IS GBP / USD se nyní stane býčím býkem, protože brexit míří k dalšímu rozšíření?

Theresa May konečně opustila funkci předsedy vlády a na její místo nastoupil Boris Johnson (BoJo). Johnson byl před třemi lety jedním z hlavních zastánců brexitu, takže bylo zřejmé, že bude prosazovat brexit, jakmile se ujme moci, dohoda nebo žádná dohoda. BoJo to v posledních několika měsících dal jasně najevo a v důsledku toho se sentiment obklopující GBP zhoršil během prvních několika týdnů poté, co se stal předsedou vlády. Libra se ale tento týden stala docela vzestupnou a existuje pro to několik důvodů.

Lepší sentiment na trhu

GBP / USD zlomil pod velkou úrovní podpory na 1,25 a minulý týden dokonce prolomil další hlavní oblast podpory na 1,20. Začátkem minulého týdne se však sentiment zlepšil, protože Čína a USA změkčil jejich tóny což také změnilo medvědí dolar. Od té doby se tato dvojice vyšplhala kolem 500 jader. GBP z toho profitovala jako riziková měna, zatímco USD utrpěl. Zlepšení sentimentu na trhu však nebylo hlavním důvodem tohoto zvratu.

Politika brexitu

Existuje pro to několik důvodů a jedním z hlavních důvodů byl hlavní vývoj brexitu ve Velké Británii, který zvyšuje naději na další prodloužení brexitu a pravděpodobnou dohodu o brexitu. PM Johnson se rozhodl pro britský parlament a první rozhodnutí skotských soudů to umožnilo. Druhé rozhodnutí skotského vrchního soudu jej však zamítlo. Nyní Johnson předloží tento případ skotskému nejvyššímu soudu. To dělá věci matoucími, ale přinejmenším je o krok blíže k získání dalších rozšíření Brexit, a proto býčí hybnost v párech GBP.

Kromě toho britský parlament odhlasoval, že je nezákonné vybírat EU bez dohody. Návrh zákona podepsala anglická královna, takže je nyní zákonem nevypadnout z EU. Boris Johnson stále udržuje kontakty s EU, ale bude obtížné dosáhnout dohody až do konce října, kdy bude konečný termín brexitu, zejména proto, že britský parlament bude brzy odvolán. To nám jako další scénář ponechává další rozšíření.

Ekonomické údaje

Britská ekonomika letos po eurozóně a globálních ekonomikách značně oslabuje. Výroba je v kontrakci již několik měsíců, stejně jako stavební sektor, který kontrakci dále prohlubuje. Služby, které jsou hlavním odvětvím, oslabují, ale drží se těsně nad stagnací. Ve druhém čtvrtletí britská ekonomika poklesla a ekonomové předpovídali recesi, když jsme ve druhém čtvrtletí mířili.

Nedávné údaje však ukázaly určitou odolnost britské ekonomiky, a to i přes mezinárodní otřesy a bolesti hlavy z brexitu. Zpráva o HDP zveřejněná v pondělí vykázala v daném měsíci expanzi o 0,3%, stejně jako zpráva o výrobě, u které se místo července mělo místo toho očekávat 0,3%. Rovněž obchodní bilance se zbožím, index služeb a průmyslová výroba překonaly očekávání, přičemž poslední dvě pozitivně dopadly. Zpráva NIESR GDP vykázala v srpnu expanzi o 0,1%, zatímco červenec byl revidován vyšší na 0,0% z -0,1% dříve.

Největší překvapení však přišlo další den, kdy byla zveřejněna zpráva o zaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti klesla na 3,8% z původních 3,0%, nároky na nezaměstnanost nedosáhly očekávání a předchozí počet byl revidován o více než 8 tis. Nižší, zatímco příjmy opět vykázaly několik skvělých čísel, rostly o 4,0% 3 m / r, oproti 3,7% . Předchozí číslo bylo revidováno vyšší a také na 3,8%. Tyto ekonomické údaje nyní ukazují, že by se Spojené království mohlo vyhnout technické recesi, což je pokles HDP ve dvou po sobě jdoucích čtvrtletích.

Technický

Technický obrázek má pro GBP určitou důležitost, a to navzdory silnému dopadu ze základních důvodů, jako jsou politika brexitu a ekonomická data. Při pohledu na týdenní graf GBP / USD vidíme, že oblast pod 1,20 byla nejnižší po hlasování o brexitu před třemi lety. Cena se tento týden obrátila ve stejné oblasti. To znamená, že velcí hráči na krátkou dobu stlačili cenu pod 1,20, aby pronásledovali slabé zastávky a poté obrátili své pozice. Bastardi to dělají často malým časovačům. To také znamená, že většina obchodníků se v podstatě obrátila na dlouho poté, co se oblast podpory zachovala. Dalším aspektem technického obrazu je skutečnost, že dlouhodobí prodejci GBP / USD, kteří se na cestě dolů zkrátili, mohou být krátkodobí a pokrývat jejich pozice.

Předchozí oblast podpory se tento týden opět konala

To by byl z dlouhodobého hlediska pozitivní faktor, ale to už má slovo v GBP. Vrátí se britská ekonomika po tomto zpět? Chystají se EU a Spojené království k dohodě? Bude GBP nyní býčí? Na tyto otázky zatím nemáme žádné odpovědi. V nadcházejících týdnech budeme muset sledovat politiku a ekonomická data. Uvidíme také, jak GBP / USD v příštích relacích reaguje na 1,25. Pokud tato úroveň bude platit, pak budou stále na starosti medvědi, pokud se snadno rozbije, mohli bychom dokonce vidět 1,30. Bude to však záviset na dynamice a politice brexitu.


 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map