Jak kryptoměna zvyšuje e-sporty na nové výšky

E-sporty a kryptoměna. Budoucnost obou by mohla být svázána dohromady. Fungují stejně jako arašídové máslo a želé mezi dvěma kousky chleba. Přemýšlejte o tom. Děti milují arašídové máslo a želé. Takže dělat dospělé. Je to klasický sendvič, který nikdy nezestárne, zvláště když nemáte co jíst. Videohry jsou klasickou formou zábavy, která mladým lidem umožňuje trávit čas. Děti to milují a stejně tak i dospělí.

I když děti nemusí mít k bitcoinům a kryptoměnám stejnou afinitu jako k videohrám v arašídovém másle a želé, digitální peníze mohou být jen dalším mužem. Nadšenci elektronických sportů by určitě měli doufat, že tomu tak je. Zatímco bitcoiny a podobně nemusí přesně cílit na malé děti, kryptoměny rozhodně pronikají do vnitřního geeka v každém z nás. Stejný geek, který si myslí, že videohry jsou skvělé.

Jak cool jsou e-sporty a krypto?

Naladěno více než 100 milionů lidí sledujte mistrovství světa League of Legends v Jižní Koreji minulý rok. Vítězný tým si odnesl ohromných 2,4 milionu $ v prize money. Samotný herní průmysl elektronických sportů roste odhadem na 33% ročně, v tomto odvětví má nyní hodnotu přes 1 miliardu dolarů. To by se mohlo zdát jako chump change, ale před 15 lety o tom nikdo nemluvil, nebo alespoň ne příliš mnoho lidí.

Stejně jako živé hraní a ligy a turnaje, které vyplácejí všechny tyto peníze těmto geekům videoher, kryptoměna také dělá lidi bohatými za posledních 10 nebo 12 let. Na konci roku 2017 se hodnota bitcoinu zvýšila na více než 25 000 USD za minci. Myslet si, že když byl projekt poprvé spuštěn v roce 2008 díky whitepaperu napsanému pseudonymním autorem Satoshi Nakamotem, mohl být bitcoin za pouhé haléře a nyní má projekt hodnotu téměř 170 miliard USD, je absolutně ohromující.

Rychle vpřed do současnosti a všechny kryptoměny na světě mají nyní souhrnnou hodnotu přes 255 miliard USD. Čtvrtina v hodnotě 1 bilionu dolarů pro průmysl, kterému je pouhých 12 let. Pokud e-sport a kryptoměna neprokazují, že světoví počítačoví geekové fungují, nic jiného ne.

Jak tedy budoucnost e-sportu spočívá na rameni kryptoměny?

E-Sports plus Crypto rovná se inovace

Vzhledem k tomu, že projekty v oblasti e-sportu a kryptoměny se zaměřují převážně na stejné publikum, má smysl pouze to, že jejich kombinace by byla zápasem v nebi. Platforma pro budování týmu e-sportů s názvem DreamTeam právě uzavřela počáteční kolo financování ve výši 5 milionů dolarů, aby zahájila svůj blockchainový projekt. V technologickém světě se říká, že pokud někdo chce vědět, co je další skvělá technologie, měl by se podívat na zločince. Zločinci jsou vždy o krok napřed. Většina lidí by sportovce s e-sportem nenazvala zločinci, ale rozhodně jsou jednou z prvních skupin lidí, kteří přijali nové technologie. Sledují budoucnost a oceňují, co bude následovat.

Faktem je, že před 10 nebo 15 lety ne příliš mnoho společností hlásících velké peníze do e-sportu. I v současné době je používání blockchainu nebo chytrých smluvních platforem k péči o věci, jako je sponzorství hráčů, platy a výhry turnajů, nejen nákladově efektivnější z administrativního hlediska, je to také způsob podnikání, který si hráči elektronických sportů mohou snadno osvojit, vše protože se nebojí této technologie a chápou, jak ji již používat. Pouhá povahou skupin, se kterými se stýkají, a kulturou, do které je hraní e-sportů vkládá.

Tvůrci obsahu mohou také inkasovat

Lidé, kteří si to přečetli, o PewDiePie možná slyšeli, ale nemuseli. Je jednou z největších hvězd na internetu a jeho kanál YouTube jim vydělává miliony dolarů ročně. Streamuje a komentuje své vlastní hraní videoher zábavným a zábavným způsobem. Influencer se nedávno dostal na titulní stránky, když se připojil k platformě zvané Dlive, která umožňuje lidem vydělávat na jejich obsahu přijímáním bitcoinů a etherů. Jelikož více z těchto projektů na trhu hráči elektronických sportů, kteří mohou nebo nemusí hrát konkurenceschopně, mohou za svůj obsah vydělávat, pokud mohou získat oční bulvy.

Dá se s jistotou říci, že jak s nárůstem kryptoměn, tak s hrami elektronických sportů, malé komunity lidí, kteří myslí dopředu, skutečně ovládají budoucnost světa, jak ji známe po jednom odvětví. Z dlouhodobého hlediska to znamená méně času stráveného starostí o kontrolu nad ústředními orgány a více času stráveného jídlem lahodného arašídového másla a želé sendvičů, i když je to jen metafora pro ovládání vlastního bohatství a kreativity a nemá nic společného se skutečnými sendviči.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map