Dejte si tento týden pozor na pokračující sílu a sílu amerického dolaru

Minulý týden byl plný zmatků a nejistoty. Viděli jsme některé působivé pohyby na měnovém trhu, které byly poháněny hlavně americkými prezidentskými volbami a překvapivým vítězstvím republikánského kandidáta pana Donalda Trumpa. V jedné fázi vypadala demokratka Hillary Clintonová, jako by si vzala vítězství. Trhy také očekávaly, že porazí Trumpa. Když se ukázalo, že Trump se stane novým americkým prezidentem, trhy na překvapení zareagovaly prudce. Po spoustě cenových akcí podobných whipsaw se trhy vydaly směrem, který upřednostňoval sílu akcií, amerického dolaru a libry, stejně jako oslabení komoditní měny.

 

GBP / USD

 

Libra byla dobrodincem Trumpova vítězství. Bývalý americký prezident Barack Obama slíbil, že nebude jednat o dvoustranné obchodní dohodě se Spojeným královstvím, pokud se rozhodnou opustit Spojené království. Tato politika se pod Trumpovým vedením jistě změní, což je jeden z důvodů nabídky u Cable a dalších párů liber. Kromě toho je pravděpodobné, že Trump donutí Evropskou unii k jednání s Velkou Británií za podmínek navrhovaných premiérkou Theresou Mayovou. To je také jasně pozitivní na libru. Trumpovo vedení pravděpodobně eliminuje mnoho rizik, která pro britskou ekonomiku představuje brexit. Pojďme se podívat na jeden z nejlikvidnějších měnových párů, GBP / USD:

 

GBP / USD denní graf

 

Dvojice získala solidní trakci nad 20denním exponenciálním klouzavým průměrem. To nám říká, že hybnost je býčí, alespoň v krátkodobém horizontu. Pokud prozkoumáme technické údaje, musíme si uvědomit, že větší trend je stále medvědí. Nedávné zásadní posuny týkající se britské ekonomiky jsou však přesvědčivé a bylo by pošetilé snažit se zmírnit tento nedávný býčí impuls vůči GBP / USD. Podíváme-li se na menší časové rámce, je jasné, že býčí hráči na trhu mají v tuto chvíli kontrolu. Podívejte se na tento hodinový graf:

 

GBP / USD hodinový graf

 

Všimněte si vzdálenosti mezi čtyřmi exponenciálními klouzavými průměry v tomto grafu. Díky tomu je býčí hybnost ještě viditelnější. Pokud jsou tyto EMA vyrovnány a svažují se nahoru, není důvod uvažovat o zkratu GBP / USD. Budu hledat možnosti nákupu u tohoto páru, i když by mohlo být výhodnější hrát sílu libry vůči jiným měnám, které jsou v této fázi výrazně slabší než americký dolar. Je lepší spárovat silnou měnu se slabou měnou. Americký dolar rozhodně nebyl jednou z nejslabších měn za posledních pár dní. Podívejte se na tento graf indexu amerického dolaru:

 

Denní graf amerického dolaru

 


Jak vidíte, cenová akce v tomto grafu se drží pevně nad 20-EMA, což je dobré znamení vzestupné hybnosti.

 

Za které měny tedy můžeme koupit libru, kromě amerického dolaru? Obvykle v tomto prostoru diskutujeme pouze o hlavních měnových párech, ale tento týden uděláme výjimku kvůli velkému potenciálu, který leží jinde. Nejprve se podívejme na GBP / CAD:

 

GBP / CAD

  

GBP / CAD denní graf

 

Od úterního uzavření do pátečního uzavření libra vůči kanadskému dolaru vzrostla o 3,67%. To je 604,1 jader. Ve stejném období GBP / USD vzrostl pouze o 220,6 pipů, což je zisk 1,78%. To je obrovský rozdíl! Podíváme-li se na denní graf USD / CAD, je snadné pochopit, proč je tento rozdíl tak velký:

 

USD / CAD denní graf

 

Jak vidíte, kanadský dolar za poslední tři obchodní dny výrazně oslabil vůči americkému dolaru.

 

Chcete-li se vrátit k GBP / CAD, pár vypadá, jako by měl velký býčí potenciál. Podívejme se na hodinový graf tohoto páru:

 

GBP / CAD hodinový graf

 

V modré barvě máme 20 exponenciální klouzavý průměr. Jak vidíte, cena se nedotkla této EMA v posledních 34 svíčkách. Černá čára je klouzavý průměr 200 období. Tyto dva klouzavé průměry (zejména 20-EMA) nám ukazují, jak silná je aktuální býčí hybnost.

 

Jak tedy můžeme v příštím týdnu chytit pár pipů na této dvojici? První věc, kterou bych rád viděl, je pokračování současné vzestupné hybnosti a zlom pátečního maxima. Pak můžeme na hodinovém grafu hledat návraty k 20-EMA, abychom doladili naše dlouhé záznamy.

 

Pokud se podíváte na denní graf GBP / CAD, můžete si všimnout, že býčí tah se zdá být již daleko rozšířený. To neznamená, že se cena najednou bude obchodovat níže, ale musíme být opatrní, abychom se nenechali zmást korekcí.

 

Pokud se dočkáme dalšího agresivního zrychlení cen jako ve čtvrtek a pátek, možná budete chtít zvážit použití menšího časového rámce pro načasování vašich záznamů. Pokud byste na hodinovém grafu čekali na návrat k 20-EMA, tyto skvělé pohyby by vám úplně chyběly. Kdybyste použili 20-EMA na 15minutovém grafu, byli byste schopni vyskočit na vlnu zpětným tahem. Podívejte se na následující graf:

 

GBP / CAD 15minutový graf

 

Prudký pokles ceny ropy za posledních několik dní přispěl k oslabení kanadského dolaru. Pokud bude cena ropy nadále klesat, může to posílit vzestupnou dynamiku GBP / CAD.

  

GBP / AUD

 

Tento pár za poslední tři obchodní dny vzrostl dokonce více než GBP / CAD se ziskem 4,69%. Podívejte se na následující graf:

 

GBP / AUD hodinový graf

 

S tímto párem lze obchodovat stejným způsobem jako GBP / CAD v příštím týdnu. Kanadský dolar i australský dolar jsou komoditní měny. Jsou také pozitivně korelované a mnohokrát provádějí podobné cenové pohyby.

 

Euro a japonský jen jsou v současné době také dvě relativně slabé měny. Mohly by to být také skvělé měny, které se budou prodávat za libru.

 

Britská libra čelí tento týden řadě důležitých ekonomických údajů, které můžeme tento týden zveřejnit, a následně můžeme očekávat velkou volatilitu v librových párech. Přečtěte si více o ekonomických zprávách z tohoto týdne na konci článku.

 

AUD / USD

 

Australský dolar se v posledních několika dnech vůči americkému dolaru obchodoval výrazně nižší. Vypadá to jako horký pár, který se bude prodávat v příštím týdnu, zvláště pokud narazíme na další sílu amerického dolaru. Podívejte se na následující graf:

 

AUD / USD denní graf

 

Můžete namítnout, že dvojice se momentálně nezdá, že by měla klesající trend. V posledních několika týdnech se obchodovalo docela dost stranou, ale když se podíváme na větší obrázek týdenního grafu, připomíná nám to, že tento pár je ve skutečnosti stále klesající. Podívejte se na následující graf:

 

 AUD / USD Týdenní graf

 

Dvojice se v pátek uzavřela pod 20týdenním exponenciálním klouzavým průměrem a vypadá to, že v příštím týdnu se můžeme dočkat další slabosti.

 

EUR / USD

 

Americký dolar v posledních několika dnech zcela přemohl euro. Přestože se euro stále obchoduje ve velmi velkém rozsahu, může dojít k přelévání medvědí hybnosti minulého týdne do příštího týdne. Podívejte se na tento denní graf:

 

Denní graf EUR / USD

 

Nyní nemusí být nejlepší čas pro zadávání krátkých pozic mimo denní graf. Mohly by existovat lepší příležitosti blíže k 20dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru. Pokud budeme dost trpěliví, abychom počkali na vytvoření retracementu, mohli bychom takovou situaci využít. Velké příležitosti by samozřejmě mohly existovat i v menších časových rámcích.

 

USD / CAD

 

Toto je pár, z kterého jsem opravdu nadšený. Dlouhodobý trend a krátkodobé trendy jsou dokonale sladěny. Podívejme se na týdenní graf:

 

USD / CAD týdenní graf

 

Ačkoli v poslední době došlo k prudké korekci býčího trendu, býci se v posledních několika měsících zotavili docela dobře. Moc se mi líbí minulotýdenní silné uzavření Denní nastavení vypadá stejně lákavě jako týdenní. Podívejte se na následující graf:

 

USD / CAD denní graf

 

Na této scéně jasně dominují býci. I když v pondělí můžete najít dobré příležitosti v menších časových rámcích, teď bych neměl zájem obchodovat s touto dvojicí v denním grafu. Jsem si jistý, že když se pár trochu vysleduje, získáme několik skvělých nastavení nákupu.

 

USD / JPY

 

Minulý týden tento pár prudce vzrostl. V pondělí se rozevřel výše a dokončil týden zhruba o 350 pipů blízko závěru předchozího týdne. Dvojice přichází do důležité zóny odporu. Pokud se mu podaří tento odpor vyčistit, může vytrvale pokračovat ve svém vzestupném směru. Ve čtvrtek se dvojice poprvé uzavřela nad 200denním klouzavým průměrem za 234 obchodních dnů, což je pro býky skvělý výkon. Podívejte se na tento denní graf:

 

USD / JPY denní graf

 

V příštím týdnu budu u této dvojice hledat možnosti nákupu. Je pro mě důležité, abychom nejprve vyčistili tuto červenou zónu odporu.

 

Důležité ekonomické zprávy

 

Austrálie

 

Minuty RBA – úterý, 15. listopadu, 00:30 GMT

Změna zaměstnanosti a míra nezaměstnanosti – čtvrtek 17. listopadu 00:30 GMT

 

USA

 

Základní maloobchodní a maloobchodní prodejní čísla – úterý, 15. listopadu, 13:30 GMT

 

Říjnová čísla PPI – středa, 16. listopadu, 13:30 GMT

 

Spojené království

 

Čísla CPI a PPI – úterý, 15. listopadu, 9:30 GMT

 

Slyšení ve zprávě o inflaci – úterý, 15. listopadu, 10:00 GMT

 

Čísla zaměstnání (počet žadatelů), průměrné výdělky a míra nezaměstnanosti – středa 16. listopadu, 9:30 GMT

 

Maloobchodní prodej a hlavní čísla maloobchodního prodeje – čtvrtek 16. listopadu, 09:30 GMT

 

Evropa

 

Mluví prezident ECB Mario Draghi – pondělí 14. listopadu, 15:00 GMT a pátek 18. listopadu 08:00 GMT

 

Čísla německého HDP – úterý, 15. listopadu, 7:00 GMT

 

Čísla CPI v eurozóně Čtvrtek, 17. listopadu, 10:00 GMT

 

Kanada

 

Základní čísla CPI v pátek 18. listopadu v 15:30 GMT

 

Japonsko

 

Čísla HDP ve třetím čtvrtletí – neděle, 13. listopadu, 23:50 GMT

 

Hovoří guvernér BOJ Kuroda – pondělí 14. listopadu, 01:30 GMT

 

Čína

 

Čísla průmyslové výroby – pondělí, 14. listopadu, 02:00 GMT

 

Přeji úspěšný týden!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map