Hledání zabezpečení investic větvením na digitální měny

Proces investice je vždy rovnováhou mezi dosažením zisku a přílišným rizikem. Pokud se váhy tohoto zůstatku nakloní směrem k bezpečnosti, investorovi zůstane něco podobného bankovnímu účtu, který se v průběhu času vyplácí velmi málo. Pokud by váhy šly více směrem k podstupování rizika, mohl by investor najít rostoucí výnosy, ale také rostoucí šanci ztratit mnohem více.

Tento proces je starý jako ekonomická infrastruktura, která umožňovala investorům vkládat peníze do podniků, které jim nakonec mohou nějakým způsobem splácet. V současném světě však poprvé v historii existuje nová forma hodnoty, do které lze investovat – digitální měny. S ním kdokoli v oboru dosáhl něčeho zcela nového a potenciálně velmi lukrativního, ale zároveň míra nejistoty a široký nedostatek porozumění udržovaly mnoho jinak zainteresovaných lidí od toho.

Ale nyní se zdá, že se současný stav této mentality mění s tím, jak stále více jednotlivců hledá v této formě investic něco jako útočiště. Bez ohledu na to, zda jednotlivci hledají investice do bitcoinů, možnosti ethereum nebo něco jiného, ​​je jasné, že peníze vstupují do domény digitální měny, takže mnoho lidí si klade otázku, jaká je budoucnost tohoto investičního trendu.

Případ Michaela Novogratze

Michael Novogratz je manažer hedgeového fondu, který pracoval jako ředitel ve Fortress Investment Group. Nyní má jeho jmění hodnotu více než jednu miliardu a nedávno udělal nějaké vlnky ve světě financí, když oznámil, že investoval 10% celého svého čistého jmění do kryptoměn. Toto oznámení přišlo, když mluvil na fóru na Harvard Business School, kde také diskutoval o svém pohledu na digitální měny založené na blockchainu.

Novogratz uvedl, že jeho investice pokrývala jak bitcoiny, tak ethery, a dodal, že investice představuje, alespoň doposud, to nejlepší z jeho života. V rozhovoru pro CNN vysvětlil, jak koupil ether, když jeho cena byla pouze 1 $, a že k rozhodnutí o koupi dospěl poté, co na něj zapůsobil zakladatel tohoto digitálu, Vitalik Buterin. Jejich setkání bylo neformální, na večeři, ale Buterin přesto dokázal přesvědčit Novogratze, aby vložil peníze do svého nového podniku.

Cena etheru nyní přesahuje 40 $, což znamená, že Novogratz uskutečnil 40násobnou investici. Zároveň se nejedná o anomálii v jeho profesionálním životě. Během svého působení ve Fortress Investment Group byla investována částka 150 milionů dolarů do zajišťovacího fondu s názvem Pantera Capital, což je blockchainová investiční firma.

Stalo se to, když byl Novogratz u jeho kormidla v roce 2014, jen krátce po havárii způsobené selhávajícím Mt. Gox v roce 2013. To ukazuje, že ten muž měl jak ochotu riskovat na digitálních měnách, tak předvídavost vidět minulost současných problémů.

Novogratz nyní veřejně ukázal, že věří v koncept digitálních měn natolik, že velká část jeho bohatství, což znamená více než 100 milionů dolarů, je ve formě nějaké kryptoměny. Pokud jde o singly pro finanční komunitu, je těžké si ji nechat ujít.

Kupte si digitální měny?

Novogratz ve skutečnosti nikomu nenavrhl jít kupovat digitální měnu, ale jeho osobní případ je jasným prohlášením o této otázce. Zároveň není izolovaným hlasem, pokud jde o podporu investic a vlastnictví digitální měny, zejména pokud jde o bitcoiny. Jako největší zástupce této skupiny jsou bitcoiny pravidelně zaměstnávány běžnými občany po celém světě pro věci, jako jsou pravidelné nákupy, návštěvy online kasina, uzavírání půjček a mnoho dalšího.

Proto mnoho bohatých jednotlivců začalo nakupovat bitcoiny již v roce 2015, kdy nebyly realizovány pochmurné předpovědi o jeho zániku. Rozsah těchto investic je přirozeně těžké odhadnout, protože mnoho z nich není tak otevřených jako Novogratz. Data, která byla zveřejněna, přesto ukázala, že tento trend roste.

Jednou z největších vzestupů byla devalvace čínského jüanu, která tvrdě tlačila na místní investory. V panice, která nastala, když začal tento proces, našli mnozí alespoň částečné útočiště v BTC. Mnoho z těchto investic bylo jednoduše prostředkem, jak se vyhnout čínským omezením směnného kurzu cizí měny, ale mnoho dalších si stále ponechalo své BTC, i když bouře pominula.

Cyklus samočinného krmení

Nyní, o dva roky později, neexistují žádné trendy, které by naznačovaly, že by to mohlo být pro kohokoli negativní rozhodnutí. I když jistě existují individuální příběhy o konkrétních problémových jednotlivcích, celkově se BTC jeví jako platná alternativa pro investory, kteří hledají diverzifikaci portfolia. Je zajímavé, že je to také jedna z klíčových věcí, které bitcoinová síť nebo jakýkoli jiný digitální měnový systém vyžaduje pro získávání uživatelů.


Zatímco mnoho skupin již digitální měny zná a pravidelně je například zaměstnává, online eSports komunity atd., většina má jen povrchní znalosti o stejné doméně. To se však může radikálně změnit, pokud lidé jako Novogratz vykročí a poskytnou údaje o svých vlastních investicích do bitcoinů a ethereum.

To je skvělé pro komunitu ne proto, že jednoduše validuje, ale proto, že poskytuje jasné příklady toho, jak by člověk mohl investovat do této oblasti. Přirozeně je to pro koncové uživatele méně relevantní, protože zpráva se zaměřuje na ty, kteří mohou investovat velké částky do těchto sítí, ale jsou nezbytné pro budoucnost jakékoli digitální měny.

Se stoupajícím množstvím fiatových peněz vkládaných do domény digitální měny rostou i příležitosti pro jejich rozvoj. Zároveň bude investorům určitě poskytnuto bezpečné útočiště pro část jejich portfolia, která se nebude snadno houpat a houpat se spolu se zbytkem tradičních obchodovatelných hodnot.

V mnoha scénářích může mít tento typ diverzifikace rozdíl mezi katastrofickou ztrátou a těmi, které jsou více než zvládnutelné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map