Forex signalizuje krátké zasedání USA, 12. listopadu – Tiché trhy, jak očekáváme projev Donalda Trumpa

Finanční trh byl tento týden docela tichý. Minulý týden jsme zaznamenali slušné cenové akce napříč všemi hlavními páry, které pocházely hlavně ze strany USD. USD byl v říjnu pěkně medvědí poté, co byl více než rok býčí. Ale zhoršení americké ekonomiky, zejména ve výrobním sektoru jak ukázala zpráva ISM, obrátila situaci proti USD. FED také snížil sazby potřetí v řadě minulý měsíc a navzdory tomu, že prozatím došlo ke snížení sazeb, nechali okno otevřené pro další snižování, spíše než zvyšování sazeb.

Pokles se ale u USD zastavil na konci října a minulý týden se Buck stal docela býčím. Včera i dnes však byly trhy tiché, protože jsme čekali na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který dnes odpoledne vystoupí s projevem o obchodu v Ekonomickém klubu v New Yorku. Pravděpodobně bude komentovat obchodní jednání mezi Čínou a USA a částečnou obchodní dohodu. Obchodníci jsou také dychtiví slyšet, zda Trump zpozdí cla na dovoz evropských automobilů. Pověsti říkají, že by je mohl znovu odložit o dalších šest měsíců.

Na evropském zasedání jsme nechali zveřejnit zprávu o výdělcích a zaměstnanosti ve Spojeném království, což bylo trochu rozporuplné. Míra nezaměstnanosti opět klesla na 3,8%, což je docela nízká úroveň. Ale na druhé straně, příjmy se druhý měsíc po sobě ochladily o dva body, zatímco nové počet pracovních míst v září opět poklesl o více než 50 tis, který přichází po dalším velkém poklesu v srpnu. Zpráva o zaměstnanosti se tedy nezdá být tak pozitivní jako před několika měsíci.

Evropské zasedání

  • Coeure ECB chce, aby QE pokračovalo – Člen rady guvernérů ECB, Benoit Coeure, dnes ráno řekl, že jsme odhodláni pokračovat v QE tak dlouho, jak to bude nutné. To má posílit akomodační dopad našich pojistných sazeb. Mohlo by se uvažovat o rozšíření přístupu k rozvaze ECB. Jeho komentáře zní holubičí, ale záleží na tom, koho má na mysli pod „námi“.
  • Zpráva o výdělcích ve Velké Británii – Zpráva o výdělcích ve Spojeném království byla zveřejněna dnes dříve a ukazuje, že výdělky ve Velké Británii během září opět ochladly a klesly na 3,6% z očekávaných 3,8% poté, co v srpnu poklesly ze 4,0% na 3,8%. Předchozí počet činil 3,8%, ale byl revidován níže na 3,7%. Průměrný týdenní výdělek bez bonusů také poklesl na 3,6% 3m / rz předchozích 3,8%.
  • Zpráva o zaměstnanosti ve Velké Británii – Míra nezaměstnanosti ILO také klesla na 3,8% z předchozích 3,9%. Změna zaměstnanosti však přišla na -58k oproti očekávaným -102k. Říjnová nezaměstnanost se mění o 33,0 tis. Míra nezaměstnanosti tedy minulý měsíc poklesla, ale počet pracovních míst opět poklesl. Toto číslo je největším poklesem za tři měsíce do května 2015.
  • Eurozóna a německý ekonomický sentiment ZEW – Ekonomický sentiment se v Německu a eurozóně zhoršuje již více než rok a v srpnu klesl na přibližně -44 bodů. Ale v posledních dvou měsících jsme zaznamenali zlepšení, přičemž tento ukazatel minulý měsíc dosáhl -23 bodů. V tomto měsíci se očekávalo, že se ekonomický sentiment dále zlepší na přibližně -12 bodů, ale dále se zlepšil, přičemž německý sentiment dosáhl -2,1 bodu a sentiment v eurozóně -1,0 bodu.

Americké zasedání

  • Vláda více podporuje čínskou ekonomiku –Čínský premiér Li Keqiang to komentoval prostřednictvím státních médií. Řekl, že posílí podporu reálné ekonomice. Vláda urychlí modernizaci výrobního sektoru, bude udržovat makroekonomické politiky stabilní, aby dosáhla cílů pro rok 2019, a bude účinněji využívat proticyklická přizpůsobovací opatření.
  • De Guindos z ECB nechává otevřené dveře pro další snahyg – Člen ECB De Guindos před časem učinil několik poznámek k Boersen-Zeitung s tím, že jsme rozhodně nevyčerpali všechny naše možnosti. Jsme si dobře vědomi vedlejších účinků naší měnové politiky, budeme je v budoucnu udržovat až do ještě bližší kontroly. Skutečnou hrozbou v současné době je prodloužená fáze extrémně nízkého růstu. Inflační očekávání v poslední době zaznamenala výrazný pokles, ale dosud nezůstala ukotvena. Přijetí zářijového politického balíčku bylo a zůstává naprosto správným rozhodnutím.
  • Americký prezident Trump hovoří o obchodu – Americký prezident Donald Trump bude ve svém projevu v Hospodářském klubu v New Yorku diskutovat o obchodní politice země. Není jisté, zda se dotkne obchodních vztahů s Čínou, ale očekává, že trhy zůstanou na každém slově, které v projevu řekne, bez ohledu na to,.

Obchoduje v dohledu

Býčí GBP / USD

  • Tento týden se tento trend stal vzestupným
  • Politika jde ve prospěch GBP
  • ŘO držely dříve podporu

50 a 200 SMA poskytlo dnes solidní podporu GBP / USD

GBP / USD byl v posledních týdnech docela býčí, protože vyhlídky na scénář brexitu bez dohody značně poklesly. Trend se ale minulý týden posunul, když se pozornost obrátila k USD. Ale včera jsme viděli nárůst vyšší a dnes tato dvojice zůstává býčí po odrazu od 50 SMA (žlutá) a 200 SMA (fialová) v grafu H1. Nigel Farage dělá co může, aby pomohl konzervativní straně, takže politika je pro GBP prozatím býčí.

Závěrem

GBP / USD dnes jezdily na horské dráze, klesly po zprávě o měkké zaměstnanosti, zejména po poklesu nových pracovních míst. Ale obrátilo se to po komentářích Nigela Faragea ohledně voleb. Ostatní dvojice zůstávají docela klidné, když se později přiblížíme plánovanému projevu Donalda Trumpa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map