Daily Brief, 16. listopadu – Vše, co potřebujete dnes o zlatě vědět

Obchodníci dobré ráno a vítejte zpět v dalším vzrušujícím týdnu,

Ceny drahých kovů, ZLATO, vzrůstající, protože rostoucí infekce koronaviry globálně znovu vyvolaly obavy z ekonomických ztrát v důsledku pandemie. Současně skepse ohledně schopnosti potenciální vakcíny COVID-19 zastavit šíření viru dále zvýšila hodnotu bezpečného kovu. Široce založený americký dolar nezískal žádnou pozitivní trakci a zůstal v ten den v depresi, protože přetrvávaly pochybnosti o globálním ekonomickém oživení z COVID-19. Kromě toho hrál při oslabení bezpečného amerického dolaru významnou roli také sentiment rizika na trhu, podporovaný optimismem ohledně potenciální vakcíny pro vysoce nakažlivý koronavirus..

Žlutému kovu se podařilo zastavit sérii porážek z předchozího týdne a první den nového týdne se vyšplhal na vyšší úroveň. Býčí nálada kolem cen zlata však podpořila převládající tendenci prodeje týkající se amerického dolaru. Ztráty v bankovkách byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které pomohly komoditě denominované v dolarech. Výsledkem bylo, že americký dolar byl pod tlakem kvůli pochybnostem o ekonomickém oživení z COVID-19 v USA. Kromě toho hraje při oslabení bezpečného amerického dolaru také hlavní roli pozitivní nálada na trhu, podporovaná různými faktory. Kromě toho vzestupnou tendenci kolem cen zlata dále podpořil prudký nárůst případů COVID-19, který způsobil návrat k bezpečnému aktivu. Naopak sentiment na trhu od začátku týdne bliká zeleně, podporován nadějí, že brzy bude k dispozici účinná vakcína.

Mezitím sentiment tržního rizika dostal vzestup po pozitivních datech z Číny, která tlačila na S&P 500 futures výše. Výsledkem je, že pozitivní tón na trhu se stal klíčovým faktorem, který udržel víko nad dalšími zisky v bezpečném kovu. Na druhé straně rybníka nebyl sentiment na trhu ovlivněn čínsko-americkým soubojem, který nedávno zrychlil poté, co Trumpova vláda projevila ochotu omezit investice do čínských společností. Žlutý kov se v současné době obchoduje za 1 890,30 a konsoliduje se v rozmezí 1 886,99 až 1 899,01.

Ztráty v dolaru se však staly klíčovým faktorem, který udržoval vyšší ceny ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou bankovky. Mezitím poklesl index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku s jinými měnami, do 22:05 SEČ (2:05 GMT) o 0,14% na 92 ​​588.

Kromě toho se býčí sentiment kolem cen ropy dále posílil poté, co čínská průmyslová výroba porazila odhady, což vyvolalo naděje na ekonomický růst Draka, který poskytl další podporu trhu s energií. Pokud jde o data, průmyslová produkce v čínské ekonomice se druhý říjnový měsíc v řadě meziročně zvýšila o 6,9% a překonala očekávaný zisk 6,5%. Investice do dlouhodobého majetku navíc v říjnu meziročně vzrostla o 1,8% oproti předpokládaným 1,6% a on předešlých 0,8%.

Za oceánem lze důvodem vzestupné tendence kolem cen ropy připsat poslední zprávě naznačující, že indická poptávka po ropě vzrostla poprvé od února. Podle nejnovějších údajů se celková poptávka po ropě v Indii v říjnu meziročně zvýšila o 2,7% a dosáhla 17,8 milionů tun, podle předběžných údajů zveřejněných ropným ministerstvem pro ropné plánování & Analýza Cell.

Denní technické úrovně

Odpor podpory

1849,50 1878,10

1837,40 1894,60

1820,90 1906,70

Otočný bod: 1 866,00

Zlato může najít podporu na úrovni 1886 a odpor na úrovni 1898. Pokračování dalšího vzestupného trendu by mohlo vést k cenám drahých kovů, zlata, na přibližně 1 909. MACD je neutrální; šance na šlapání do strany však zůstávají vysoké mezi 1886 a 1898. Pojďme nejprve sledovat oblast 1 891, protože nad touto hranicí můžeme očekávat okamžitý odchod a pod ní bude ostrý prodej vidět až do roku 1886. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map