Nad hranicí ceny bitcoinu v hodnotě 2 000 USD

Od tohoto okamžiku se jeden bitcoin obchoduje za přibližně $ 1996, ale nikdo neočekává, že by toto číslo přetrvávalo mnohem déle. Cena buď poklesne na přibližně 1900 USD, když narazí na odpor a shromáždí se na své předchozí silné stránce, nebo k nevyhnutelnému dojde v příštích několika hodinách – BTC prolomí hranici 2 000 USD a v roce 2017 se podaří zdvojnásobit hodnotu.

Pro většinu v bitcoinové komunitě bude posun nahoru symbolickým velkým vítězstvím, které je jasným důkazem toho, že mnoho velkých entit nyní vidí BTC jako legitimní alternativu k tradičním měnám. Tento posun již nastal v Japonsku, ale proběhl velmi jemným způsobem. Přišlo to bez velkých titulků o drastických legislativních změnách nebo o něčem podobném a místo toho jednoduše vzalo podobu obrovského přílivu finančních prostředků do kryptoměny.

Velká část těchto peněz pochází od větších finančních a podnikatelských subjektů, po stopách mnoha soukromých miliardářů, kteří začali získávat digitální měnu. Kromě bitcoinové rally zaznamenal ether také velký růst, pokud jde o jeho cenu, spolu s dalšími digitálními měnami altcoinů.

Většina pozornosti se však zaměřuje na bitcoiny jako na hlavního uchazeče o nejsilnější globální digitální měnu v nadcházejícím desetiletí. Jak ve velmi blízké budoucnosti prosazuje bod 2k, co lze očekávat od zbytku finanční oblasti, ale i celé globální společnosti jako reakce na tento úspěch?

Tržní kapitalizace poroste

Bez ohledu na cenu v daném okamžiku bude tržní hodnota celých digitálních měn založených na blockchainu pouze růst. Došlo k dlouhému procesu, který vedl k tomu, že se sousední trhy cítily v této oblasti a pomalu, ale jistě investovaly stále více do BTC a v poslední době také do etheru.

Nyní je hodnota celého trhu s altcoiny, zcash a jakoukoli jinou kryptoměnou přes 60 miliard dolarů, což je působivá cena. Cena bitcoinu, která přesahuje 2 000 $, přitáhne ještě více peněz, i když je nestabilní.

To samozřejmě přináší mnoho otázek, co se pak stane se stejnou digitální měnou. V určitém okamžiku se na trhu objeví bitcoinové investice rizikového kapitálu, což bude znamenat také velký posun. I když není pochyb o tom, že to po nějakou dobu nebude běžné, nadcházející období určitě poskytne velké pole pro testování tohoto konceptu.

Akvizice pro koncové uživatele zůstane pochybná

Postupem času se zaměření blockchainové komunity pravidelně zapíná a vypíná na fenomény získávání koncových uživatelů za účelem používání digitálních měn. V počáteční fázi byl proces získání co nejvíce běžných uživatelů na platformu, ať už to byl bitcoin nebo nějaký jiný blockchain, považován za prvořadý.

Mezitím vstoupil do rámce velký byznys a v poslední době více či méně pouze posunul cenu BTC na rekordní úroveň, kde je v současné době. Na základě tohoto úspěchu se mnozí znovu snažili vytvořit myšlenku, že bitcoiny jsou na pokraji široké popularity. Jinými slovy, je jen otázkou času (pravděpodobně krátkého), než se stane věcí domácnosti.

Existuje však mnoho historických faktorů, které to řadí do kategorie „mohlo by být“, nikoli „nyní“. Problém je v tom, že BTC poskytuje řadu výhod, které velká většina populace jednoduše nepotřebuje ani neocení. Paralelou scénáře PayPal je fenomén dobrého počasí, i když jej mnozí (s největší pravděpodobností nesprávně) vnímají jako indikátor budoucího pohybu BTC jako možnost pravidelné platby.

Problém je v tom, že zatímco PayPal poskytl alternativu k pomalejší a komplikovanější transakci bankovních karet, bitcoinové peněženky nedělají totéž pro PayPal. Anonymita a vyhýbání se tradičnímu finančnímu sektoru není něco, co by většina běžných uživatelů ve svém životě chtěla.

S tímto faktorem by nebylo žádným překvapením, kdyby za deset let byla bitcoinová tržní hodnota mnohem větší, než je dnes, zatímco její uživatelská základna zůstala stále relativně malá (zdaleka to, co nyní funguje PayPal jako skupina uživatelů).

Geopolitické problémy


Ve vnímání globálních politických vůdců je bitcoin jedním z těch jevů, které jednoduše nechcete v jejich hracích polích. Je decentralizovaný, globální a nesouvisí se všemi částmi standardní finanční služby. Paranoidní myšlení to zároveň vnímá jako něco, co je stále buď někým kontrolováno, nebo otevřeno pro vložení této kontroly, která je nepravdivá, ale stále převládající v mysli politických elit.

To je důvod, proč EU se snaží stanovit zákon vyžadující připojení všech digitálních peněženek k totožnosti jejich držitelů nebo proč Čína zasahuje proti svým BTC burzám. V nadcházejících letech se to pro velké národy světa nezmění a stejná mentalita zůstane víceméně v platnosti, i když zákonodárce dohoní jasnou potřebu rozpoznat bitcoiny.

U veškerého úsilí v oblasti lobbování a PR nebude v tomto ohledu u bitcoinové komunity docházet k žádné zásadní změně, bez ohledu na jejich úspěch. Bitcoin nemá osobu nebo osoby, které by mohly uzavřít zákulisní dohodu s politickým subjektem. To z něj dělá něco, čeho se politický establišment musí bát a pochopit jen okrajově.

Jedinou velkou globální politickou organizací, která podle všeho plánuje nový směr, je OSN. Jako jejich nedávné WFP venture shows, tato organizace se snaží využívat blockchainový systém, ale také využívat současné kryptoměny fungující na světě.

Toto je téměř jistě správný přístup, hlavně proto, že uznává realitu světa, která se přes noc nezmění. Zatímco vlády jsou více než ochotné experimentovat s blockchainem, stále se zdráhají považovat bitcoin nebo jakoukoli jinou digitální měnu za legitimní podniky FinTech. Existuje silný pocit, že ani BTC, který je stabilní a stojí více než 2 000 $, tuto mentalitu v dohledné době nezmění.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map