Denní informace, 5. ledna – Vše, co dnes potřebujete vědět!

Dobré ráno obchodníci,

Dnes, během asijských obchodních hodin, se ceny žlutého kovu podařilo prodloužit těžký náskok předchozího dne a stále flirtovat se známkou $ 1,945, což je nejvyšší úroveň za 8 týdnů. Převládající býčí předpojatost však byla sponzorována hlavně zesílenými obavami z pokračujícího nárůstu nových případů COVID-19 a převládající medvědí tón kolem amerického dolaru, který má tendenci podporovat komoditu denominovanou v dolarech. Zhoršující se podmínky koronaviru (COVID-19) v některých hlavních zemích stále podněcují pochybnosti o hospodářském oživení, což vytváří další tlak na globální akciový trh. Ztráty na globálním akciovém trhu byly navíc ještě umocněny opatrným sentimentem před gruzínskými volbami. Mezitím čínsko-americké boje a nepříznivá čínská data, nemluvě o absenci jakýchkoli důležitých dat / událostí, také udržovaly náladu na trhu pod tlakem a podporovaly bezpečný přístav. Důvod medvědí předpojatosti kolem amerického dolaru lze připsat na druhé straně rybníka pravděpodobnosti dalších balíčků finanční pomoci v USA a spekulacím, že Fed bude po delší dobu udržovat nižší úrokové sazby. Slabší americký dolar byl tedy považován za další faktor, který poskytoval další podporu nevýnosnému žlutému kovu, protože slabší USD má tendenci zlevňovat držitele jiných měn při nákupu zlata. Naopak, optimismus ohledně možné vakcíny proti koronavirům stále zpochybňoval sentiment rizika na trhu a byl považován za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly víko v další zisky cen drahých kovů. Ceny zlata se v současné době obchodují na 1 940,18 a konsolidují se v rozmezí 1 934,47 až 1 945,68..

Sentiment kolem globálních trhů nedokázal rozšířit jeho pozitivní výkon z předchozího dne, což se zhoršilo, protože obavy z koronaviru (COVID-19) nabraly na síle. Podle poslední zprávy bylo Japonsko minulý týden svědkem rekordního počtu případů COVID-19. Výsledkem je, že předseda vlády Yoshihide Suga uvedl, že zváží vyhlášení nového výjimečného stavu v oblasti Tokia. Za oceánem vydal britský premiér Boris Johnson varování před možností přísnějších omezení blokování ve Velké Británii, což okamžitě zastínilo optimismus ohledně zavádění vakcín proti vysoce nakažlivé nemoci a přispělo ke ztrátám na akciovém trhu. Medvědí vzhled futures na americké akcie má tendenci zdůrazňovat sentiment s rizikem, který upřednostňuje komoditu denominovanou v dolarech.

Důvod medvědího obchodního sentimentu na trhu by mohl být také spojen s vydáním čínských pozitivních dat Caixin Manufacturing PMI z předchozího dne, které potvrdily, že aktivita v prosinci zpomalila. Měřidlo v prosinci kleslo na 53,00, z listopadové hodnoty 54,9 a očekávané hodnoty 54,9. Vládní PMI rovněž poklesl na 51,9 v prosinci, z 52,1 v listopadu. Mezitím při oslabování sentimentu na trhu hrálo hlavní roli také obnovené geopolitické napětí mezi USA a Íránem a intenzivnější spor mezi USA a Čínou..

Přes rybník obchodníci na trhu sledují volby v Gruzii, protože rozhodnou o tom, kdo bude v Senátu USA pod Bidenovým prezidentem. Republikáni si pravděpodobně udrží svoji moc, ale nedávné překvapivé vítězství demokrata drží obchodníky zmatené, což zase váží rizika.

Navzdory rizikovému sentimentu na trhu se široce založenému americkému dolaru nepodařilo získat žádnou pozitivní trakci a strádal se téměř na víceletých minimech, při pravděpodobnosti dalšího balíčku finanční pomoci v USA a spekulacích, že Fed udrží úrokové sazby nižší prodloužená lhůta. Kromě toho optimismus ohledně vakcín proti koronavirům vybízí investory spíše k rizikovějším měnám a aktivům s vyššími výnosy, než k aktivům bezpečného útočiště, což nakonec vede k dalším ztrátám bezpečného amerického dolaru. Ztráty v dolarovém bankovnictví se však staly klíčovým faktorem, který udržoval vyšší ceny zlata, protože cena zlata nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Do 20:49 ET (1:49 GMT), americký dolarový index, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, klesl o 0,04% na 89,812.

Vzhledem k nedostatku klíčových údajů budou býci ze žlutého kovu povzbuzovat další zhoršení situace s koronaviry a oznámení o omezení činnosti. Naopak pozitivní signály z Gruzie a signál tvůrců politik Fedu, že bychom měli být připraveni na další uvolňování, by mohly omezit zisky v cenách žlutého kovu. Klíčem ke sledování budou zatím aktualizace týkající se stimulačního balíčku USA. Rizikové katalyzátory, jako je geopolitika a virové strasti, nezapomenou na brexit, neztratí žádný význam.

Denní podpora a odpor

S1 1884,55

S2 1,910.04

S3 1 926,52

Otočný bod 1935,53

R1 1,952.01

R2 1,961.02

R3 1 986,51

 

ZLATO nadále čelí odporu kolem úrovně 1 886, což značí dvojitý vrchol v hodinovém časovém rámci. Býčí útěk na 1786 by mohl vést drahý kov, ZLATO, směrem k další cílové úrovni 1794. Zároveň se podpora i dnes drží na přibližně 1778 úrovních. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map