Vždy se mi líbí, když příští týden obsahuje některé důležité zpravodajské události. Vždy je nejjednodušší vydělat peníze, když se trhy hodně pohybují, a události, jako jsou rozhodnutí o úrokových sazbách, údaje o trhu práce v USA a rozhodnutí o sazbě ECB, mohou být právě to, co tento týden potřebujeme pro výbušné cenové akce.

První důležitou událostí v docku je rozhodnutí o úrokové sazbě RBA (Reserve Bank of Australia) spolu s jejich prohlášením o sazbě. Bude to v úterý ve 3:30 GMT. Samozřejmě to není tento týden jediná důležitá novinka z Austrálie. V pondělí máme čísla maloobchodního prodeje v 00:30 GMT. Rozhodnutí o úrokové sazbě zjevně nese větší potenciál pro pohyb trhu než číslo maloobchodního prodeje, s výjimkou případu velmi extrémního čtení maloobchodního prodejního čísla. Podívejme se na technické údaje AUD / USD:

 

AUD / USD – Krátká myšlenka, která se hraje krásně

V obchodním plánu z 28. února jsem zmínil (Aussie klesá! Týdenní časový rámec straší AUD / USD), že AUD / USD může v následujících týdnech čelit určitému prodejnímu tlaku. Tento pár se mezitím skutečně obchodoval níže a jeho technický výhled stále zůstává medvědí. Měli bychom však být na výše uvedené události opatrní, protože určitě mají potenciál překvapit medvědy v pondělí a úterý. Zde je týdenní graf AUD / USD:

ECB, RBA a NFP 1AUD / USD Týdenní graf

To, co mě vlastně zkrátilo, jsou medvědí odmítavé svíčky, které nedávno probodly tuto červenou zónu odporu ve výše uvedeném grafu. Týdenní graf opravdu obsahuje spoustu dat, díky čemuž je jeho analýza opravdu přesná. Týdenní a denní časové rámce jsou pro profesionální a institucionální obchodníky opravdu důležité kvůli jejich spolehlivosti. Menší časové rámce jsou užitečné, pokud jde o dolaďování obchodních záznamů.

Podívejme se na denní graf AUD / USD:

ECB, RBA a NFP 2AUD / USD denní graf

Na tomto grafu je zřejmé, že v posledních několika obchodních dnech došlo ke strukturální změně. Za prvé, silná medvědí svíčka, která se uzavřela pod 20denním exponenciálním klouzavým průměrem, nám naznačuje, že trh se konečně rozhodl, že chce směřovat níže. Před tímto rozhodujícím zlomem níže se tento pár obchodoval po několik dní převážně bokem.

Pokud důkladně prozkoumáte výše uvedený graf, uvidíte, že tato poslední medvědí svíčka má nadprůměrný rozsah. Ve skutečnosti má největší sortiment z posledních 55 svíček. Když vidíme takový velký denní bar, je to určitě něco, co je třeba vzít na vědomí, zvláště pokud se svíčka v případě medvědí svíčky uzavře blízko svého minima, jak tomu bylo u této konkrétní svíčky. Nebyl bych překvapen, kdybychom v následujících dnech viděli silné pokračování této medvědí hybnosti. Ekonomická data z Austrálie tento týden by samozřejmě mohla sehrát důležitou roli ve směnném kurzu, nezapomenout ani na páteční výplatní listiny USA Nonfarm, o nichž je známo, že významně ovlivňují trh.

 

GBP / USD – stále omezený rozsah

ECB, RBA a NFP 3GBP / USD denní graf

GBP / USD se stále obchoduje ve velkém rozsahu. Cena se již pár dní obchoduje pod 20-EMA a zdá se, že bychom v příštích několika týdnech mohli vidět opětovné testování dna rozsahu.

Britská ekonomika je stále zastíněna temným brexitovým mrakem nejistoty. Je těžké říci, jak se Libře povede v příštích dvanácti až osmnácti měsících. V tuto chvíli by mohlo být lepší být reaktivní na cenové akční signály, než se snažit předvídat, kde bude směnný kurz za několik měsíců. Podívejme se, jestli se v příštích dnech dočkáme návratu k 20-EMA. Možná v tomto regionu najdeme užitečný signál k prodeji, který bychom mohli využít.

 

EUR / USD – strukturální změna?

ECB, RBA a NFP 4Denní graf EUR / USD

Páteční svíčka na EUR / USD je jasným varováním pro medvědy, aby byli opatrní. Za prvé, tato svíčka je opravdu agresivní s rozsahem přes 100 jader a blízko u své výšky. Zadruhé se uzavřel nad 20denním exponenciálním klouzavým průměrem, což rozhodně není něco, co byste chtěli vidět, když jste na krátké pozici.

Vypadá to, že EUR / USD by mohl ještě nějakou dobu zůstat v určitém rozmezí. Rád bych viděl pár obchodovat až na své roční minimum, ale vypadá to, že medvědům zatím došla pára.

Pokud tento týden obchodujete s EUR / USD nebo jiným párem Euro, buďte opatrní při rozhodování o úrokových sazbách ECB a ve čtvrtek tisková konference. Tyto události mohou způsobit velkou volatilitu FX, zejména v euro párech.

Mimochodem, pokud si chcete vylepšit své obchodní dovednosti, nezapomeňte si prohlédnout všechny naše různé strategie obchodování na forexu!

 

Nikkei 225 – Také Range-Bound

ECB, RBA a NFP 5Nikkei 225 denní graf

Nikkei se minulý týden odrazil, ale nebyl schopen vyčistit vrchol rozsahu, který také obsahuje roční maximum. Možná se v následujících týdnech setkáme s některými dalšími cenovými akcemi do strany. Jen si pamatujte, že tento japonský akciový index má vzestupný trend, když se podíváme na širší obrázek a obchodujeme vysoko nad svým 200denním klouzavým průměrem. Pravděpodobnost spočívá na horní straně, takže pokud si chcete zahrát sortiment zde, bylo by lepší nakupovat u podpory sortimentu, než prodávat v horní části sortimentu. Tento index pravděpodobně nakonec propukne vyšší.

Pokud jste dosud neobchodovali s Nikkei, jedná se o jeden ze zcela nových nástrojů, na kterých nabízíme obchodní signály.

 

S&P 500 – Stud Bull

ECB, RBA a NFP 6S&Denní graf P 500

Tento masivní býčí trend je opravdu působivý! Mohu jen doporučit nákup dipů na tomto akciovém indexu. Cena by se mohla v příštích několika dnech přiblížit k 20-EMA, pokud získáme nějakou konsolidaci. Dávejte pozor na býčí odmítací svíčky, aby se spouštěče příliš dlouho nezměnily. Ty vám pomohou dostat se do obchodů s vysokou pravděpodobností. Zde je příklad býčí odmítavé svíčky, se kterou jsem obchodoval před několika týdny. Také jsem o tom psal v tomto článku: Americký dolar obchoduje na zadní noze, zatímco akcie korigují níže.

ECB, RBA a NFP 7S&Denní graf P 500

Jak vidíte, tato konkrétní svíčka byla opravdu skvělým spouštěčem dlouhého obchodu, který přinesl značný zisk. Možná se v příštích několika týdnech dočkáme další zlaté příležitosti chytit další z těchto krás.

To je zatím vše, lidi. Nezapomeňte být opatrní ohledně všech těchto rizik událostí a nezapomeňte na páteční zprávu o NFP v USA. Mějte ziskový týden!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me