Měl by ‚Craig Wright, Satoshi ‘vůbec věřit?

Pokud by se jeho slovům mělo věřit, pak je Satoshi Nakamoto. Ale nedostatek důkazů – nebo alespoň pravdivost jeho důkazů – přesvědčuje některé, aby si mysleli opak.

Craig Wright v pondělí zveřejnil informace o své účasti na tvorbě bitcoinů a blockchainové technologie. Nedlouho poté, co vypukly zprávy, se však rychle objevily pochybnosti, konkrétně o Redditu, protože se ukázalo, že digitální podpis, který Wright představil, zdaleka nebyl klíčem ke skutečné identitě Nakamota.

Podpis, který je také zveřejněn na blogu Wrighta, není textem „Sartra“, ale veřejně dostupným podpisem z bitcoinové transakce ze dne 12. ledna 2009, podle uživatele Reddit.

Reddit Post

Spekulace, že Wright je podvod a otázky hledající pravdu se stále šíří, protože bitcoinová komunita vyžaduje objasnění. Tuto situaci dále zhoršuje skutečnost, že dvě klíčové osobnosti v bitcoinovém ekosystému – hlavní vědecký pracovník bitcoinové nadace Gavin Andresen a zakládající ředitel Jon Matonis – věří Craig Wright je Satoshi Nakamoto.

A tak se všichni ptají, spekulují a zoufale chtějí vědět pravdu o Wrightovi, který prohlašoval, že je skutečným tvůrcem bitcoinů.

Může to být jen další podvod?

Bylo oznámeno, že Wright soukromě prokázal svůj nárok pouze na výběr lidí. BBC také napsala, že plánuje zveřejnit všechny podrobnosti pro ostatní zájemce, aby ověřili jeho totožnost. Veřejnost je však nyní rozdělena a naléhá na Wrighta, aby zveřejnil stejné informace, které přesvědčily Andresena a Matonise, aby ho přijali jako skutečného vynálezce bitcoinů.

Wrightova důvěryhodnost je uvedena na trh poté, co ve svém příspěvku na blogu připustil, že podpis je autentický, což později neprošlo veřejnou kontrolou:

“Konkrétní soubor, který budeme používat, je soubor, který jsme nazvali Sartre.” Obsah tohoto souboru byl zobrazen na obrázku níže. “

Někteří říkají, že Wrightovým zdlouhavým vysvětlením na jeho blogu je přesvědčit veřejnost, že je tím, čím sám říká, ale přesto se rozhodl zůstat v soukromí – kromě několika málo – důležitých informací.

V případě, že je Wrightovo přiznání falešné, Andresen a Matonis rychle ztratí důvěru veřejnosti a nadace Bitcoin Foundation s nimi padne.

Je Wright pod kontrolou?

Odhalení skutečného účelu

Tolik zápletek zápletky od té doby zobrazilo tvůrčí mozky a jakékoli z nich by mohlo být pravdivé.


Wright sdílel s BBC, že sám nepřijímá adoraci ani ocenění. Místo toho chtěl zůstat sám s lidmi, kteří mu byli blízcí. Jeho zjevení jako takové však již někteří zpochybňují, natož jeho skutečný účel.

Zmínil také, že byl pod tlakem, aby se odhalil. Kdo, neřekl, ale to vedlo jen k dalším otázkám.

Měl by to být opravdu Satoshi Nakamoto, jsou tu lidé nebo organizace, které tlačí Craiga Wrighta, aby přiznal svou roli při tvorbě bitcoinů? Podobně je ovládán, aby se choval, jako by vynalezl bitcoin?

Vrátíme-li se k podpoře Andresena a Matonise pro Wrighta, nelze si pomoci s dotazováním, zda je bitcoinová nadace součástí rovnice. Je možné připomenout, že zmíněná nadace byla poznamenána kontroverzemi, s Fiasko nadace bitcoinů jako bankrot. Bitcoinová nadace se proto snaží zachránit své jméno prostřednictvím Wrighta?

Má to navíc něco společného s probíhajícím sporem mezi Bitcoin Core a Bitcoin Classic? Nebo ještě lépe, Wright jednoduše říká světu, že vlastní bitcoiny v hodnotě 450 milionů dolarů a že může ovládat vyšší cena bitcoinu pohyby několika kliknutími?

Ať už Wright říká pravdu nebo ne, odhalení může poškodit blockchainovou technologii. Je možné, že důvěra veřejnosti v uvedenou technologii může oslabit, protože věděl, že tvůrce bitcoinů – když dostane příkaz nebo jedná na základě osobních zájmů – jej může snadno vylepšit ve prospěch některých stran.

To může ovlivnit několik sektorů, které na něm již fungují, a tak také pocítí bitcoinová mezera v hazardních hrách dopady probíhající mise k ověření tvrzení Wrighta, že je Satoshi Nakamoto..

Bitcoinové hazardní hry, které si zakládají na prokazatelně spravedlivých hrách – funkce, která chybí v online a pozemních hrách – do značné míry závisí na kryptografii a technologii blockchain. Pokud lze zmíněnou technologii změnit, jak spolehlivá bude prokazatelně spravedlivá hra?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map