Italské referendum nedokáže udržet jednotnou měnu – EUR / USD zveřejňuje vzestupnou lištu

Euro se během pondělního asijského zasedání obchodovalo ostře níže v důsledku italského ústavního referenda a nedělní porážky proevropského předsedy vlády Mattea Renziho. Tento prodejní tlak brzy ustoupil a když investoři setřásli výsledek referenda, EUR / USD brzy obnovil všechny své ztráty a zakončil den působivou býčí zaplavující svíčkou. Zde je denní graf EUR / USD:

 

Denní graf EUR / USD

  

Pondělní agresivní býčí svíčka rozhodně mění hru. Tato firma těsně nad 20-EMA je první za mnoho týdnů. V pondělí jsem neobchodoval s eurem, ale rád bych viděl pokračování medvědího trendu, zejména s páteční červenou svíčkou doji těsně pod 20denním exponenciálním klouzavým průměrem. Měnové obchodování je o přizpůsobení se tržním podmínkám a v tuto chvíli nemůžeme ignorovat tento silný nárůst EUR / USD. Širší obraz této dvojice je určitě stále medvědí a různá rizika, která ohrožují eurozónu, rozhodně nezmizela. Itálie by snad nebyla schopna snadno opustit Evropskou unii, ale Nizozemsko a možná i některé další země by to dokázaly.

  

Swingové obchodování EUR / USD se v tuto chvíli nejeví příliš atraktivní. Zaujmout krátkou pozici v tuto chvíli by mohlo být velmi riskantní, zvláště když vezmeme v úvahu obrovskou sílu tohoto pohybu nahoru v pondělí. Nákup tohoto páru by také mohl být problematický, protože by to bojovalo s převládajícím downtrendem. Skalpeři a denní obchodníci by možná mohli v úterý získat nějaké zisky z nastavení vnitrodenního nákupu, ale toto není ideální nastavení pro dlouhé obchody. Uvádění vnitrodenních obchodů ve směru většího trendu zvyšuje pravděpodobnost ve váš prospěch a zvyšuje vaše šance na dosažení některých zisků.

 

USD / CAD

 

USD / CAD v posledních několika dnech agresivně poklesl. Velmi silná cena ropy způsobila zdravou nabídku v kanadském dolaru, což spolu se slabým americkým dolarem přispělo k tomuto prudkému poklesu. Dlouhodobější výhled je stále býčí, v současné době však v menších časových rámcích dominuje silný prodej. Podívejte se na tento 4hodinový graf:

 

4hodinový graf USD / CAD

  

Zde vidíte, že směnný kurz již strávil spoustu času pod 20-EMA. Toto je varování pro býčí hráče na trhu, aby prozatím zůstali stranou. Medvědi musí být také opatrní, protože cena se blíží podpoře kanálu na týdenním grafu, což by mohlo být místo, kde velcí chlapci vstoupí s obnovenou kupní chutí. Podívejte se na tento týdenní graf:

 


USD / CAD týdenní graf

  

V tuto chvíli stále drží podporu 20týdenní exponenciální klouzavý průměr. V nižších časových rámcích tato oprava vypadá masivně, ale pohled na tento týdenní graf ji přináší do perspektivy. Musím říci, že by mě nepřekvapilo, kdyby se cena v příštích několika týdnech dostala na dno kanálu, ani bych se nedivil, kdyby pár brzy obnovil svůj vzestupný trend. Přejdeme k dennímu grafu:

 

USD / CAD denní graf

  

Než řeknu více o tomto nastavení, pojďme nejprve trochu přiblížit tento graf:

 

USD / CAD denní graf

  

Zde můžeme jasně vidět, jak cena pronikla do této modré zóny podpory, ale odmítla ji a uzavřela se nad ní. I když se jedná o relativně malé odmítnutí, stále má určitý význam kvůli důležité úrovni, kterou odmítl. To by mohl být bod obratu pro pár, než se znovu posunou nahoru. Samozřejmě by bylo velmi agresivní otevírat dlouhé pozice na této úrovni a v této době, ale mohlo by to být také velmi obohacující. Pondělní svíčka podobná doji podporuje myšlenku možnosti obrácení na této úrovni nebo blízko této úrovně.

 

V úterý jsou z Kanady důležitá ekonomická data – číslo indexu Ivey Purchasing Managers Index, které bude zveřejněno v 15:00 GMT.

 

AUD / USD

 

Nejsem moc spokojený s pondělním pohybem vzhůru v této dvojici. V nižších časových rámcích je tento nárůst docela impulzivní. Podívejte se na tento hodinový graf:

 

AUD / USD hodinový graf

  

Podíváme-li se na denní graf, vypadá to přátelštěji, zejména proto, že pondělní svíčka odmítla 20denní exponenciální klouzavý průměr a uzavřela se pod ním. Podívejte se na následující graf:

 

AUD / USD denní graf

  

Pokud obchodujete s Australanem, nezapomeňte, že RBA (Reserve Bank of Australia) má své rozhodnutí o úrokové sazbě a přehled úrokových sazeb v úterý ve 03:30 GMT. To by mohlo způsobit značnou volatilitu, takže na tuto událost pamatujte.

 

Ziskové obchodování!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map