Fidelity zvyšuje podíl na krypto těžbě tím, že nakupuje 100%

Těžba kryptoměn se stala trochu centralizovanější. Miliardová společnost pro správu fondů Fidelity International zdvojnásobuje svůj podíl v krypto těžební společnosti Hut 8 poté, co těžební společnost přijala uprostřed noci 23. června 2020 nabídku na zvýšení podílu investiční firmy v těžební operaci na více než 10%.

Tento krok dále konsoliduje těžbu kryptoměn obecně, protože většinu procesu nyní zpracovává velmi málo společností.

Co to znamená pro těžbu bitcoinů?

Kdokoli se může připojit k bitcoinové síti a zahájit těžbu kryptoměny. Alespoň tak tomu bylo v roce 2009, kdy byl spuštěn blockchain, a k vyřešení kryptografických hádanek a získání kreditu za to v bitcoinových platbách bylo zapotřebí velmi malého výpočetního výkonu.

Rychle vpřed do dneška. Těžba bitcoinů vyžaduje mnohem více síly, takže většina bitcoinových transakcí, které jsou ověřovány na blockchainu, jsou ověřovány většími těžebními společnostmi, které mohou poskytnout hashovací sílu potřebnou k řešení složitějších hádanek a získání těchto bitcoinových plateb. Přesto, bez ohledu na rozsah těžby kryptoměn, si jednotliví uživatelé mohou stále koupit. Proč je tedy špatné pro těžbu konsolidovat způsob, jakým se pomalu děje Fidelity International?

Je to špatné, protože decentralizované sítě, jako jsou bitcoiny, musí dosáhnout konsensu o společném ověřování transakcí, což je způsob, jak udržet všechny upřímné a zabránit zlomyslným aktérům blokovat. Pokud je stále méně společností odpovědných za vlastnictví těchto těžebních zařízení, tato rozhodovací síla již nespočívá v rukou mnoha. Spočívá v rukou několika málo. To je nebezpečné, protože to efektivně vytváří atmosféru centralizace v síti, která má být decentralizovaná a demokratická. Mělo by to být přístupné všem.

Jak může být tato konsolidace dobrá věc?

V současné době existují 17 různých těžebních fondů zodpovědný za většinu hashovací síly používané k řešení transakcí v bitcoinové síti. Skutečnost, že Fidelity International kupuje větší podíl v Hut8, nijak zásadně nemění počet těžebních fondů, které ovládají síť. Kromě toho je to známkou toho, že ve světě kryptoměn dochází k větším institucionálním investicím, což ve skutečnosti znamená investovat do cenového zhodnocení bitcoinu a dlouhodobě hazardovat s bateriemi..

Proto by tato konsolidace mohla být dobrá věc. Bez ohledu na to, jak se časem pohltí nabídka bitcoinů, realitou je nedostatek, který na daném trhu vždy vytvoří větší hodnotu. Hráči i investoři tedy mohou bez obav investovat a očekávat, že v dlouhodobém horizontu získají. To platí zejména v případě, že se cena bitcoinu v průběhu posledního měsíce nebo dvou aktuálně pohybuje stranou. Hlavní pohyby, které pozitivně ovlivňují blockchain, se stále dějí, ale trh je právě teď v režimu houpačky.

Hazardní hry na bitcoinových těžebních fondech

Sázení na dlouhodobý úspěch fondů těžby bitcoinů by mohlo být za to riziko. Existuje mnoho společností, které nabídnou jednotlivým uživatelům podíly na těžbě. Není třeba provozovat miliardový investiční fond nebo lidové miliony dolarů jako soukromý investor, abyste se zapojili.

Ve srovnání se skutečným vstupem na web s hazardními hrami a pokusem o zdvojnásobení vašich peněz je sázení na těžební fond, který vám v průběhu času přináší zisky, mnohem bezpečnější hazard. Jak již bylo řečeno, pravděpodobně to nebude tak vzrušující jako uzavření sázky a za 24 hodin nebudete zdvojnásobovat své peníze.

Další podrobnosti o mezinárodní dohodě Fidelity

Zde jsou některé z vrcholů dohody mezi Fidelity International a Hut 8:

  • Fidelity International je dceřinou společností ve vlastnictví investic Fidelity.
  • Hut 8 působí jako kanadská společnost.
  • Dohoda je součástí kola financování ve výši 8,3 milionu dolarů zahájeného Hut 8. Fidelity International je zodpovědná za přibližně 75% této investice.
  • Cena akcií Hut 8 se v dubnu 2018 na torontské burze cenných papírů otevřela na 3,35 USD a na začátku pádu trhu s pandemií koronavirů v roce 2020 činila pouhých 0,50 USD za akcii.
  • Fidelity má možnost koupit společné akcie za 1,80 USD, což naznačuje, že společnost je v oblasti těžby kryptoměn býčí, protože akcie Hut 8 jsou v době psaní tohoto článku aktuálně kótovány kolem 0,80 USD..
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map