Pokles kryptomarketů v září 2017

Název naznačuje, že současný pokles hodnoty digitální měny vstoupí do historie a od nynějška tato myšlenka zní pravdivě. Všechny trhy s kryptoměnami prošly velkým propadem, který vedl ke ztrátě celkového tržního stropu a také ke ztrátě hodnoty jednotlivých digitálních měn.

Směnný kurz BTC-americký dolar vstoupil do stavu volného pádu, jakmile bylo zveřejněno, že ViaBTC, čínská burza bitcoinů, se stane druhou v zemi, která zastaví své domácí obchodní služby. Stále však existuje silný pocit, že tento typ zpráv se bude z Číny nadále vylévat.

Šok se projevil přímo v kryptoměně. Například bitcoin ztratil více než pětinu své celkové hodnoty tržního stropu za méně než 24 hodin. Týdenně BTC klesl téměř o 30%, zatímco měsíční skóre je o něco méně intenzivní, ale stále znepokojující (kolem 28%).

Navíc bitcoinům trvalo méně než 48 hodin, než se ze své staré ceny zbavil 1 000 $. Z tohoto důvodu miliony uživatelů bitcoinů, kteří jej používají, dělají cokoli od vytváření investičního portfolia až po hraní online poker chcete vědět, kam tento proces vede a kdy se zastaví. Na to neexistují žádné definitivní odpovědi, ale zde jsou některé z faktorů, které budou hrát roli při obnově trhu s kryptoměnou a jejich návratu do „zelené zóny“ grafů obchodování.

Rally Point

Většina analytiků sleduje cenu 3 700 $ jako bod úlevy pro síť BTC. To se jeví jako realistická cena za síť, která má největší podíl na trhu ze všech kryptoměn, ale je také největším cílem pro převrat v Číně.

Zároveň byl zjevně neudržitelný růst ceny BTC za posledních pár měsíců. Na jednom místě před několika týdny síť aktivně sledovala cenu jedné mince v hodnotě 5 000 USD, což by od začátku roku 2017 znamenalo 500% nárůst..

Kromě toho, že BTC přežilo tvrdé rozvětvení nepoškozené v každém smyslu, síť neměla žádné zásadní průlomy, které by vysvětlovaly tento nárůst ceny. S ohledem na tuto skutečnost se doména 3 500 $ jeví jako mnohem realističtější a proveditelnější pro investory i vývojáře, z nichž mnozí se horečně snaží dohnat tržní změny.

Aktivním problémem těchto bodů shromáždění jsou však býci, kteří nadále opouštějí trh. Jedním z hlavních vysvětlení tohoto kroku je strach z ostatních BTC burz, pokud ne všechny zavírají své stoly v Číně. I když se to může, ale nemusí stát, nová oznámení o domácích burzách, které zastaví své služby, tento strach pouze podpoří a s největší pravděpodobností v blízké budoucnosti spustí další prodej.

Síla dolaru

Aby se situace digitální měny ještě zkomplikovala, je zde otázka amerického dolaru a jeho současné síly na mezinárodních trzích. Rally na cenovou hladinu 5 000 $ byla teoreticky způsobena býčími příběhy souvisejícími s bitcoiny, které byly zaměřeny hlavně na aktivaci SegWit a skutečnost, že mnoho národních institucí začalo ukazovat zajímavé ve stejné digitální měně. Ve skutečnosti však jedním z nejdůležitějších faktorů byla v té chvíli síla amerického dolaru.

Dollar index dosáhl vrcholu na začátku roku 2017, což je ve stejnou dobu, kdy BTC zahájilo svoji rekordní rally. I když je namáhavé si myslet, že k tomuto nárůstu cen vedl slabý americký dolar, je více než pravděpodobné, že to zesílilo.

Nyní, pobídnutý zpřísňováním politik Fedu a dalšími prvky, které posílily americký dolar, by to mohlo BTC zabránit v tom, aby okamžitě vstoupil do velké rally. Nemělo by to propagovat pokles hodnoty BTC, ale s největší pravděpodobností to kryptoměně zkomplikuje v krátkém čase znovu navštívit jeho úrovně na 5 000 $..

Potenciál pro zotavení

Technická analýza ukazuje, že současný výprodej vstupuje do fáze overkill a že je na cestě mírná rallye. Je však obtížné měřit, a to ani při použití Fibonacciho metody, kde dojde k bodu shromáždění. Nejlepší odhad právě teď staví stejný bod mezi 3 300 až 3 400 USD.


Většina však varuje, že pokud by zprávy z čínských burz pokračovaly tímto způsobem, hodnota by mohla klesnout až na 2350 USD. Jinými slovy, pokud Čína bude nadále vyvíjet tlak na domácí obchodování s BTC, bez jakýchkoli pochyb stáhne cenu pod 3000 USD.

Technická data zároveň ukazují, že nedojde k žádnému významnému vzestupu, aniž by byl synchronizován s oslabením amerického dolaru. Historicky grafy ukazují, že stejná fiatová měna získává na síle ve třetím a čtvrtém čtvrtletí. Je zcela logické, že prázdninové období nahrazuje prázdninové období, což přináší více výdajů na hotovost a více činností v průmyslu a službách.

Ponaučení

Velký zářijový propad stále probíhá, takže je těžké o něm učinit nějaké definitivní body. Ethereum bylo těžce zasaženo Čínský zákaz ICO zatímco současný pokles domácí směny má dopad na BTC, což má zase dopad na všechno ostatní. Na všechny stejné dopadá také silný americký dolar.

I když je zde souhra složitá a obtížně měřitelná, jedna věc je jistá – Čína je hlavním národem domény digitální měny, ať už jde o dobré nebo horší. To je ještě zřetelnější, když skutečnost, že většina digitálních měnových dolů se také nachází ve stejné zemi.

S tímto množstvím síly a relevance je stále jasnější, že právě teď jsou obchody s digitálními měnami všech typů přímo spojeny s mocenskými koridory v Pekingu. I když tato skutečnost nebyla vytvořena záměrně, je to chladná realita, kterou by si mnozí dovolili popřít, a jakékoli pohyby uvnitř stejného národa se budou i nadále odrážet silou a účinkem na globální pole kryptoměny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map