Vůbec první bitcoinová pokerová hra k záznamu došlo v březnu 2010. To je 14 měsíců poté, co byl v lednu 2009 spuštěn bitcoinový blockchain.

Co je bláznivé, je to vůbec první pokerová hra s buy-inem 50 BTC, který by dnes měl hodnotu více než $ 550 000 USD. Vítěz této hry odešel s 1 000 bitcoinů, což je podle dnešního ocenění více než 11 milionů USD.

Důležitou součástí však není to, jaká byla hodnota buy-inu ve srovnání s dneškem. Je to skutečnost, že vůbec poprvé byl hazard založen jako případ použití kryptoměny. Dává to smysl, protože bitcoin je koneckonců prostě účetní jednotka, stejně jako sbírání pokerových žetonů. Hráči, kteří mají nejvíce jednotek, si udržují největší pákový efekt a kdokoli, kdo na konci hry skončí se všemi jednotkami, vyhrává peněžní (nebo v tomto případě bezhotovostní) cenu.

První bitcoinová pokerová hra vznikla na starém fóru

Než existoval CoinDesk, CoinTelegraph nebo dokonce Průvodce bitcoinovými hazardními hrami, existovalo BitcoinTalk.org, online komunitní fórum pro pitomce i revolucionáře, kteří potřebovali místo klást otázky, získávat odpovědi a nakonec být součástí komunity, kterou dnes my označujeme jako komunitu kryptoměn.

První uživatel na BitcoinTalk, který kdy diskutoval o spuštění pokerové hry přátelské k bitcoinům, je ve skutečnosti známý něčím jiným. „BitcoinFX“ je známý tím, že vytvořil vůbec první rampu, kde bylo možné směňovat za vládu podporované peníze za bitcoiny. Tato výměna mimochodem nebyla provedena na vymyšlené obchodní platformě. Byly vyrobeny přísně prostřednictvím e-mailu. Na chvíli si to představte. Nyní existuje celé odvětví, kde kryptoměnové podniky v zemích celého světa nabízejí investorům možnost obchodovat se svou místní měnou za bitcoiny. Všechno to začalo jen e-maily!

Proč Buy-In byl nákup 50 BTC

Představte si, že dnes na pokerovou hru odhodíte bitcoiny v hodnotě 500 000 $. Pokud jste to udělali a dali jste to veřejně najevo, pravděpodobně byste se stali celebritou ve vaší místní oblasti, protože jste si vybrali tak velký hazard pomocí měny, které většina lidí stále plně nerozumí, i když adopce roste. V roce 2010 nemělo 50 BTC hodnotu 500 000 $.

Důvod, proč byl buy-in pro první pokerovou hru nastaven na 50 BTC, je ten, že coinbase odměna za úspěšnou těžbu bitcoinů v té době byla 50 BTC. To množství dnes zní působivě, ale tehdy to bylo bezcenné. Nejen proto, že hrubá tržní hodnota jednoho bitcoinu v té době byla pouze 0,003 USD (což znamená, že 50 BTC mělo hodnotu pouze 15 centů). Je to také proto, že toto množství BTC bylo přístupné komukoli s osobním počítačem.

Mějte na paměti, že zatímco v současnosti těžba nových bitcoinů vyžaduje velký výpočetní výkon a dostatek volného místa ve skladu, v roce 2010 byl průměrným hráčem bitcoinového pokeru zapotřebí pouze notebook a připojení k internetu.

Poker a bitcoiny jdou doslova ruku v ruce

První zaznamenané pokerové hry zahrnující bitcoiny vedly k odchodu účastníků s 325 BTC a 600 BTC. Ale tyto hry dokázaly mnohem víc než jen dát do bitcoinové peněženky trochu více digitální měny. Navždy se oženili s hazardem a bitcoiny. Nejen prokázat, že hazard by mohl být životaschopným případem použití decentralizované měny, ale také proto, že sám zakladatel zjevně měl něco pro poker.

Poker je v kódu bitcoinu

Čtete správně! Satoshi Nakamoto, tajemný autor dokumentu Bitcoin, ve skutečnosti zahrnoval odkazy na poker do původního kódu Bitcoinu. Není úplně náhoda, že první hráči pokeru mluvili o vytvoření klienta přátelského k pokeru, který by mohl přijímat buy-iny bez nutnosti používat e-maily.

Pro mnoho investorů (včetně příznivců i odpůrců kryptoměn) bylo bankovnictví v bitcoinech vždy hazardem. Dává tedy smysl, že Satoshi zjevně měl ambice usnadnit hazardní hraní s bitcoiny bez důvěryhodným způsobem.

Ať už to průměrný nadšenec kryptoměn ví nebo ne, je téměř na místě. Ale vůbec první bitcoinový pokerový turnaj na světě znamená začátek pravděpodobně nejcennějšího a nejzřejmějšího případu použití kryptoměn. Hazardní hry.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me