Kraken BTC Exchange začíná přijímat financování Fiat uprostřed nejistoty v celém odvětví

Pro každého, kdo podniká v oblasti obchodování s digitálními měnami a směnáren, se tato doba musí cítit opravdu divně. Na jedné straně je BTC ve své hodnotě související s tradičními měnami silný. Z tohoto důvodu se stále více lidí rozhoduje vytvářet své digitální peněženky a nakupovat bitcoiny, aby mohli získat online zboží a služby, hrát BTC poker a další hry a v podstatě si s nimi dělají, co chtějí.

Na druhé straně jsou burzy BTC buď pod vládním dohledem, nebo se může jednat o samoúčelná pravidla, která mají přímý dopad na zákazníky. Tento trend je obzvláště prominentní v Číně, kde nedávné rozhodnutí vlády prakticky zastavilo domácí obchodování BTC. Z tohoto důvodu musí doba pociťovat, pokud nic jiného, ​​nejistotu.

Ale i v tomto typu klimatu se digitální směnárna rozhodla rozšířit svou původní nabídku přidáním podpory bankovních převodů v amerických dolarech, ale také v mnoha dalších tradičních měnách vydávaných vládou. Jedná se o Kraken a další podrobnosti se stále valí, ale klíčové body ukazují, že se bude jednat o významnou událost uvnitř BTC komunity.

Upgrade služby

V e-mailu, který společnost zaslala svým zákazníkům, byl představen rozsah jejich rozhodnutí. Burza v zásadě přidala podporu pro výběry a vklady bankovním převodem, které zahrnují USD, Euro a britské libry.

U startu v San Francisku, který podniká méně než 7 let, tato aktualizace služeb nastartuje prakticky okamžitě, spolu se skutečností, že možnost výběru začne fungovat 24. dubna. Jinými slovy, funkce, které implementovali, jsou funkční a fungují prakticky od prvního okamžiku, což pro výměnu není malý úspěch.

Díky tomu se burza Kraken plně integruje do globálních finančních systémů, které tyto měny používají. Navíc může každý, kdo drží digitální měny, jako je bitcoin, mít se svými službami bezproblémový mechanismus, který může přesouvat své prostředky buď do digitálního formátu, nebo z něj.

Pro mnohé ve světě digitální měny a kryptoměny, kteří nejsou vývojáři, je to jedna z dlouhodobých ambicí. Nyní to vypadá, že Kraken poskytuje každému z jejich uživatelů přesnou věc.

Zvláštní načasování

Mnoho analytiků si klade otázku, proč si Krakenská burza vybrala tento okamžik k provedení této důležité změny ve své nabídce. V poslední době společnost Bitfinex, největší směnárna na světě, pokud jde o objem USD, prohlásila, že není schopna přijímat žádné příchozí bankovní převody, protože má bankovní problémy.

Tato společnost se sídlem na Britských Panenských ostrovech byla také dříve účastníkem soudního sporu spojeného s bankovními převody v USD, které byly odchozí z Bitfinexu na její klienty. Výměna však stáhla svůj soudní spor jen o jediný týden později, což bylo pro mnohé výmluvným znamením, že to jejich právní zástupci vnímali jako něco, co nemohou snadno vyhrát.

To, co je pro tolik obchodníků skutečně znepokojující, je skutečnost, že Bitfinex neposkytl žádné podrobnosti ani specifikace o těchto bankovních problémech. Nyní, když se bankovní převody zastavily, mnozí si pamatují Mt. Gox se zhroutil a přemýšlel, jestli by v blízké budoucnosti mohla na trhy s bitcoiny přijít stejná alternativa.

Ve stejném prohlášení Bitfinex poukázal na to, že ve spolupráci s bankami hledají řešení, ale to mnoho lidí nezajistilo. Místo toho se nyní všechny oči dívají na výměnu informací a na to, co by mohlo vzniknout jako řešení této krize.

Čínský ekosystém výměny

Dalším faktorem, který činí tah Krakena tak odvážným, je skutečnost Čínské burzy jsou stále v regulačním očistci, kde jejich stav není jasný. Společnosti a velká část jejich živých fondů spadají pod to, co lze popsat pouze jako uzamčení. Za tím se centrální banka země, Čínská lidová banka, snaží dospět k dohodě s výměnami o faktorech dohledu a transparentnosti, které budou prosazovány.

V bitcoinové komunitě panuje výrazný pocit, že burzy tuto bitvu prohrají a jediným problémem je, jak špatně se PBoC rozhodne prosadit své regulátory do obchodních aktivit. Když k tomu dojde, zvlnění se projeví v globální bitcoinové komunitě.

Mohlo by to vyprodukovat ještě více vln, pokud by se to odehrálo v blízkosti velké měnové události v Číně, jako například série devalvací, ke kterým došlo v roce 2015. Tento kombinovaný efekt by mohl zásadním způsobem otřást sítí bitcoinů a nikdo nemohl s jistotou říci, co by být konečnými výsledky, kromě hádání, že by nebyly pozitivní.

To je důvod, proč existuje řada různých hlasů, které poukazují na to, že jednání v doméně výměny bitcoinů vyklouzávají z normy. Tato odchylka by se mohla snadno sama napravit, ale v současné době se zdá, že se posouvá dále.

Problém základní regulace

Existuje silný pocit, že všechny tyto problémy souvisejí s problémem regulace výměny bitcoinů. Jak často, pokud jde o obchodování, jsou všechny neočekávané změny přijímány v kombinaci strachu, paniky a oportunistického myšlení. Zde nemá žádný definovaný regulační přístup jednotlivých vlád jen olej do ohně.

I když v současné době existuje řada různých typů obchodních trhů, počínaje Forex a až k penny zásobám, na všechny se vztahuje jedna nebo druhá forma regulace. Tyto předpisy jsou pak svázány do poněkud soudržného globálního systému. I když systémy nejsou zdaleka dokonalé, stále přicházejí s určitými ujištěními.

Nyní mají uživatelé v ekosystému bitcoinů situaci, kdy Kraken, jedna burza, rozšiřuje své služby, zatímco další velká je zavírá ze záhadných důvodů. Zároveň cena BTC související s jinými tradičními měnami stále roste. V tomto typu prostředí není divu, že se majitelé a obchodníci bitcoinů obávají – zjevně jde všechno a to je zřídka dobré pro nastavení jakéhokoli systému, včetně této kryptoměny.

Zdroj: CoinDesk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map