Medvědí zkreslení v ropě pokračuje – dominuje silnější dolar!

Dnes, během asijské obchodní relace, WTI Surová ropa nedokázala zastavit sérii porážek v raných dnech a zůstala v depresi kolem úrovně 52,50 USD, protože stále rostoucí počet případů COVID-19 vyvolal obavy z oslabené poptávky po pohonných hmotách poté, co Velká Británie zavedla cestovní omezení. Mezitím se Čína (2. největší spotřebitel ropy na světě) také rozhodla omezit cesty lunárního Nového roku ve snaze zabránit prudkému nárůstu případů COVID-19, což vyvinulo další tlak na ceny ropy.

Medvědí sentiment kolem cen ropy lze dále přičíst náladě na trhu s kypřením, který upřednostňoval bezpečný americký dolar a těžil nad ropou, protože americký dolar se obvykle pohybuje opačně k ropě. Při podkopávání cen ropy hrály významnou roli také stimulační potíže USA a spory mezi EU a Spojeným královstvím kvůli nedostatku vakcín v Unii. Naproti tomu včera zveřejněná pozitivní data EIA, která ukázala větší než očekávaný čerpání americké ropy, stále zpochybňuje medvědí předpojatost ropy. Optimismus spojený s vydáním vakcín COVID-19 také pomáhá omezit hlubší ztráty cen ropy. V současné době se ropa obchoduje za 52,61 USD a konsoliduje se v rozmezí 52,31 až 52,80.

 

Jak jsme již zmínili, ropa získala podporu z pozitivních údajů EIA, což naznačovalo větší čerpání dodávek ropy v USA, než se očekávalo, což investoři akreditovali pro zvýšení vývozu ropy do USA a pokles dovozu. Pokud jde o data, zpráva EIA ukázala čerpání 9 910 milionů barelů za týden končící 22. ledna, ve srovnání s čerpáním 430 000 barelů v prognózách a čerpáním 4,351 milionu barelů hlášeným během předchozího týdne. Je také třeba připomenout, že toto čerpání bylo největší zaznamenané od července 2020.

Navzdory podpůrným údajům neustále rostoucí počet případů COVID-19 globálně tlačil více zemí, jako je Velká Británie a Čína, na opatření hlubokého uzavření, což vedlo ke zvýšení obav z poptávky po pohonných hmotách, což přispělo ke ztrátám ropy. Podle poslední zprávy britský premiér Boris Johnson vyhlásil zásah proti cestujícím z 22 vysoce rizikových zemí, které ohlásily varianty viru, včetně Jižní Afriky. Cestující z těchto zemí budou muset být v karanténě po dobu deseti dnů a pokud nebudou existovat výjimečné důvody, bude jim odjezd zakázán. Stojí za to připomenout, že Spojené království je od ledna uzavřeno, školy, restaurace a hospody jsou zavřené a lidé doporučují, aby zůstali co nejvíce doma. Skotsko, Wales a Severní Irsko, jehož vlády přijímají vlastní rozhodnutí o protikoronavirových opatřeních, také čelí mnoha omezením.

 

Na druhé straně planety si v Číně (největší světový dovozce ropy) získává větší pozornost poptávka po pohonných hmotách, protože se očekává, že nedávné vypuknutí případů COVID-19 způsobí v cestovní sezóně lunárního Nového roku průraz. Za zmínku stojí, že lety ze Šanghaje jsou již zrušeny. Proto strasti COVID udržují energetický průmysl pod tlakem, což zase vyvíjí tlak na ropu s vyšším výnosem.

 

Globální akciový trh nedokázal zastavit své negativní výsledky z předchozího dne, které zůstaly v tomto dni kyselé, kvůli nedostatku jakýchkoli důležitých údajů / událostí. Mezitím americký bezvýchodný stimul a boj mezi EU a Spojeným královstvím o nedostatek vakcín v této oblasti rovněž vyvíjely tlak dolů na sentiment na trhu. Kromě toho by mohl být další důvod sentimentu trhu s rizikem spojen také s problémy koronavirů (COVID-19) a pochybnostmi o globálním hospodářském oživení.

 

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru podařilo prodloužit svou vítěznou sérii v raných dnech a během asijského zasedání zůstat býčí, protože investoři stále preferují investice do bezpečných aktiv v důsledku rizikového sentimentu na trhu. Je třeba připomenout, že americké akcie zaznamenaly během předchozího zasedání největší 1denní procentní pokles za 3 měsíce, přičemž asijské akcie měly ve čtvrtek většinou klesající tendenci. Zisky v dolarovém bankovnictví však byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly ceny ropy pod tlakem, protože slabší USD má tendenci zlevňovat držitelům jiných měn nákup ropy. Mezitím, do 20:54 ET (1:54 GMT), index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, vzrostl o 0,06% na 90,642.

Obchodníci na trhu budou dále sledovat předběžné čtení amerického HDP ve čtvrtém (čtvrtém) čtvrtletí, u kterého se očekává mezičtvrtletní růst na 3,9% oproti předchozím 33,4%. Do té doby budou klíčové také známé katalyzátory rizik, jako je geopolitika a strasti z virů. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map