Proč ceny ropy dosáhly minima roku 2018 a co bude dál? – Vysvětlení kolapsu WTI

Šťastná neděle, obchodníci.

Dokázali jsme to přes další týden s pěknými zisky z dlouhodobých obchodů v USD / CAD. To vše díky ropě, protože volatilita cen ropy způsobila masivní výkyvy také v kanadském dolaru. WTI surová ropa vykázala sedmý po sobě jdoucí týdenní ztrátu, a to díky rostoucím obavám z nadbytku nabídky, i když hlavní producenti uvažují o snížení produkce.

V pátek se ceny ropy WTI ponořily o 7,7% na 50,42 USD za barel, což je největší jednodenní pokles za poslední tři roky a nejnižší úroveň za více než rok. Ve skutečnosti se futures na ropu Brent poprvé od října 2017 propadly pod 60 USD. V této aktualizaci budeme diskutovat o hlavních důvodech prudkého výprodeje a o tom, co očekávat dále…

Hlavní důvody, proč ceny ropy dosáhly minima roku 2018

Zde je několik důvodů, které se přidaly k pátečnímu propadu, který způsobil únik ropy WTI …

Americko-čínská obchodní válka

Jedním z hlavních důvodů výprodeje je, že obchodní válka mezi USA a Čínou udržuje trh nejistý. Trump se snaží zvýšit 10% clo na 25% u čínských produktů v hodnotě 200 miliard dolarů. Přichází s vysokou pravděpodobností poškození čínského výrobního sektoru.

Pokles výroby znamená nižší poptávku po ropě. Vzhledem k tomu, že Čína je největším dovozcem ropy, tento sentiment ohrožuje ropné býky.

Podle páteční zprávy agentury Reuters klesla čínská poptávka po ropných vedlejších produktech a benzinu na nejnižší úroveň za posledních 13 měsíců, což je další známkou toho, že obchodní spor mezi Pekingem a Washingtonem poškozuje druhou největší ekonomiku světa a jednoho z největších dovozců ropy. energetické zboží.

Íránské sankce & Medvědí zvrat

V září mohla pokračující nabídka prezidenta Donalda Trumpa sankcionovat íránský vývoz ropy také způsobit dramatický nedostatek globálních dodávek.

Tehdy se očekávalo, že americké sankce vůči íránskému energetickému průmyslu, které vstoupí v platnost v listopadu, by mohly potenciálně zvýšit ceny ropy WTI nad 80 $ za barel. Přesně tak reagoval trh. Investoři začali obchodovat s ropou s býčími náladami a vyhnali ceny ropy na čtyřleté maximum 76,88 USD.

Po dosažení maxima cen ropy však Washington udělil dočasné výjimky osmi zemím, včetně Číny a Indie, největších odběratelů íránské ropy..

V listopadu americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že v rámci nově uložených sankcí získá osm dovozců esenciální ropy včetně Číny, Indie, Jižní Koreje, Turecka, Itálie, Řecka, Japonska a Tchaj-wanu 180denní výjimky, což jim umožňuje nakupovat íránskou ropu, pokud prokáží snížení objemu.

Prominutí sankcí dále uklidnilo obavy, že se ropný trh změní v nedostatek dodávek ropy. Očekávání slabšího než očekávaného globálního hospodářského růstu uprostřed pokračujícího obchodního konfliktu mezi USA a Čínou vyvolávají další obavy ohledně poptávky po ropě.


V reakci na to všichni obchodníci, kteří drželi futures na ropu, zpanikařili a spustili výprodej ropy, což 23. listopadu stáhlo ceny ropy na 50 USD.

EIA Stockpile Reports – Spojovací sestavení

Produkce ropy v USA letos vzrostla o téměř 25%, na rekordních 11,7 milionu barelů denně (bpd), uvádí Energy Information Administration. To vyvolává obavy, že dodávky zničí poptávku. Na rekordních úrovních jsou také vidět producenti z Ruska a Saúdské Arábie.

Jak můžete vidět na níže uvedeném histogramu, EIA od září 2018 hlásí stavbu zásob, což ukazuje pouze nedostatek poptávky na trhu.

 

Silnější dolar vs. ropa – negativní korelace

Řetězec spojuje americký dolar a ropu, protože ceny ropy jsou denominovány v americkém dolaru. Přísnější americké měnové podmínky jsou nevítanou kombinací pro dovozce energie v Asii.

Federální rezervní systém USA v roce 2018 třikrát zvýšil úrokovou sazbu, čímž americký dolar prudce vzrostl. Díky silnějšímu dolaru je ropa pro mezinárodního obchodníka drahá, což snižuje poptávku po ropě. S odvoláním na zákon poptávky způsobí pokles poptávky pokles cen.

Rostoucí dolar také pomohl vytvořit protivětru pro komoditu, protože aktivum za dolar se stává méně atraktivní pro kupce používající jiné měny, když se posiluje dolar. Jak můžete vidět v grafu, dolarový index vrcholí na úrovni 97 USD, zatímco ropa zároveň umisťuje pomalu na 50,19 USD.

WTI Ropa – týdenní technický výhled

Obávám se, že technická stránka nezdá dobré zprávy pro kupce ropy. Ceny ropy nadále dramaticky klesají a minulý týden byl hrozný. Ceny ropy klesly o 7,7% na 50,42 USD za barel, což je největší jednodenní pokles za poslední tři roky a nejnižší úroveň za více než rok.

Klíčové technické body, které je třeba znát

Černé zlato vstoupilo do přeprodané zóny, což naznačuje, že prodejci mohou nyní hledat zisk.

Okamžitá podpora převládá na psychologické úrovni 50 USD a pod touto hodnotou může ropa klesnout po 47,50 USD a 43,50 USD. To ukazuje, že bychom se mohli přiblížit k podpůrné oblasti, ale nechcete být první osobou, která vstoupí na tento trh a pokusí se ji vyzvednout.

Technické úrovně – Swingové obchodování

Odpor podpory

47,9 55,29

45,35 60,13

37,96 67,52

Klíčová úroveň obchodování: 52,74

Obchodníci prozatím sledují napětí mezi USA a Čínou a pravděpodobně přesunou pozornost na summit vůdců G20 koncem tohoto měsíce v Argentině 30. listopadu – 1. prosince. Americký prezident Donald Trump se má se svým čínským protějškem Xi Jinpingem setkat, aby vyjednal a , pokud oba přijdou k mírné tarifní politice, bude to dolar vystavit masivnímu prodejnímu tlaku.

Tady jdeme, slabší dolar a mírná tarifní politika mohou pomoci oživení ropy. Do té doby počkejme & dávejte pozor na krátkodobé vnitrodenní obchody.

Všechno nejlepší a mějte ziskový týden!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map