Globální celebrity propagující digitální měny a ICO

Nová celebrita poskytla jeho podporu blockchainovému podniku, v tomto případě an ICO. Tou celebritou je herec a zpěvák Jamie Foxx, který nedávno využil svých účtů na sociálních médiích k propagaci Cobinhood. Tento podnik se prezentuje jako burza kryptoměn fungující na principu nulového poplatku.

Foxx, který je držitelem Oscara, tweetoval o této počáteční nabídce mincí. Stejný prodej, který v té chvíli probíhá, dokázal vydělat přes 17 000 ETH, což bylo přes 5 milionů USD, což znamená, že to byl s největší pravděpodobností úspěch.

Podpora přichází poté, co další celebrity podnikly podobné kroky s různou mírou vlivu a síly podpory. Foxx však v žádném případě není nejsilnějším zastáncem, protože další slavní jednotlivci si dokonce vytvořili vlastní ICO. Co to znamená pro komunitu digitálních měn a jaký účinek to může mít z hlediska legitimity kryptoměny a jejího přijetí.

Slavná tvář

Pojem využití mluvčích celebrit nebyl v této oblasti v žádném případě novým nápadem. Moderní svět, zmanipulovaný do rytmu věcí, jako jsou sociální média a silné propojení popkultury a dalších každodenních aspektů, respektuje slavnou tvář. Je pravděpodobné, že moderní globální společnost to dělá v měřítku, které se tyčí nad každým dalším historickým obdobím.

Jak již bylo zmíněno, velkou součástí rozšiřování kultury celebrit je myšlenka technologie, která ji podporuje. I když vždy existovaly známé tváře, moderní digitální zařízení, jako jsou smartphony, umožňují úroveň nikdy předtím neviděné intimity a pocitu přímého kontaktu.

Filmovou hvězdu lze vidět v televizi, ale dnes mohou každou její aktualizaci sledovat miliony lidí, z nichž mnohé neprošly staromódními filtry. To poskytuje mnohem organičtější prostředí pro výměnu informací a silný pocit důvěrnosti.

Celebrity mohou její fanoušci snadno vnímat jako někoho, kdo je téměř na dosah ruky a kdo jim rozumí stejně, jako věří, že rozumí jemu, jí nebo jinému jmenovateli. Pro některého futuristy z druhé poloviny 20. století se představa navození této úrovně osobního spojení, kde není staromódní, zdála jako podivný, děsivý, ale vzdálený koncept.

Nyní je tu stejný koncept, aby ho všichni viděli. Už to není koncept. Místo toho se jedná o osvědčenou metodu získávání fanoušků, kteří jsou přímým kapitálem pro celebrity, které je mají. Více než kdy jindy je populární být obchodem a snadno se kombinuje s mnoha tvářemi ekosystému digitální měny.

Investor digitální měny celebrit

Od svého vzniku byly digitální měny považovány za hřiště technologicky nakloněných. Počínaje bitcoiny a přecházejícím do dalších sítí, které se dostaly dolů, používání digitální měny často zahrnovalo vybavení, které je těží, a dokonce i aktivní v doméně vývojářů. S růstem kryptoměn přirozeně rostl i počet lidí, kteří je využívali, ale druhá vlna osvojitelů nepřišla od široké veřejnosti.

Místo toho to přišlo od investorů, kteří cítili, že se podivná, ale velmi lukrativní doména pomalu otevírá ve smyslu investování do kryptoměny. Některé z nich byly a stále jsou notoricky nezajímány o technologickou stránku digitální měny, přičemž byly v ostrém opozici vůči prvním osvojitelům.

Přestože se míra technologických znalostí u investorů liší, všichni se dobře orientují v obchodní stránce tohoto podniku. To pomalu vedlo k fenomény investora celebrit, osoba, která již vydělala jmění v nějaké investiční doméně a poté začala šířit povědomí o kryptoměnách.

Důvod pro to přirozeně není altruistický. V krátkodobém horizontu se investoři mohou pokusit posílit svá portfolia něčím, co lze považovat za formu růstu tržní kapitalizace hrubou silou – říká lidem a společnostem, aby investovali do této oblasti.

Pro důvtipné obchodníky je krátkodobý skok v ceně vše, co je potřeba k dosažení zisku a následnému rychlému vyřazení ze systému. Je těžké říci, kolik z nich skutečně věří v myšlenku systému kryptoměny, který je prostý jakékoli centralizace, ale jejich peníze a podpora rozhodně pomohly doméně digitální měny růst.

Hlas zaměřený na masy

Zatímco celebrity investor je fenomén jednoho typu, lidé jako Jamie Foxx jsou úplně jiné zvíře. Tito, na rozdíl od kohokoli před nimi, mají plynovod, který se připojuje přímo k masám a tímto způsobem k mainstreamovým médiím.

Právě teď si jména jako Paris Hilton, Floyd Mayweather a The Game vzala čas a úsilí na podporu prodeje tokenů různých typů. Pro společnost Mayweather prodej zahrnoval jeho vlastní podniky, což byla další vrstva se stejnou myšlenkou. To vše pomohlo získat téměř 2 miliardy dolarů pomocí tohoto modelu financování a financování.

Tito jedinci poprvé nabízejí skutečný faktor přitažlivosti pro jakýkoli podnik v oblasti kryptoměny. Díky dosahu jednoho nebo více jednotlivců tohoto kalibru celebrit lze bez složitého úsilí oslovit miliony nových potenciálních uživatelů. Podobně jako v případě Jamieho Foxxe stačí jediný tweet, aby podnik získal mnohem větší šanci na zajištění úspěšného procesu financování v případě ICO nebo dokonce něco jiného.

Dvousečný meč

I když není pochyb o tom, že přivede více lidí do oblasti digitální měny, kde mohou používat jednotlivé kryptoměny například online kasina, služby, zboží nebo cokoli jiného, ​​celebrity s dvojitým ostřím. Na jedné straně poskytuje expozici a zásahy, které žádný jiný jedinec nezvládne.

Na druhé straně může podpora celebrit často pomoci podnikům, které jsou temné nebo dokonce nelegální. Není těžké si myslet, že v jednom okamžiku tyto podniky získají některé ze svých podporovatelů celebrit a hromadné sdělovací prostředky to vše umístí do stejného koše.

Aby se tomu zabránilo, měla by se každá kryptoměna snažit uvědomit si, kdo a jak je podporuje v doméně celebrit. Pokud zjistí nějaké pochybné jednání, sítě by se měly od těchto osobností účelně distancovat. Tímto způsobem mohou rozumné podpory celebrit skutečně poskytnout stejnou potenciální výhodu jakékoli síti.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map