Denní přehled, 25. února – Vše, co potřebujete vědět o zlatě!

Dobré ráno obchodníci,

ZLATO uzavřel na 1 804,74 po umístění maxima 1 813,77 a minima 1 783,52. The ZLATO Ceny klesly během prvního zasedání ve středu a zůstaly nižší, ale během pozdních hodin se drahý kov odrazil, zotavil se ze všech ztrát a skončil den na stejné úrovni, na jaké začal, což mělo za následek plochý pohyb dne. Rostoucí výnosy americké pokladny těžce vážily ZLATO, což je považováno za zajištění proti inflaci. Americký dolar se ve středu dostal pod tlak po nejnovějších komentářích představitelů Fedu, kteří uvedli, že ekonomika byla daleko od cílů inflace a zaměstnanosti a že je před námi dlouhá cesta k oživení. Tyto komentáře zatěžovaly americký dolar, ale rostoucí výnosy americké státní pokladny ve středu omezily zisky žlutého kovu.

Pokud jde o data, ve 20:00 GMT přišel nový prodej domů za leden, což naznačuje nárůst na 923 tis. Oproti očekávaným 853 tis., Což podpořilo americký dolar a přispělo k propadu cen zlata. Guvernér Federálního rezervního systému Lael Brainard ve středu uvedl, že americká ekonomika má daleko od cílů Federálního rezervního systému v oblasti zaměstnanosti a inflace a že měnová politika bude nadále plně podporovat, dokud nebude dosaženo dalšího pokroku ve zvyšování inflace a zlepšování trhu práce pro všechny dělníci. Řekla, že bude trvat nějakou dobu, než budou splněny cíle inflace a zaměstnanosti stanovené Fedem. Dodala také, že tvůrci politik při hodnocení zdraví trhu práce hledali nad celkovou míru nezaměstnanosti a nerovnoměrně se zotavovala z pandemie.

Podle nového rámce oznámeného loni v srpnu již představitelé Fedu nebudou zvyšovat úrokové sazby, když je míra nezaměstnanosti nízká, v projekci vyšší inflace, která poskytne trhu práce více času na uzdravení. Brainard uvedl, že při hodnocení trhu práce se tvůrci politik budou zabývat mzdami, poměrem zaměstnanosti k počtu obyvatel a mírou účasti pracovní síly spolu s dalšími ukazateli. Rovněž uvedla, že podpora zůstane na místě, dokud se inflace nevrátí na správnou úroveň, téměř na 2% nebo nad tento cíl.

Ve středu dále místopředseda Federálního rezervního systému Richard Clarida uvedl, že navzdory velmi krátkodobým rizikům zpomalení pro americkou ekonomiku v důsledku pandemie koronavirů a nových variant viru, jak daňová úleva balíček z loňského roku a účinné vakcíny připravily tabulky pro silnější růst a lepší vyhlídky pro ekonomiku v roce 2021 a dalších letech. Řekl, že lepší vyhlídky snížily rizika zpomalení hospodářského výhledu. Potvrdil také, že Fed se zavázal využívat celou škálu nástrojů k podpoře ekonomiky a pomoci zajistit, aby zotavení z pandemie bylo co nejsilnější a nejrychlejší.

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zahájil v úterý dva dny svědectví Kongresu. V úterý předložil zprávu bankovnímu výboru Senátu a ve středu vystoupil před sněmovním výborem pro finanční služby. Powell uvedl, že inflace je mírná a že americká ekonomika byla daleko od cílů Fedu v oblasti zaměstnanosti a inflace. Snížil také obavy z toho, zda by nedávná politická rozhodnutí a postpandemické zvýšení spotřebitelských výdajů vedly k vyšší inflaci. Powell nepředpokládal, že nastane situace, kdy by inflace vzrostla na nepříjemné úrovně.

Poté se ve středu začaly zvyšovat výnosy americké státní pokladny, přičemž desetiletá státní pokladna dosáhla 1,4%, což je nejvyšší úroveň od února 2020. Také vzrostl 30letý dluhopis státní pokladny, který dosáhl 2,25%. Rostoucí výnosy státní pokladny ve středu podpořily ceny žlutého kovu.

Denní technické úrovně:

Odpor podpory

1795,20 1815,90

1784,50 1825,90

1774,50 1836,60

Pivot Point: 1 805,20 Když se podíváme na technickou stránku, žlutý kov stále obchoduje s medvědí zaujatostí. ZLATO byl prudce medvědí na úrovni 1 785, kvůli silnějšímu dolaru. Žlutý kov pravděpodobně bude čelit odporu na značkách 1 800 a 1 806, a pod tím bychom mohli vidět prodejní odchylku ve zlatě až do 1 785 a 1 770. Zdá se, že existuje silná medvědí tendence, takže bychom měli zvážit, zda dnes prodáme obchody pod úrovní 1 805. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map