Miliardář Mike Novogratz stále bojuje s bitcoiny

Miliardářský investor Mike Novogratz sází na to, že akciový trh se brzy sníží. Ještě důležitější je, že stojí na zemi bitcoinů a zůstává dlouho, což znamená, že si myslí, že je tu spousta prostoru cena jít nahoru. Důvodem je Novogratz proto, že ve Spojených státech a v Evropě vidí stále více a více přijímání digitálních měn. Ještě důležitější je, že také vidí stále více a více lidí s čistým jměním, zajišťovacích fondů a institucí, než se kdykoli zapojily.

Novogratz je v táboře s mnoha dalšími investory, kteří s ním souhlasí. Kromě skutečnosti, že pandemie koronavirů má pevné sevření na akciovém trhu a vlády po celém světě vydávají biliony dolarů ve stimulačních balíčcích a finanční pomoci, aby podpořily velké i malé podniky, další bitcoinovou událostí je asi měsíc pryč. Znamená to, že nová nabídka bitcoinů přicházející do oběhu se doslova znovu sníží na polovinu.

Proč jít bitcoiny dlouho?

Novogratz věří, že jako každý jiný uchovávač hodnoty, aby bitcoiny neustále rostly v ceně, musí lidé souhlasit, že má hodnotu. V tradiční ekonomice podporované nekrytými penězi, kterou kontrolují vlády, se papírové peníze považují pouze za zákonné platidlo. Slovo fiat ve skutečnosti pochází z latinského výrazu, který volně překládá znamená „dohodnout se“. To znamená, že ze základního hlediska mají papírové peníze hodnotu pouze proto, že vlády se neustále shodují, že ano. I když v hlavních sdělovacích prostředcích budou lidé věřit, že je to všechno založeno na ropě nebo zlatu nebo jiné komoditě, pravdou je, že je to všechno jen na globální dohodě.

Věnujte chvíli tomu, abyste to vložili do kontextu bitcoinu, který uchovává hodnotu. Bitcoin je řízen veřejnou účetní knihou, která je zabezpečena sítí uzlů / počítačů vlastněných jednotlivými účastníky. Zúčastnit se může kdokoli a není třeba, aby vláda dohlížela na právní dohodu, která z ní činí spravedlivou hru. Lidé sami mají vše pod kontrolou.

To znamená, že jediným způsobem, jak prokázat bitcoin, je uchovávání hodnoty, je to, že lidé musí dobrovolně uzavřít takovou dohodu. Ne tolik s legální smlouvou, ale s jejich ochotou přijmout kryptoměnu a skutečně ji používat.

Sečteno a podtrženo, Novogratz věří, že existuje mnohem větší prostor pro růst a stále více lidí bude nadále přijímat kryptoměnu. Jasně si myslí, že pandemie koronavirů a její ekonomická situace z dlouhodobého hlediska pomohou tuto adopci urychlit.

Proč tedy zkrátit akciový trh?

Zvažte, že v polovině března, přibližně ve stejné době, kdy cena bitcoinu klesla na téměř 3 000 USD, se S&P 500 klesl v relativně krátkém pořadí z 3 000 bodů na téměř 2 000 bodů. S&P 500 je v podstatě index, který spojuje ceny akcií 500 nejbohatších společností na světě. Celková hodnota společností kótovaných na tomto indexu má v daném okamžiku hodnotu mezi 25 – 30 biliony dolarů. S tímto druhem ocenění je snadné pochopit, proč je S.&P 500 a další indexy zkoumají ekonomové i investiční odborníci, když se snaží zjistit, kdy zasáhne příští recese nebo dokonce deprese..

Nejen to, ale když mocnosti v centralizovaných vládách, jako je prezident Donald Trump, vidí, že bohaté korporace brzy přijdou o velké peníze, mají za cíl stimulovat ekonomiku biliony dolarů vyrobeného bohatství.

Novogratz a mnoho dalších investorů ví, že dokud lidé ztratí práci v rekordním počtu, dům karet se nakonec musí znovu zhroutit. Kdykoli se ekonomika zhroutí, zkrat na trhu umožní inteligentním a bohatým lidem, jako je Novogratz, zisk na cestě dolů. To je konec konců celá podstata krátkého prodeje.

Blockchain je stříbrná podšívka

Jako každé jiné investiční rozhodnutí představuje volba společnosti Novogratz vypočítané riziko. Ale vzhledem k tomu, že mezi nejbohatšími lidmi na světě je jedním z prvních uživatelů kryptoměn a drží značné množství svého čistého jmění v různých projektech, lze s jistotou říci, že Novogratz věří, že blockchain bude těžit ze současného stavu ekonomiky po celá léta a další roky. To samozřejmě znamená, že cena bitcoinu pravděpodobně dlouhodobě stoupne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map