Komoditní měny a japonský jen tlačí zpět peníze; Evropské měny zaostávají

Hlavní evropské měny si dnes vůči americkému dolaru vedly špatně, zatímco australskému dolaru, kanadskému dolaru a japonskému jenu se podařilo získat zpět půdu pro dolar. Silnější cena ropy rozhodně hrála roli v síle dnešní komoditní měny. Zda OPEC a zúčastnění nečlenové OPEC budou schopni spolupracovat, je nejisté a mezi těmito národy určitě existují velké rozdíly, které brání dohodě.

 

AUD / USD

 

AUD / USD se v současné době obchoduje v zóně odporu, která pravděpodobně zastaví nedávný postup páru v jeho stopách. Existuje silný soutok technických faktorů, které naznačují, že pár by mohl mít potíže s obchodováním výše v příštích několika dnech. Podívejme se na denní graf:

 

AUD / USD denní graf

 

20denní exponenciální klouzavý průměr je stále platným odporem směnného kurzu. Dvojice dnes mířila k tomuto exponenciálnímu klouzavému průměru, ale těsně před jeho dosažením se otočila. Dalšími faktory, které by tento pár mohly udržet, jsou 200denní klouzavý průměr a bývalá podpůrná zóna, která by mohla působit jako nový odpor.

 

Normálně existuje určitá korelace mezi australským dolarem a kanadským dolarem a cenou ropy. Tyto dvě komoditní měny se často pohybují stejným směrem vůči americkému dolaru. Když cena ropy ovlivní kanadský dolar, australský dolar mnohokrát reaguje stejně jako kanadský dolar. Vliv ropy na australský dolar je jen méně dramatický než na kanadský dolar, protože Kanada je tak velkým producentem ropy.

 

Podíváme-li se na AUD / USD ve větším časovém rámci, zdá se, že obrázek je také medvědí. Podívejte se na tento týdenní graf:

 

AUD / USD týdenní graf

  

Pokud se podíváte na poslední dvě medvědí (červené) svíčky v tomto grafu, všimnete si, jak impulzivní a agresivní jsou. Důrazně naznačují, že lze očekávat další pokles kurzu.

 

20týdenní exponenciální klouzavý průměr by také mohl nabídnout pár odporu, a v tuto chvíli se zdá, že cesta nejmenšího odporu směřuje k nevýhodě.

  

USD / CAD

 

Před několika dny jsem psal o medvědí / negativní divergenci této dvojice, která by mohla vzbuzovat obavy pro býčí účastníky trhu. Podívejte se na následující graf:

 

USD / CAD denní graf

  

Negativní nebo medvědí divergence znamená, že oscilátor se pohybuje níže, zatímco cena nástroje vytváří nová maxima. Když k tomu dojde, ukazuje to na možnost, že by se nedávný býčí tah mohl vyčerpat a že může být na cestě zvrat nebo nějaká korekce.

 

Pondělní závěr pod 20denním exponenciálním klouzavým průměrem je hmatatelným projevem určité slabosti ve dvojici. Pokud se páru brzy nepodaří dostat se nad tento klouzavý průměr, mohl by v příštím týdnu nebo dvou existovat prostor pro hlubší korekci v páru.

 

Podíváme-li se na základy, které se dvojice týkají, má téma OPEC určitě krátkodobě největší váhu. Výsledek středečního setkání by mohl dvojici poslat jakýmkoli směrem a mohl by potlačit mnoho technických analýz. Je proto důležité být velmi opatrný, pokud plánujete obchodovat s kanadským dolarem v příštích několika dnech. U významných událostí, jako je toto setkání OPEC, není základní fundamentální hnací síla na trhu často stanovena hladce a efektivně. Hráči na trhu často reagují tak či onak, a výsledkem je trhaná, iracionální cenová akce. Samozřejmě, vždy existují slušné zisky, které mají vydělat zkušení a disciplinovaní obchodníci. Volatilita může být velmi obohacující, pokud víte, jak ji používat.

 

Je těžké říci, jaký by byl účinek snížení produkce ropy ve střednědobém až dlouhodobém horizontu. Pravděpodobně by bylo velké potíže s ovládáním takového úsilí a také s udržováním spokojenosti všech zúčastněných stran. Na druhé straně stupnice by země produkující ropu, které nejsou zapojeny do této dohody, měly jedinečnou příležitost zvýšit svůj podíl na trhu zvýšením své produkce.

  

USD / JPY

  

Tato dvojice vrací některé ze svých nedávných zisků. Možná bychom mohli dostat několik dobrých příležitostí, abychom se znovu koupili v tomto silném býčím běhu.

 

USD / JPY denní graf

  

Před zahájením nových dlouhých pozic na tomto páru je důležité nejprve vidět nějakou slušnou nákupní aktivitu. Nevíme, jak daleko toto vrácení zájde. Cena tohoto páru je stále značně přeprodaná a v příštím nebo dvou týdnech by se mohla snadno snížit.

 

Ekonomické zprávy

  

Úterý je relativně slabý. První událostí, na kterou si musíte dát pozor, je projev guvernéra Bank of Canada pana Stephena Poloze v 01:00 GMT. Později během dne bude předběžné číslo HDP USA ve třetím čtvrtletí zveřejněno ve 13:30 GMT a číslo důvěry spotřebitelů v USA CB v 15:00 GMT. Na závěr dne vystoupí člen FOMC pan Powell s projevem v 17:40 GMT.

 

Mějte obrovský obchodní den!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map