Denní instruktáž, 30. září – Vše, co potřebujete dnes o zlatě vědět!

Dobré ráno, chlapi,

Ceny zlata se uzavřely na 1 897,50 po umístění maxima 1 899,11 a minima 1 875,50. Celkově pohyb zlata zůstával po celý den vzestupný. Ceny zlata rozšířily své zisky z předchozího dne a v úterý druhý den po sobě rostly, a to na základě slabosti amerického dolaru a zvýšení naděje na další stimulační opatření ze strany amerického Kongresu.

V úterý generální ředitel newyorského Federálního rezervního systému John C. Williams uvedl, že navzdory recesi vyvolané koronaviry byla americká ekonomika zdravější, než se očekávalo. Rovněž uvedl, že ekonomice bude trvat přibližně tři roky, než získá zpět svou sílu a vrátí se na předpandemickou úroveň.

Předpokládal, že počty zaměstnanců budou potřebovat tři roky, aby se vrátily k normálu, a maximální úrovně zaměstnanosti by mělo být dosaženo co nejdříve, aby se ekonomika zotavila.

Prezident Federálního rezervního systému ve Filadelfii Patrick Harker mezitím v úterý uvedl, že hospodářské oživení ve Spojených státech závisí na lidech, kteří dodržují SOP. Řekl, že vývoj vakcín a zpomalení šíření viru nosením masek americkými občany bude hrát důležitou roli v hospodářském oživení.

Harker dodal, že navzdory tomu, že hospodářský růst je od recese loni na jaře rychlejší, než se očekávalo, je pro růst stále zapotřebí trvalý pokles míry nových infekcí. Harker věří, že pokles šíření infekce je způsoben použitím masek, zejména v interiérech.

Pokud jde o balíček stimulační pomoci USA, Harker uvedl, že nezaměstnaní pracovníci a malé podniky spolu s dalšími, které pandemie tvrdě zasáhla, potřebují nový balíček vládní pomoci a měli by jej poskytnout federální úředníci. Navrhl, aby byl poskytnut alespoň další fiskální stimul ve výši 1 bilionu dolarů, aby se zabránilo dalšímu poklesu HDP.

Na druhé straně místopředseda Federálního rezervního systému Richard Clarida v úterý uvedl, že Fed nezvýší úrokové sazby, dokud se trh práce úplně nezotaví. Rovněž uvedl, že sazby nebudou zvyšovány, dokud nebude splněn inflační cíl 2% a cíl nebude po určitou dobu překročen.

Centrální banka Spojených států však již předpokládala, že tyto podmínky budou splněny až v roce 2023. Dovidské komentáře představitelů Fedu v daný den způsobily pokles amerického dolaru, který tlačil ceny žlutého kovu na vzhůru.

Nejnovější komentáře amerického ministra financí Stevena Mnuchina a předsedkyně sněmu Nancy Pelosi mezitím podpořili stimulační prostředí. V úterý Pelosi uvedla, že doufá, že do tohoto týdne dosáhne dohody s Bílým domem ohledně balíčku pomoci s koronaviry. Pelosi promluvila poté, co se setkala se Stevenem Mnuchinem, a její komentáře podpořily optimismus, že USA brzy oznámí další kolo stimulačních opatření.

V pondělí Pelosi uvedl, že demokratičtí zákonodárci představili nový balíček pomoci s koronaviry v hodnotě 2,2 bilionu dolarů. Obchodníci na trhu povzbudili tuto zprávu a začali nakupovat zlato, čímž ceny tlačili blízko úrovně 1900.

Mezitím byla americká data v úterý smíšená, ale měla malý dopad na americký dolar a neposkytla hybnou sílu pro ceny žlutého kovu. Kromě toho se napětí mezi USA a Čínou nadále zvyšovalo, protože americký prezident Trump se před prezidentskými volbami v USA začal vrhat na Čínu, aby si zajistil pozici na druhé funkční období. Kromě toho čínské šance na splnění svých nákupních cílů v USA, jak jsou stanoveny v obchodní dohodě Fáze 1 mezi dvěma největšími ekonomikami světa, také každým dnem klesají, což také podpořilo sentiment rizikového trhu a bezpečné ceny zlata.

Dalším faktorem, který v úterý podpořil nárůst zlata, byly rostoucí obavy spojené s pandemií koronavirů poté, co bylo oznámeno, že virus si po dobu 10 měsíců vyžádal více životů než malárie, HIV, chřipka a cholera. Způsobila také globální ekonomickou destrukci a narušila každodenní rutinu každého jednotlivce. Obavy se zvýšily kvůli zprávám, že celkový počet obětí koronavirových infekcí překročil hranici jednoho milionu a že se nemoc stále rychle šíří.

Obchodníci na trhu nyní horlivě očekávají první americkou prezidentskou debatu mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem, která začne dnes večer. Steven Mnuchin a Nancy Pelosi dále ve středu poskytnou čerstvé informace o americkém stimulačním balíčku, který již podporuje ceny žlutého kovu kvůli optimismu, který generuje.


 • Denní technické úrovně:

  Odpor podpory

  1859,54 1896,64

  1836,77 1910,97

  1 822,44 1 933,74

  Otočný bod: 1873,87

Drahý kov, zlato, se obchoduje na úrovni 1882 a v hodinovém časovém rámci vytvořil medvědí pohlcující svíčku. Překoupený kov pravděpodobně bude obchodovat s medvědí zaujatostí, aby dosáhl 38,2% úrovně Fibonacciho retracementu. Na spodní straně může zlato najít podporu na úrovni 1 876, přičemž odpor se stává oblastí podpory. Medvědí únik na úrovni 1 876 by zároveň mohl vést ceny zlata k úrovni 1 872. Medvědí zkreslení dnes dominuje. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map