Daily Brief, 23. prosince – Vše, co potřebujete dnes o zlatě vědět!

Včera se drahý kov, zlato, uzavřel na 1 859,88, po umístění maxima 1 884,18 a minima 1 858,87. Ceny zlata klesly v úterý třetí den po sobě, a to kvůli obavám z nové varianty koronaviru ve Spojeném království, která posílila americký dolar. 

Nový mutant koronaviru, který se poprvé objevil ve Velké Británii a byl označen nejvyšším představitelem britského zdravotnictví jako „mimo kontrolu“, vyzval vládu Spojeného království, aby ve snaze omezit virus zavedla přísnější národní omezení. Nový mutant byl údajně mnohem infekčnější než obvyklá forma; nebylo však prokázáno, že je nebezpečnější než původní virus. 

Zprávy naznačují, že tato nová varianta koronaviru by se mohla šířit téměř o 70% rychleji než ta původní, a proto se počet infekcí ve Velké Británii během několika dní zvýšil na nejvyšší rekordní úroveň. Vzhledem k okolnostem všechny evropské země a dalších 40 zemí po celém světě uložily zákaz cestování pro příchozí lety ze Spojeného království, což ještě více zvýšilo obavy z globálního hospodářského oživení. Rostoucí obavy zvýšily přitažlivost pro bezpečné útočiště, což nakonec posílilo dolar, protože investoři v tomto ohledu upřednostnili americký dolar před žlutým kovem. Rostoucí poptávka po americkém dolaru zvýšila tlak na ceny zlata a zůstaly v úterý třetí den v úterý v záporném teritoriu. 

Na druhou stranu američtí zákonodárci schválili balíček pomoci pro největší světovou ekonomiku ve výši 900 miliard dolarů, který poskytne dlouho hledanou podporu milionům Američanů a podniků týraných pandemií koronavirů. Demokraté a republikáni schválili návrh zákona v Senátu a Sněmovna reprezentantů připravila cestu pro zaslání legislativy prezidentu Donaldu Trumpovi v platnost. Rostoucí počet případů koronavirů v USA dále ohrožoval ekonomiku, což způsobilo, že demokraté a republikáni po měsících vyjednávání a neshod konečně dosáhnou dohody ohledně návrhu zákona. Dopad takové pomoci však vždy bolí místní měnu a americký dolar se po této zprávě dostal pod tlak, který nakonec v úterý omezil další ztráty žlutého kovu.

Pokud jde o data, v 18:30 GMT přišel finální hrubý domácí produkt pro třetí čtvrtletí, který vykázal nárůst na 33,4% oproti předpokládaným 33,1%, což podporuje americký dolar a nakonec vyvíjí tlak na ceny zlata. V 18:32 GMT vstoupil konečný cenový index HDP čtvrtletí. Byl v souladu s očekáváním 3,5%. V 19:59 GMT byl v prosinci zveřejněn Richmond Manufacturing Index pro USA, což naznačuje nárůst na 19 oproti očekávaným 11, což posílilo americký dolar a zvýšilo ztráty cen žlutého kovu. Ve 20:00 GMT údaje o důvěře spotřebitelů v CB za prosinec ukázaly pokles na 88,6 oproti odhadovaným 97,1, přičemž váží americký dolar. Stávající tržby z prodeje domů za listopad odpovídaly předpokládaným 6,70 milionům. Díky silným makroekonomickým údajům americký dolar, který byl již na palubě vysoko, nabral další sílu a v úterý těžce zvážil ceny žlutého kovu.

Mezitím byly ztráty cen zlata omezeny kvůli rostoucí poptávce po útočištích poté, co se na titulní stránky znovu dostal vztah mezi USA a Čínou. Americké ministerstvo zahraničí vydalo další vízová omezení pro čínské úředníky podezřelé z porušování lidských práv. V pondělí ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že vízová omezení mají dopad na čínské úředníky, o nichž se USA domnívají, že jsou odpovědné za potlačování náboženských a duchovních praktiků, členů etnických menšin, disidentů, obránců lidských práv, novinářů a dalších osob.

Pompeo uvedl, že Spojené státy jasně uvedly, že pachatelé porušování lidských práv nejsou v zemi vítáni. Řekl, že rodinní příslušníci cílených osob mohou také čelit vízovým omezením. Tato omezení přispěla ke sporu mezi USA & Čína a vznesla odvolání k bezpečnému přístavu a v úterý omezila ztráty žlutého kovu.

 

Denní technické úrovně

Odpor podpory

1858,49 1884,19

1848,22 1899,62

1832,79 1909,89

Otočný bod: 1873,92

Zlato se obchoduje v úzkém obchodním rozmezí mezi 1884 a 1874 a narušení tohoto rozsahu na spodní straně by mohlo prodloužit prodejní trend až na úroveň 1862. Zároveň by býčí útěk na 1884 rezistenci mohl prodloužit nákup až na další dnešní cílovou úroveň 1895. Myšlenka je prodat pod 1872 a koupit pouze nad 1885. Současně lze očekávat, že trhané obchodování bude dnes mezi 1872 a 1885. Hodně štěstí! 

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map