Forex signalizuje US Session Brief, 10. září – další skvělá zpráva o příjmech a zaměstnanosti z Velké Británie

Dnes jsou finanční trhy opět docela tiché. Rizikový sentiment zůstává pozitivní a komentáře z Číny pomáhají tento sentiment udržovat. Čínský premiér Li dnes ráno řekl, že „obchodní jednání povedou k pokroku“, a také odstranily investiční kvóty. Zajímavým kouskem dneška byla zpráva agentury Reuters, která naznačila, že Bank of Japan je nyní otevřenější diskutovat o dalším uvolnění měny příští týden. To by mělo po nějakou dobu držet medvědí JPY.

Největší událostí dneška však byla zpráva o zaměstnanosti a výdělcích z Velké Británie. The míra nezaměstnanosti klesla na 3,8% zatímco zisk vyskočil znovu na 4,0% 3M / r. Zejména zaměstnanost a výdělky i nadále překvapují trhy navždy, protože neustále rostou, v době, kdy zbytek ekonomiky směřuje k recesi. I když by se Spojené království mohlo po pozitivních číslech, která jsme tento týden viděli, těsně vyhnout recesi, stále je příliš brzy na to říct.

Evropské zasedání

 • Francouzská a italská průmyslová výroba – Zpráva z minulého měsíce ukázala velký pokles průmyslové produkce ve Francii za červen o 2,3%. Očekávalo se, že se v červenci produkce zvýší kladně a zvýší se o 0,5%, ale nesplnila očekávání a místo toho vzrostla pouze o 0,3%. V Itálii také průmyslová výroba v červnu poklesla o 0,2%, jak ukázala zpráva z minulého měsíce, která byla dnes revidována níže na -0,3%. Dnešní zpráva měla v červnu vykázat další pokles o 0,1%, ale pokles byl větší, o 0,7%. Výroba v Evropě nadále trpí.
 • Zpráva o zaměstnanosti ve Velké Británii – Očekávalo se, že míra nezaměstnanosti ILO zůstane beze změny, ale klesla na 3,8% z očekávaných 3,9% a dříve. Srpnová změna počtu nezaměstnaných přišla na 28,2 tis. Předchozí počet činil 28,0 tis., Který byl revidován na 19,8 tis. Změna zaměstnanosti dosáhla očekávaných 31 tis. Oproti 55 tis., Oproti dosavadním 115 tis. Zaměstnanost ve Velké Británii zůstává docela silná.
 • Zpráva o výdělcích ve Velké Británii – Očekávalo se, že průměrný výdělečný index dnes zůstane beze změny na 3,7%. Index průměrných výdělků však v červenci opět poskočil na 4%. Červnové číslo bylo také revidováno vyšší z 3,7% na 3,8%. Průměrné týdenní výdělky bez bonusů se rovněž zvýšily na 3,8% oproti 3,7% očekávaným 3m / r, ale klesly z 3,9% dříve. Zisk meziročně dosáhl +4,2%, což je nejvyšší počet od února 2010. Ve skutečnosti jsou průměrné týdenní výdělky vidět na +2,1% 3m / r, což je nejsilnější hodnota od září 2015.
 • Žádné alternativy zpětného chodu k irské hranici – Irská ministryně pro evropské záležitosti Helen McEnteeová dnes ráno komentovala, že zatím neuvidí žádné skutečné důkazy o alternativách zpětného chodu. Situace v oblasti brexitu se mění každý den, ale Spojené království nemělo žádný návrh na pojistku pouze pro Severní Irsko. Takže tedy žádná naděje na dohodu.
 • Žádný fiskální stimul pro Scholze – Německý ministr financí Olaf Scholz dnes řekl, že dělají, co je potřeba, bez nového dluhu. Rozpočet na rok 2020 je expanzivní, který bude řešit velké výzvy, včetně globálních obchodních sporů. Německo není v krizi, má solidní fiskální pozici. Budeme reagovat, pokud dojde ke krizi.

Americké zasedání

 • Carney nezní příliš znepokojeně – Předseda Bank of England Mark Carney před chvílí komentoval, že BOE nevidí v ekonomice velké nerovnováhy, které by za normálních okolností urychlily zpomalení. BOE má nástroje pro řešení ekonomického zpomalení. Ekonomiky mají fiskální prostor k řešení recese, ale není to neomezené. Blížíme se ke globální pasti likvidity.
 • Zahájení kanadského bydlení a stavební povolení – Začátky bydlení se v červenci v Kanadě zvýšily o 222 tis., Jak ukázala zpráva z minulého měsíce. Očekávalo se, že se počet v srpnu ochladí na 213k, ale dále se zvýšil na 227k. Stavební povolení zaznamenala v posledních dvou čteních dva opravdu špatné měsíce, přičemž v květnu poklesla o 13,0% a v červnu o 3,7%. Červen byl dnes revidován výše na -3,1%. Očekávalo se, že stavební povolení v červenci dosáhnou kladných hodnot a zvýší se o 2,1%, ale dnes jsme zaznamenali nárůst o 3,0%, což překonalo očekávání.
 • Barkindo společnosti OPEC znějící optimisticky pro ropu – Generální tajemník OPEC právě řekl, že s prognózami poptávky jsou velmi konzervativní. Trh s ropou není poháněn fundamenty. Na obzoru nevidí žádnou recesi a řekl, že americké ekonomice se daří dobře.

Obchoduje v dohledu

Medvědí EUR / GBP

 • Trend se změnil na medvědí
 • Vyšší návratnost je dnes dokončena
 • 20 SMA tlačí cenu dolů

Po obnovení klesajícího trendu 20 SMA opět poskytuje odolnost

EUR / GBP byl od začátku května na silném vzestupném trendu, ale začátkem srpna se trend změnil na medvědí, když euro protáhlo svůj pokles, zatímco GBP se obrátil výše. 20 SMA (šedá) zpočátku poskytovalo odpor, ale trend se v následujících týdnech zpomalil a této práce se ujaly větší ŘO. Minulý týden se klesající trend opět obnovil a zdá se, že 20 SMA se opět změnilo v odpor, zabíjení se navrací výše a tlačí cenu dolů. Tlak tedy u této dvojice zůstává nevýhodou.

Závěrem

GBP se dnes opět stal býčím, poté, co včera viděl některá pozitivní data o výrobě a skvělou zprávu o zaměstnanosti a výdělcích dnes. Brexit se může znovu zpozdit, což znamená, že v nadcházejících týdnech můžeme být svědky vzestupné fáze párů GBP.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map