Daily Brief, Aug 5: Economic Events Brief – Services PMI Figures Ready to Roll

Dobré ráno, obchodníci.

Vítejte zpět v dalším vzrušujícím týdnu. Index amerického dolaru dramaticky poklesl, aby uzavřel týden ztrátou v důsledku zveřejnění horších než očekávaných zpráv o trhu práce. Červencová zpráva o zaměstnanosti v USA odhalila 164 000 pracovních míst vytvořených v měsíci a nezaměstnanost se ustálila na 3,7%, těsně nad 50letým minimem.

Vzhledem k tomu, že tato zpráva o zaměstnanosti nebyla nijak okázalá, je pravděpodobné, že obchodníci na forexu budou obchodovat s Greenback medvědí zaujatostí. Podíváme-li se na ekonomický kalendář, je plně nabitý základy se středním a vysokým dopadem, kde na prvním místě seznamu stojí služby PMI ze Spojeného království a Spojených států..

Seznam sledovaných látek – hlavní hospodářské události dneška

Dnes je na trhu velmi pravděpodobné, že bude obchodovat s americkým dolarem s medvědí náladou, dokud nebudeme mít další základní „cenu“. Pokud jde o novinky, ekonomický kalendář je plně nabitý údaji PMI služeb a před diskusí o předpovědích nám porozumějte, jaké služby PMI ve skutečnosti jsou a proč je důležité.

Služby PMI

Je to přední indikátor ekonomického zdraví – podniky rychle reagují na tržní podmínky a jejich manažeři nákupu mají možná nejaktuálnější a nejrelevantnější vhled do pohledu společnosti na ekonomiku.

Vypočítává se to pomocí průzkumu určitého počtu nákupních manažerů, který respondenty žádá, aby hodnotili relativní úroveň obchodních podmínek včetně zaměstnanosti, výroby, nových objednávek, cen, dodávek dodavatelů a zásob.

Čísla nad 50,0 označují expanzi odvětví, níže indikují kontrakci. Pokud je tedy uvolnění PMI služeb z jakékoli ekonomiky nižší než 50, můžeme zaznamenat medvědí trend v dané měně a naopak.

EUR – španělské služby PMI – 7:15 GMT

Markit zveřejňuje údaje o španělských službách PMI na začátku evropského zasedání. Podle prognózy ekonomů se neočekává, že by se údaje odchýlily od 53,6.

V poslední době jsou údaje o produkci PMI v eurozóně extrémně záporné, ale údaje o službách PMI zůstávají nad 50. Indikátor může mírně podporovat jednotnou měnu Euro.

EUR – italské služby PMI – 7:45 GMT

Kromě španělských služeb PMI má Markit také zprávu o italských službách PMI s mírnou pozitivní prognózou 50,6 vs. 50,5 během předchozího měsíce.

EUR – Francouzské finální služby PMI – 7:50 GMT

Očekává se, že francouzské finální služby PMI nevykazují oproti 52.2 žádnou změnu.

EUR – německé finální služby PMI – 7:55 GMT

Je také pravděpodobné, že Německo nevykáže žádnou změnu v údajích PMI služeb, protože je také pravděpodobné, že zůstanou na 55,4 vs. 55,4. Ze všech těchto si německá finální služba PMI získá trochu větší pozornost, protože Německo je považováno za jeden z největších obchodních uzlů v eurozóně.

Zatím jsou všechna data služeb tak trochu neutrální, takže v eurech možná nebudeme vidět velký pohyb, dokud a pokud všechny tyto údaje PMI neukazují významnou změnu ve skutečných číslech, což je velmi nepravděpodobný scénář.

Tím se zaměření přesouvá na služby PMI dat z Velké Británie a USA.

GBP – Služby PMI – 8:30 GMT

Budou zveřejněna data PMI o službách z dominantního sektoru služeb ve Velké Británii. Čtení nad 50,0 naznačuje ekonomickou expanzi, ale názory na to, zda toho lze dosáhnout, se rozcházejí. Po vstupu v červnu na 50,2 existuje skutečné riziko, že by se tisk mohl stát negativním, protože pokračující politická nejistota nadále podkopává důvěru.

To by pomohlo jako zásadní překážka pro jakékoli naděje, že se britské ekonomice podaří najít růst ve třetím čtvrtletí roku, přičemž jakýkoli nedostatek pravděpodobně tvrdě zasáhne libru. Na kartách je uvedena hodnota 50,4.

USD – ISM nevýrobní PMI – 14:00 GMT

The Institute for Supply Management is due to release services PMI numbers at 14:00 GMT with a forecasting 55.5 vs. 55.1. Newbies, jedná se o průzkum přibližně 400 nákupních manažerů, který žádá respondenty, aby hodnotili relativní úroveň obchodních podmínek včetně zaměstnanosti, výroby, nových objednávek, cen, dodávek dodavatelů a zásob. Pozitivní prognóza může udržet americký dolar podporovaný, ale horší než očekávaná zpráva o trhu práce bude i nadále udržovat dolar pod tlakem.

Sledujte živé vysílání ekonomického kalendáře FX Leaders pro živé přenosy z těchto významných událostí.

Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map