EUR / USD porušuje vzestupný vzor trojúhelníku – závorka pro nákup!

Během středeční asijské obchodní relace EUR / USD měnovému páru se podařilo udržet svou býčí tendenci přes noc a zůstal dobře na úrovni nad úrovní 1,2150, zejména kvůli sentimentu vůči riziku na trhu. To bylo podpořeno obnoveným pokrokem směrem k masivnímu americkému vládnímu výdajovému zákonu a pomocnými opatřeními COVID-19, která oslabila bezpečný americký dolar a přispěla k ziskům tohoto měnového páru. Pozitivní tón trhu byl navíc dále posílen nadějí na frontě vakcín proti koronavirům (COVID-19), což dále oslabilo dolar a posílilo měnový pár.

Naopak, zvyšující se obavy z rostoucího počtu úmrtí COVID-19 a možnosti ekonomicky bolestivých tvrdých uzamčení stále zpochybňují dynamiku tohoto páru, což se stalo klíčovým faktorem, který brání dalším přírůstkům měnového páru. V době psaní tohoto článku se měnový pár EUR / USD obchodoval na hodnotě 1,2163 a konsolidoval se v rozmezí mezi 1,2146 a 1,2167. Zdá se, že obchodníci jsou opatrní, pokud jde o umístění jakékoli silné pozice před americkými stimulačními zprávami a PMI v eurozóně.

Pokud jde o pozitivní stránku příběhu, obnovený optimismus ohledně očkovacích látek pro vysoce infekční koronaviry poskytl podporu tónu tržního rizika. Naděje na očkování vznikaly poté, co americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) 11. prosince udělil povolení k nouzovému použití BNT162b2, vakcíny COVID-19 vyvinuté společně společnostmi Pfizer (NYSE: PFE) a BioNTech SE (F: 22UAy ). Nyní je společnost Moderna připravena požádat americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) o schválení své vakcíny.

Současně FDA nedávno schválila první domácí test smrtícího viru. Celkově lze říci, že pozitivní vývoj vakcíny COVID-19 stále upřednostňuje tržní riziko a náladu a podkopává bezpečný americký dolar.

Důvod nárůstu na akciových trzích lze napříč rybníkem připsat také novému pokroku směrem k masivnímu americkému vládnímu výdajovému zákonu a opatřením COVID-19. Podle poslední zprávy vedoucí představitelé Kongresu slíbili, že během asijských obchodních hodin prolomí dlouhodobé zablokování balíčku pomoci s koronaviry, což okamžitě oslabilo bezpečný dolar. Po kladných komentářích vůdce amerického Senátu Mitche McConnella a vůdce menšin McCarthyho, mluvčí sněmovny Nancy Pelosi projevila ochotu zítra ukončit jednání o balíčku pomoci s koronaviry (COVID-19).

Výsledkem je, že široce založený americký dolar nedokázal zastavit svou medvědí zaujatost z předchozího dne, přičemž v tento den čerpal další nabídky, protože poptávka po bezpečných aktivech poklesla uprostřed pokroku směrem k dohodě o americkém zákonu o fiskálních stimulacích. Ztráty v americkém dolaru by navíc mohly souviset také s přetrvávajícími pochybnostmi o hospodářském oživení z COVID-19 v USA. Ztráty v dolarovém bankovnictví však pomohly měnovému páru zůstat v nabídce. Mezitím byl americký dolarový index, který měří dolar vůči kbelíku měn, naposledy na 90,477, poté co v pondělí klesl na 90,419.

Naopak, obavy z rostoucího počtu úmrtí COVID-19 a možnosti ekonomicky katastrofických tvrdých blokád stále zpochybňují pozitivní výkonnost trhu, který se stal klíčovým faktorem, který brání dalším přírůstkům měnového páru. Stojí za to připomenout, že šíření viru vedlo k obnovenému lokálnímu blokování ve Velké Británii a USA, jak bylo svědkem poté, co se New York rozhodl vstoupit do druhého úplného blokování, kvůli nárůstu případů COVID-19. Kromě toho Německo také drasticky rozšířilo omezení činnosti v celé zemi.

Při pohledu do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat své závěrečné zasedání amerického Federálního rezervního systému (Fed) v roce 2020. Mezitím bude klíčem sledovat britskou inflaci a PMI, stejně jako evropský PMI, nemluvě o maloobchodním prodeji v USA. . Celkově aktualizace týkající se brexitu, koronaviru a stimulačního balíčku USA neztratí svůj význam.

Denní podpora a odpor

S1 1.2012

S2 1.207

S3 1.2091

Otočný bod 1.2127

R1 1,2149

R2 1,2185

R3 1,2242

Na technické frontě je EUR / USD obchodovalo do strany, pod úrovní 1,2176, porušilo okamžitý odpor kolem úrovně 1,2176 a nyní míří výš, k další cílové úrovni 1,2250. Možná máme vynikající nákupní příležitost přes 1,2175 a může se zaměřit na hranici 1,2250. Nyní jsme tedy otevřeli nákupní obchod zaměřený na úroveň 1,2250. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map