Denní přehled, 15. ledna – Vše, co potřebujete vědět o zlatě v pátek!

Happy Friday traders, Během páteční rané asijské obchodní relace se žlutému kovu podařilo zastavit sérii nočních ztrát, což vedlo k mírným nabídkám kolem úrovně 1 800 dolarů, protože zhoršující se situace koronavirů (COVID-19) a čínsko-americké boje udržoval tlak na obchodování na trhu pod tlakem, což zase poskytovalo určitou podporu cenám bezpečného kovu. Ztráty na akciovém trhu byly dále posíleny poté, co Francie zavedla nové celostátní blokování, které okamžitě vyvolalo obavy z hospodářského oživení a poskytlo další podporu cenám zlata.

Mezitím geopolitika na Středním východě (napětí mezi Íránem a USA) a napětí mezi Velkou Británií a Čínou, kvůli zpřísnění dovozních zákonů, přidala další tlak na sentiment na trhu a podpořila drahý kov. Na rozdíl od toho se optimismus ohledně potenciálních vakcín proti koronavirům a pravděpodobnost dalšího balíčku finanční pomoci USA staly kritickými faktory, které brání dalšímu růstu cen žlutého kovu. Zlato se v současné době obchoduje za 1 851,68 a konsoliduje se v rozmezí 1 845,55 až 1 855,68.

Globální akciové trhy však nedokázaly zastavit své negativní výsledky přes noc a zůstaly kyselé, uprostřed čínsko-amerického napětí a rostoucích obav z koronaviru. Na čínsko-americké frontě nedávno americký prezident Donald Trump projevil ochotu uvalit nové sankce na úředníky a společnosti za údajné přestupky v Jihočínském moři a uložení zákazu investic dalším devíti čínským firmám s podezřením na vazby na čínskou armádu, včetně plánovač Comac a výrobce telefonů Xiaomi (OTC: XIACF) Corp. Na oplátku čínské velvyslanectví na oplátku v reakci na poznámky ministra zahraničí ze dne 7. ledna obvinilo Washington z „připevňování politických a ideologických nálepek na ekonomické a obchodní otázky a využívání jeho státní moci k zakročte proti zahraničním společnostem pod záminkou národní bezpečnosti. “ Tyto kroky dále zvýší napětí s Čínou a obavy z plnohodnotné obchodní / politické války mezi USA a Čínou váží sentiment na trhu a jsou považovány za kritické faktory, které udržují ZLATO ceny vyšší.

Kromě toho by důvod medvědího obchodního sentimentu mohl být spojen také s obavami z rostoucího počtu případů COVID-19 a ekonomicky bolestivými tvrdými uzávěrkami. S narůstajícím tempem nových případů virů jsou globální uzamykání také agresivní. Podle nejnovější zprávy Francie zavedla nové celostátní uzamčení, zatímco německá kancléřka Merkelová údajně chce zpřísnění Německa zpřísnit. Navíc je v současné době v čínské provincii Che-pej, která obklopuje Peking, více než 22 milionů lidí v přísných podmínkách uzavření. Omezení byla uložena poté, co země ve středu ve středu zveřejnila největší počet nových infekcí Covid-19 za posledních pět měsíců.

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru podařilo ukončit sérii nočních ztrát a během rané asijské seance se vyšplhaly na vyšší úroveň, protože investoři začali projevovat preferenci bezpečných aktiv v důsledku sentimentu rizikového trhu. Zisky amerického dolaru se však zdají být relativně nedotčeny pokrokem v americkém stimulačním balíčku, který má sklon podkopávat americkou měnu. Jak jsme již několikrát zmínili, očekává se, že nově zvolený americký prezident Joe Biden odhalí své plány na další kolo amerického fiskálního stimulu (který by mohl mít hodnotu 2T $) v 00:15 GMT. Zisky v americkém dolaru se tak staly kritickým faktorem, který omezil jakékoli další zvýšení v ZLATO ceny zlata, protože cena zlata nepřímo souvisí s cenou bankovky. Při pohledu do budoucna budou hráči na trhu upřeně sledovat uvolňování amerického Core Maloobchodního prodeje m / m, spolu s Maloobchodním prodejem m / m. Kromě toho bude pozorně sledován také projev nově zvoleného prezidenta Bidena. Očekává se, že mezitím budou dnes zveřejněny také britský HDP m / m a bilance obchodu se zbožím. A samozřejmě aktualizace týkající se čínsko-amerického boje a virových potíží neztratí na důležitosti.

Denní podpora a odpor

S1 1803,95

S2 1825,34

S3 1835,82

Otočný bod 1846,73

R1 1857,21

R2 1 868,12

R3 1889,51


ZLATO pokračuje v obchodování do strany v širokém obchodním rozsahu od 1 862 do 1 829. Drahý kov, ZLATO, pravděpodobně najde okamžitý odpor na 1 853 a 1 863. Na spodní straně se očekává, že drahý kov najde podporu na 1833. Porušení této úrovně podpory 1 833 by mohlo otevřít další prostor pro prodej až do dnešní úrovně 1 820. 50 období EMA a RSI podporuje zkreslení prodeje. Nedostatek ekonomických událostí však udržuje trh trhaný mezi 1843 a 1829 úrovněmi. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map