Forexový týden dopředu, 17. – 21. prosince: Údaje FOMC, BOJ a HDP v centru pozornosti!

Byl to pomalý týden, protože trhy vykazovaly slabou volatilitu bez velkých ekonomických událostí. Dolar však v pátek vůči euru a jenu v pátek zesílil, protože solidní tržby v maloobchodě v listopadu snížily určité obavy z prudkého zpomalení americké ekonomiky, což ekonomiku podpořilo. Většina obchodníků pociťovala váhání se dostat do swingových obchodů před sazbou federálních fondů, která bude splatná v příštím týdnu.

Technicky je to poslední prosincový týden obchodování, protože většina makléřů a finančních institucí bude po vánočních svátcích pryč. Tento aktuální týden je však plně nabit několika ekonomickými událostmi s velkým dopadem, které pokrývají rozhodnutí o úrokových sazbách od Federálního rezervního systému USA a Japonské centrální banky. Kromě toho existuje řada ekonomických událostí, které mají velký dopad na obchod. Pojďme se na ně podívat …

Seznam sledovaných látek – hlavní ekonomické události tohoto týdne

Středa – 19. prosince

GBP – CPI meziročně

Britský index spotřebitelských cen v srpnu vzrostl o 2,7%, čímž se uvolnily rostoucí inflační tlaky a pomohlo se ospravedlnit zvýšení úrokových sazeb Bank of England pro daný měsíc. Od té doby se britské ekonomice nepodařilo získat dobré číslo. Jejich inflační čísla klesla v listopadu z 2,6% na 2,4%.

Pomalejší data CPI o 2,3% jsou na kartách za prosinec. Zatímco se předpokládá, že maloobchodní tržby poskočí o 0,3%, což je v rozporu s myšlenkou očekávaného poklesu míry inflace. U nováčků je slabší inflace považována za medvědí pro Sterling.

CAD – CPI meziročně

Kanadská inflace také v poslední době trpí kvůli poklesu cen ropy. V říjnu vyšla hodnota CPI na -0,4%, což překonalo srpnové zisky o 0,5%. Nakonec vyvíjí tlak na BOC (Bank of Canada), aby udržovala úrokové sazby pozdržené.

Očekává se, že údaje z prosince propadnou v listopadu o -0,1% oproti 0,3% přírůstku. To může Loonie tento týden udržet slabší.

USD – FED Setkání měnové politiky

Ve středu stojí v centru pozornosti Federální rezervní systém, centrální banka Spojených států, protože se očekává, že zveřejní rozhodnutí o úrokové sazbě. Investoři široce očekávají, že to povede k dalšímu zvýšení sazeb, počtvrté v roce.

Předseda Fedu Jerome Powell dal jasně najevo, že věří, že Fed by měl i nadále neustále zvyšovat výpůjční náklady a zdá se, že futures trh nakupuje to, co prodává.

Zvýšení sazeb Fedu – je v ceně?

Všichni víme o plánu Fedu na zvýšení úrokových sazeb v prosinci. Investoři již zaujali své pozice, aby zajistili maximální výnosy v dolaru.

Co tedy očekávat při zvyšování sazeb?

Podle mého názoru je většina zvýšení sazby o 2,50% již započítána. Počáteční odpovědí bude pravděpodobně špička dolaru a pak náhlý obrat. Při druhé myšlence můžeme vidět ztlumenou reakci na uvolnění 2,50%.

Bude to však úžasný obchod, pokud Fed zvýší úrokovou sazbu o 50 bazických bodů na 2,75% nebo ji nezvýší vůbec. (Oba tyto scénáře jsou velmi nepravděpodobné, ale měli bychom mít plán B k řešení jakéhokoli nejistého pohybu).

Později se investoři zaměří na vydání po schůzce a na tiskovou konferenci Powella, která se má konat v 19:30 (GMT), 30 minut po kurzu fondu Fed. Očekává se, že obchodníci budou na hranici svých křesel a čekají, až si vyslechnou názory Powella na inflaci a růst mezd.

Budu tedy také hledat vodítka ohledně dalšího zvyšování sazeb, zejména toho, co plánují na rok 2019.

NZD – konečný HDP q / q

Statistika Nového Zélandu předpovídá zveřejnění údaje o HDP v 21:45 (GMT). Očekává se, že HDP (hrubý domácí produkt) poklesne z 0,6% na 1%. Zatímco se očekává, že jejich obchodní deficit poklesne z -1295M na -880M.

Čtvrtek – 20. prosince

AUD – změna zaměstnání & Míra nezaměstnanosti

Australský statistický úřad bude sledovat údaje o trhu práce v 00:30 (GMT). Australská ekonomika zaznamenala v listopadu působivý nárůst o 32,8 tis., Což je výrazně nad očekávání. Australský trh práce si vede dobře i přes určité problémy v oblasti bydlení a obavy z Číny.

Prognóza z tohoto měsíce je trochu vratká, protože ekonomové očekávají 20 tisíc nových pracovních míst. Zatímco se rovněž očekává, že míra nezaměstnanosti zůstane na úrovni 5%. Můžeme tedy očekávat medvědí tón v Aussie až do čtvrtka.

JPY – Prohlášení o měnové politice

Bank of Japan má nejrozvolenější měnovou politiku v rozvinutém světě s úrokovými sazbami v záporném teritoriu. Je to způsobeno skutečností, že japonská ekonomika čelí deflačnímu riziku a jejich základní inflace není zdaleka 2% cílem BOJ. Proto se obecně očekávalo, že BOJ udrží sazbu Policy Rate beze změny na -0,10% a to je přesně to, co dnes udělaly.

Předpokládá se, že BOJ bude i nadále zaměřovat na výnos desetiletých dluhopisů. Guvernér Haruhiko Kuroda uspořádá po rozhodnutí tiskovou konferenci, ale je to předběžné. Neočekávám žádný zásadní krok v jeho vydání, dokud guvernér Kuroda nepřijde s novými poznámkami o japonské ekonomice a jejich nadcházejících politických rozhodnutích.

Pátek – 21. prosince

GBP – běžný účet

Očekává se, že Úřad pro národní statistiku zveřejní aktuální účet v 8:30 (GMT). Je to rozdíl v hodnotě mezi dováženým a vyváženým zbožím, službami, toky příjmů a jednostrannými převody během předchozího čtvrtletí. Očekává se, že údaje ukazují obchodní deficit 22,2 miliardy oproti 20,3 miliardám v září 2018.

GBP – konečný HDP q / q

Úřad pro národní statistiku má zveřejnit údaj o HDP v 8:30 (GMT). Očekává se, že HDP (hrubý domácí produkt) zůstane beze změny na 0,6% oproti 0,6% v předchozím čtvrtletí.

Avšak vzhledem k nedávnému poklesu údajů o inflaci ve Velké Británii z 2,7% na 2,4% bude trh obchodovat s librou se slabším sentimentem.

Pokud jde o zveřejnění pozitivních zpráv, může Sterling zůstat vzestupný, protože se očekává, že BOE (Bank of England) udrží na zasedáních měnové politiky jestřábový tón..

CAD – GDP m / m

Statistická Kanada má rovněž uvolnit hrubý domácí produkt ve 12:30 (GMT). Obchodníci, bude opravdu zajímavé sledovat, jak nedávná cla z USA ovlivnila produktivitu Kanady.

Očekávání ekonomů je 0,2% z -0,1%.

Kolegové, to je zatím vše, ale připravte se na vzrušující týden. Zůstaňte naladěni na FX Leaders a pojďme před Vánoci vydělat nějaké zisky.

Mějte úžasný víkend.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map