Disney, Comcast a NBC zahajují řešení reklamy Blockchain

Mediální průmysl vždy projevoval velký zájem v oblasti blockchainu a digitálních měn, zejména bitcoinů. V předchozích letech byla stejná kryptoměna jedním z nejdiskutovanějších a nejsledovanějších témat v celé oblasti digitálních technologií s masovou přitažlivostí.

Velká část tohoto pokrytí samozřejmě byla špatně informovaný nebo jednoduše zaujatý, hlavně v těch okamžicích, kdy na trhu byl trend ztráty hodnoty. Navzdory skutečnosti, že k těmto oscilacím došlo díky řadě důvodů, mainstreamová média je často používala k poskytování předpovědí soudného dne o jejich budoucnosti.

Dnes se nic z toho nepodařilo uskutečnit a doména digitální měny sílí, se stále většími tržními limity nejen v bitcoinech, ale i v jiných digitálních měnách, včetně nejnovější těžké váhy, Ethereum. Zřídka, pokud vůbec, byla tato forma pokrytí skutečně škodlivá nebo navržená tak, aby poškodila blockchainovou komunitu, ale přesto způsobila škodu.

Současně však existoval základní proud mediálních profesionálů, kteří pochopili koncept kryptoměn a blockchainu jako věcí, které v jednom okamžiku způsobí revoluci ve způsobu podnikání, ne-li v celém světě. Nedávný vývoj od několika mediálních gigantů ukazuje, že je to pravda v ještě větší míře.

Nová blockchainová platforma

Comcast, přední americká telekomunikační společnost, oznámila, že vyrábí blockchainovou platformu, která bude zaměřena na poskytování reklamních služeb. Stejný konglomerát, ve kterém jejich reklamní pobočka uzavírá partnerství se společnostmi NBC Universal, Disney, Mediaset Italia, skupinou TF1, Channel 4 a Cox Communications za účelem rozšíření této platformy.

V současné době je známo, že bude nést název „Blockchain Insights Platform“. Účelem platformy je učinit proces reklamy mnohem transparentnějším a efektivnějším tím, že umožní marketérům a celým sítím porovnat data, která vlastní v souvislosti se svým zákazníkem, s poskytovateli obsahu.

To by bylo provedeno anonymně a s posláním určit, který program v síti má šanci poskytnout nejlepší výsledky týkající se konkrétní reklamy na produkt. Řešení zní jako chytrá aplikace blockchainového potenciálu, který by současně nebyl postupem na zelené louce.

Místo toho by systém překódování aktuálních údajů o zákaznících umožnil blockchainu určit výsledky, po kterých by inzerenti obecně byli. To znamená, že nastavení Blockchain Insights Platform by nevyžadovalo spoustu peněz nebo času na dokončení.

Nový přístup k datům

Platformu dále vysvětlil Marcien Jenckes, prezident reklamy společnosti Comcast Cable. Řekl, že tento nový technologický přístup umožní, aby videoreklama byla řízena daty v ještě větší míře, než je tomu nyní. To by pak marketingovým pracovníkům poskytlo příležitost zlepšit jejich zacílení, plánování, provádění a měření výsledků, a to vše tak, aby proces reklamy v televizním průmyslu získal pro obě zúčastněné strany ještě větší hodnotu.

Co dělá oznámení ještě větším, je skutečnost, že se jedná o první formální vstup Comcastu do blockchainového prostoru. Společnost o doménu projevila zájem již dříve, a to především prostřednictvím komunikace s 21 Inc., což je spuštění bitcoinu o tom, jak by mohla těžební operaci využít k poskytnutí určitých výhod svým uživatelům. Ze stejných kontaktů však nevzniklo nic víc a Blockchain Insights Platform je prvním příkladem skutečného a rozvíjejícího se projektu.

V současné době skupina plánuje oficiální spuštění platformy někde v roce 2018 a nyní hledá partnery v podobě výrobců zařízení, distributorů a sítí v Evropě a USA, kteří by byli ochotni se zúčastnit. Je jisté, že reakce bude podstatná, pokud z jiného důvodu, než aby se jiné společnosti pokusily zjistit, jakou přesnou formu blockchainové technologie bude projekt Comcast využívat.

Hledám přírodní fit

Motivy Comcastu, stejně jako většina ostatních tradičních poskytovatelů obsahu, jsou v této situaci jasné, protože staré reklamní modely pomalu vymírají jako hlavní mechanismy příjmů. Štípání tohoto procesu je patrné v celém odvětví a souvisejících odvětvích, přičemž mnoho společností se snaží vyjít s tradičními reklamními mechanismy. Zpočátku byl problém zaměřen na pole tisku a publikování textu, kde byly reklamy PPC šňupané s blokátory reklam a jinými prostředky kontroly reklamy.

Nyní, o několik let později, neexistuje žádná oblast mediálního podnikání, která by nepocítila tlak moderního technologického pokroku, a jasně, televize se nijak neliší. I zde se objevily velké disruptory, z nichž některé, stejně jako HBO, s velkým úspěchem používají hybridní modely. Jiní, jako Netflix, používají zcela neortodoxní přístup k vydávání televizního obsahu a dosud poskytovali obrovské odměny, často na úkor hráčů z odvětví, kteří se pomalu mění..

Platforma Blockchain Insights od společnosti Comcast byla vytvořena tak, aby využívala některé z úspěšných prvků cílení na publikum, které byly tak účinné online, zejména na sociálních médiích. Část související s anonymitou je s největší pravděpodobností poskytována tak, aby nikdo nemohl obvinit síť z prodeje nebo leasingu osobních údajů jejich uživatelů.

Nelze však zaručit, že tyto formy přirozeně zapadnou do hledaných společností. Místo toho by se tento pohled mohl mnohem lépe hodit pro reklamu s nízkým a středním rozsahem, zatímco televizní inzerenti by mohli hledat více expozice hrubou silou u těch médií, která míchají pot, jako dříve zmíněný Netflix.

Blockchain Ano, digitální platby Ne

Při vývoji platformy Blockchain Insights Platform je zajímavé poznamenat, že neexistuje žádný odkaz na možnost platby, která by zahrnovala digitální měny. Bitcoin možná láme rekordy a lidé na celém světě ji používají pro cokoli, od získání půjčky až po hazard s BTC, ale velké společnosti jako Comcast se z toho odvracejí. Tímto způsobem stejný systém pokračuje v praxi projevování malého zájmu o technologie, které budou mít za následek jejich zpoždění, a paradoxně se tento princip prezentuje, i když se stejná společnost snaží zahrnout inovace.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map