trumpa jednorázového prezidenta, můžete to udělat zde: https://t.co/8XtBjuU5fX

– Joe Biden (@JoeBiden) 16. července 2020

Může to být otázka za milion dolarů, co pro bitcoiny znamená výhra obou. I když na tuto otázku neexistuje jasná odpověď, s výjimkou spekulací, lze bezpečně konstatovat, že u bitcoinů to právě začalo a má před sebou dlouhou cestu. Nezáleží na tom, kdo vyhraje, bitcoiny nelze zastavit.

Nesouvisející příroda

Rok 2020 byl divokým rokem. Existuje COVID, globální ekonomika si vybrala daň, globální indexy nedosahovaly dobrých výsledků, pak se blíží volba jednoho z nejvlivnějších a nejrozvinutějších národů na světě. Navzdory skutečnosti, že tak velká geopolitická událost tradičně vrhá trh na zmatek, může to být čas, kdy se z bitcoinu nakonec vyvine nekorelované aktivum.

Bitcoin během posledních několika měsíců strhl nejistotu na trhu. Ať už je to případ BitMEX, hack KuCoin nebo mánie DeFi, největší kryptoměna na světě se pomalu, ale stabilně přibližuje k vytoužené úrovni 14 000 $. Historicky vzato, bitcoiny a zbytek trhu s kryptoměnami byly poháněny FUD a FOMO. A to je důvod, proč si toto odvětví získalo proslulost tím, že je příliš volatilní. Ale letos tomu tak nebylo. Prostor prokázal vážnou odolnost vůči tomu, že se nechal ovlivnit negativními zprávami. Institucionální obři vpád do vesmíru byli jedním z největších faktorů.

Možnost, že se bitcoiny v příštích dnech stanou stále více nezávislými, byla také prosazována OKEx poslední zpráva, která argumentovala,

“V říjnu byla měsíční korelace mezi bitcoiny a S.”&Hodnota P 500 značně kolísala a v polovině měsíce dosáhla 57%, poté rychle klesla na 6% a poté vzrostla na 33%, podle údajů ze zkosení. Při pohledu do budoucna může mít bitcoin po nadcházejících volbách v USA větší šanci odklonit se od makroekonomických událostí a osamostatnit se. “

Bitcoin prošel dvěma americkými volbami – přesně v roce 2012 a v roce 2016. Nebylo to dávno, nicméně od té doby třída aktiv obecně prošla dlouhou cestou a vyvozování závěrů založených na předchozích dvou událostech nemusí moudrý. Historicky je však listopad pro BTC obvykle silným měsícem, protože od roku 2013 zaznamenal pět zisků a dvě ztráty se střední návratností 10,97%.

Zdroj: OKEx

Institucionální podpora

Budou bitcoiny napodobovat USD? Je pravděpodobné, že pár bitcoinů velmi dobře napodobuje americký dolar, přestože je v poslední době stále méně vázán na makro trhy. Institucionální obři se stali nejnovějšími účastníky bitcoinu HODL. Z mnoha gigantů jsou MicroStrategy a Square dvě nejvýznamnější firmy, které odhalily akumulaci bitcoinů. Institucionální investoři se zaměřili na zvýšení své alokace bitcoinů bez ohledu na krátkodobé poklesy hodnoty BTC. Spolu s legitimitou získal bitcoin také tradiční průmyslové odborníky, kteří by mohli zmírnit divoké výkyvy na trhu.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me