Nejvýkonnější aktivum bitcoinu v roce 2019 i přes nedávný snímek

Pro bitcoinové investory byl rok 2019 něco jako rok horské dráhy. Poté, co znovu získali část půdy ztracenou v kryptozimě roku 2018, došlo v posledních třech měsících k tomu, že přední světová kryptoměna upadla z obav z překoupení.

S blížícími se posledními měsíci roku mnoho investorů v bitcoinech doufá v návrat pozdních shromáždění posledních let.

Navzdory výzvám bitcoiny stále stojí hlava a ramena nad ostatními. Jedná se o nejvýkonnější aktivum roku 2019.

Bitcoin vzrostl od ledna o 114%

Podle Goldman Sachs byly nejvýkonnější třídou aktiv roku 2019 americké technologické akcie, které zaznamenaly 31% růst. Ve srovnání s výnosy vykázanými bitcoiny (ignorovanými ve svých výpočtech společností Goldman Sachs) se jedná o malé pivo.

Ve stejném období vzrostlo zlato o 17%. Mezitím S.&P 500 vrátil 21%. Ti, kteří hledali bezpečné útočiště v amerických dluhopisech státní pokladny, měli na oslavu ještě méně, s návratností 1,6%.

Za stejné období vzrostl bitcoin o 114%. Investor, který podpořil bitcoiny 1. ledna, by nyní zdvojnásobil své peníze a pak i některé. A to navzdory vlnám, které mapují každodenní týdenní obchodování na bitcoinových trzích.

Bitcoin skončil Q3 na slušných 8 303 USD. To je pokles z maxim v červnu, kdy došlo k návratu kryptoměny na 12 902 USD. 1. ledna 2019 to bylo 3 801 USD.

A analytici neočekávají, že se tento růst v brzké době zpomalí. Podle Brada Keouna v CoinDesku známky směřují k obnovené rally ke konci roku. To by mohlo BTC přesáhnout červnové maxima.

“Ceny bitcoinů se v roce 2019 více než zdvojnásobily, což výrazně převyšuje 31procentní výnos amerických technologických akcií, které společnost Goldman Sachs považuje za nejvýkonnější třídu aktiv meziročně.” Mimořádné výnosy by mohly přilákat zájem velkých investorů na tradičních finančních trzích s nedostatkem výnosů. Vedoucí pracovníci v datové firmě Messari říkají, že ceny bitcoinů, které jsou v současné době kolem 8 200 USD, by se ve zbývajících měsících roku mohly zvednout na nové maximum, čímž by dosáhly úrovně 12 902 USD dosažené v červnu. “

Přesto pro příliš mnoho investorů, zejména na institucionální úrovni, zůstávají bitcoiny nedotknutelnou nabídkou. Prozatím.

Institucionální investoři se začínají zahřívat na bitcoiny

Instituce jako Goldman Sachs a JP Morgan již zveřejnily své pocity ohledně bitcoinů. Od předních vedoucích pracovníků došlo k významné kritice. Ale jako bitcoin a kryptoměna každým dnem se stále více zakládá, tyto pohledy jsou stále zastaralé a špatně informované.

Bitcoin existuje pouze od roku 2009. Pokud jde o finanční trhy, je to mrknutí oka. Obzvláště tam, kde jsou zapojeni regulovaní investoři, se stále více cítí riskantní, když se jim zdá, že to vypadá jako spekulativní aktivum s nerovnoměrnými základy, kterým dosud nerozumí.

Existují náznaky, že nálada se mění. Instituce všech rodokmenů se kryptoměnou jako třídou aktiv zahřívají.


Keld van Schreven, ředitel kryptoměnové investiční firmy KR1, uvedl, že institucionálním investorům začíná být pohodlnější investovat do bitcoinů.

“Bitcoin je tu už dost dlouho, kde ho lidé více znají.” Ano, divoce se to houpá, ale mohli by znát další lidi, kteří mají bitcoiny, a říkají si: „Hele, letos si vedli docela dobře.“ Vždy je třeba se obávat, že o ně přijdete. “

Je pravděpodobné, že rok 2020 přivítá do bitcoinů stále více institucionálních investorů. Pro mnoho, včetně analytiků Messariho, bude role bitcoinu jako digitálního úložiště hodnoty klíčová, protože trh bude nadále zrát.

Pro běžné investory je to dobrá zpráva. Rostoucí institucionální poptávka bude i nadále pokračovat zvýšit ceny bitcoinů dlouhodobý. A s dodávkou stanovenou na 21 milionů BTC, přijde den v ne příliš vzdálené budoucnosti, kdy nezbude žádný nový bitcoin, což znamená nákup bitcoinů bude těžké..

Co to znamená pro investory a spekulanty bitcoinů?

Bez ohledu na vzestupy a pády denního obchodování s bitcoiny zůstává bitcoin sám o sobě atraktivní vyhlídkou, zejména pro jednotlivé investory.

Abyste mohli získávat z bitcoinů, nemusíte být bankou nebo penzijním fondem, který je proti riziku. I když existují nepopiratelná rizika při investování do toho, co je, ve srovnání s jinými třídami aktiv, volatilním trhem, stále existuje prostor pro růst bitcoinů ve střednědobém i dlouhodobém horizontu.

Pokud hledáte pramici, bitcoin má prokazatelné výsledky v růstu. Ještě v roce 2017 jste si mohli koupit 1 BTC za 806 USD, což je dnes přibližně 10% jeho hodnoty.

S prostorem pro rally v závěrečném čtvrtletí roku 2019 a trhy nadále dozrávají, protože institucionální investoři pomalu přicházejí k myšlence podpory bitcoinů, existují jasné argumenty, aby se zapojily spíše dříve než později.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map