Jak Čína pomalu dominuje celému trhu s bitcoiny

Čínský bitcoinový trh

Čína byla kdysi nazývána spícím drakem, ale ukázalo se to jinak, když se stala asijskou ekonomickou velmocí, jakou je dnes. Díky obrovským zdrojům, neomezené pracovní síle a inovativním technologiím se rychle stala globálním hráčem schopným ovlivňovat pohyby a rozhodování na trhu..

Jeho dopad se šíří do mnoha průmyslových odvětví a nešetřil bitcoinový trh. V současné době má Čína významný podíl na světových transakcích s kryptoměnou, přičemž zprávy představující čínský trh s bitcoiny tvoří více než 80 procent obchodování bitcoinů a altcoinů.

Mírné změny na čínském trhu proto mohou výrazně ovlivnit globální scénu a mohou se projevit v nastavení kryptoměny.

Bitcoin na záchranu po devalvaci jüanů

Před několika dny došlo k evidentnímu posunu ceny bitcoinů poté, co Čínská lidová banka (PBOC) snížila úrokovou sazbu jüanu, což mělo za následek jeho devalvaci. Investoři se rozhodli vyměnit své jüany za bitcoiny ve snaze zachránit ekvivalentní hodnotu částky, čímž zaregistrovali silný pohyb v grafu BTC / CNY.

Cena bitcoinu uprostřed devalvace jüanů

Analytici vidí, že držitelé jüanů převedou své nekryté peníze na bitcoiny a poté je případně vymění zpět na jüany nebo na americký dolar. Volba bude záviset na výkonu digitální měny na trhu, kde pozitivní pohyb donutí investory převést bitcoin na jüan, zatímco pokles ceny bude představovat převod na americký dolar jako lepší možnost.

S devalvací jüanů ovlivňujícími globální trh se ukazuje síla Číny. To si dále uvědomují dopady uvalené na bitcoinový trh, za které jsou čínští bitcoiners do značné míry zodpovědní za to, aby se přiblížili k dosažení cílů digitální měny.

O zásadní roli Číny v úspěchu bitcoinů není pochyb, což vyvolává obavy, zda bude kryptoměna regulována či nikoli..

Je Čína připravena na regulaci bitcoinů?

Pro některé je samotné slovo „regulace“, je-li použito v kontextu bitcoinů, dostatečným důvodem k obrannému konci. To vysvětluje pocity poté, co generální ředitel společnosti Huobi Leon Li vydal časopis, který prosazuje Regulace bitcoinů v Číně.

Li uvedl, že právní překážky uložené PBOC brání růstu čínského trhu s bitcoiny na místní scéně. Jeho trh, na kterém se nacházejí největší obchodní a těžební operace na světě, je naplněn potenciálem, a proto věří, že regulace bitcoinu je nejvyšší čas.

Jeho deník zněl:

“Výzkum bitcoinů a blockchainu by měl být silně podporován a podporován.” Čínské regulační orgány se musí podívat na to, jak ostatní jurisdikce – například USA – otevírají své mysli při vytváření lepších politik pro odvětví digitální měny… To by snížilo určitá rizika pro podniky i spotřebitele. “


Jedna z největších bitcoinových burz v Číně, Huobi pokračuje v poskytování služeb i po zákazu PBOC, a její generální ředitel je odhodlán předávat zabezpečené platební systémy, které budou na konci obchodníků a spotřebitelů levnější..

Jiné než toto Výměna bitcoinů, BTC China a OKCoin jsou někteří z hlavních hráčů na čínském trhu s bitcoiny, kteří ještě nevyjádřili podporu bitcoinům a regulace kryptoměny.

Regulace bitcoinů v Číně

Důsledky tržních změn v odvětví bitcoinových hazardních her

Síla Číny na trhu s bitcoiny je evidentní, ale jak to bude fungovat v odvětví bitcoinových hazardních her v zemi i mimo ni, zůstává otázkou.

Asijský gigant je známý svou přísnou politikou v oblasti hazardních her, a to navzdory nelegálnímu trhu s hazardními hrami, který i nadále omezuje významné příjmy vlády. Macao funguje jako nejnovější centrum hazardních her, zatímco Hongkong se i nadále stává zastáncem legálního offshore hazardu.

Bitcoinový hazardní průmysl v Číně však dosud plně nevytvořil silný základ, což vysvětluje, proč může regulace dále bránit jejímu růstu. Bez ohledu na to, jaký vliv má Čína na tržní cenu, dokonce i na bitcoiny, představuje pro prosperující průmysl v Asii nespočet příležitostí k expanzi.

Pokud by Čínský trh bitcoinů etabluje se jako největší zastánce a propagátor kryptoměny, na co bude budoucnost bitcoinu a kryptoměny obecně, se opravdu vyplatí čekat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map