Přidání transparentnosti charitám pomocí blockchainu

Ve světě, který byl znovu vytvořen řadou průmyslových revolucí, se systém řízení stal rozmanitějším než kdykoli předtím. Ekonomické struktury, které jsou základem stejných vládních alternativ, se zároveň navzájem podstatně liší. Proto je moderní svět často rozdělen do tří odlišných tříd – rozvinutých zemí, rozvojových zemí a nerozvinutých. Existují i ​​jiné pojmy pro podobnou myšlenku, ale všechny v zásadě dělí planetu na bohaté země, chudé a ty mezi nimi.

Ale jak se svět proplétal pomocí technologií, zejména IT pokroku, najednou se lidé v rozvinutém světě ocitli v příležitosti pomoci druhým méně šťastným, dokonce i těm, kteří žijí na druhé straně zeměkoule. Mechanismus, který to umožňuje, má také různé formy, ale jednou z nejdominantnějších je pojem charitativních organizací.

Od svého vzniku v Evropě v průběhu 18. a 19. století se charitativní organizace různých typů a příčin rozšířily po celém světě. Na některých místech se začlenili do existující kulturní nebo náboženské mentality, která zahrnovala nějakou formu charitativní akce pro přímé akce. V ostatních postupně vytvářela infrastrukturu buď pro proces shromažďování finančních prostředků, nebo pro jejich přidělování určené příčině charity.

Velké množství těchto organizací bohužel nakonec pracovalo způsobem, který není nic jiného než charitativní. Zde si dokonce i ti, kteří přidělili finanční prostředky na své projekty, stále uchovávali velkou část pro své vlastní účely, jako je podpora stejné organizace, která se v podstatě stala odlehčenou verzí klasické obchodní organizace.

Jak počet charitativních organizací roste a schopnost lidí k nim přistupovat, a to díky věcem, jako jsou bitcoiny nebo digitální platební služby, také narůstá, problém odpovědnosti za charitu stále přetrvává. Dnes mohou lidé zaměstnávat BTC na podporu charity stejným způsobem, jakým by získali přístup k online kasino, ale otázka, kam vlastně peníze jdou, přetrvává. Nyní se objevil koncept, který si přeje použít blockchain jako způsob, jak učinit jednání charit transparentnějším a bezpečnějším pro všechny zúčastněné.

Mravenec finanční

Ant Financial je platební pobočka společnosti Alibaba a nedávno oznámila, že se stěhuje do domény charitativního projektu, který bude podporován blockchainovou sítí. V čele projektu bude Ant Love, charitativní složka Ant Financial, a první informace o této iniciativě přišly v létě roku 2016. V té době stejná organizace vysvětlila, že jejich cílem bylo začít používat tuto technologii k poskytování charitativních organizací více transparentnosti.

Přesněji řečeno, platforma, která se v současné době vyvíjí, má poskytnout lepší přehled o věcech, jako jsou zveřejňování charitativních informací, historie dárců a mnohem důležitější informace, pokud jde o finanční postupy v těchto charitativních organizacích. Pro mnoho lidí se zájmem o podporu charity mohou tato data znamenat rozdíl mezi tím, zda řeknou ano nebo ne.

Cheng Li, technický ředitel společnosti Ant Financial, uvedl, že decentralizované funkce blockchainu umožňují jeho dobré začlenění do charitativních procesů. Blockchain navíc znamená, že historie transakcí je mnohem spolehlivější a velmi odolná vůči jakémukoli druhu neoprávněné manipulace.

Rozšíření iniciativy

Zatímco všechny dříve uvedené podrobnosti se objevily téměř před rokem, zpravodajské zdroje z Číny hlásí, že Ant Financial na rozvojovou platformu zahrne další společnosti spolu s charitativními organizacemi, mediálními skupinami a dárcovskými organizacemi. Pro mnohé je úspěch společnosti s Alipay, specializovanou službou Alibaba pro platby, kterou vyvinula společnost Ant Financial, skvělým ukazatelem jejich schopností.

V současné době poskytuje služby více než 450 milionům uživatelů, což je ohromující počet, zejména s ohledem na nedávný zákrok proti odvětví digitální měny v Číně. Tato úroveň úspěchu ukazuje, že společnost mohla snadno vyvinout platformu, která by sledovala dary charitě a způsob, jakým jsou distribuovány skupině uživatelů..

Současně může Čína také rychle poskytnout platformu řadě národních charit, které mají zájem, a to s ohledem na velikost země. Tímto způsobem by mohla být všechna testování na aktivní platformě dokončena uvnitř čínského státu, než se platforma přesune na globální trh.

Charitativní problém

Dalo by se tvrdit, že charitativní organizace vždy měla problém vyvinout spolehlivý účetní proces, který by udržel každého z jejich dárců v obraze. Tato otázka nesouvisí pouze s myšlenkou podvodného jednání, která má dopad pouze na velmi malý počet organizací, ale s celkovým procesem pohybu peněz. Například Live Aid je jedním z nejznámějších příkladů finančních prostředků, které končí v rukou etiopských úředníků, kteří je vzali na trh se zbraněmi a dále podporovali konflikt, který se charita snažila pozitivně ovlivnit..

To je samozřejmě charakteristický znak moderního světa a problémy různých druhů se určitě vyskytnou. Jedna z nejnovějších kontroverzí kolem charitativních organizací souvisela s otázkou, jaké prostředky vlastně putují příjemcům. Výzkum zjistil, že není neobvyklé mít organizace, kde 90% všech shromážděných darů jde na další propagaci stejné charity. I když to není trestné, nerovnováha pouze jednoho dolaru za 10 $ směřující k lidem a příčinám, které to skutečně potřebují, je ohromující.

Z tohoto důvodu by platforma vyvinutá společností Ant Love mohla být ideálním prostředkem pro stejný problém. Díky tomu mohli dárci sledovat své peníze, jak se pohybují v potrubí charitativní organizace, a získat tak úplné zveřejnění. Přirozeně ne všechny charitativní organizace skočí na příležitost dosáhnout tohoto typu platformy, ale i ti, kteří bez dobrého důvodu řeknou „ne“, pošlou zprávu, která bude hlasitě a jasně rezonovat s potenciálními dárci.

S pomocí blockchainové platformy, která by zvýšila transparentnost charitativních organizací, by se mohl výrazně zlepšit proces pomoci těm jednotlivcům a příčinám, které to potřebují..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map