Zabezpečení bitcoinové burzy

Je všeobecně známo, že jeden bitcoin může stát tolik v nekryté měně. Ve skutečnosti hodnota bitcoinu nedávno vzrostla natolik, že dosáhla hranice 300 USD. Následovníci kryptoměny tak zůstávají v úžasu nad zázraky a potenciály, které bitcoin přináší do budoucna.

Jelikož však bitcoiny svým uživatelům slibují velké jmění, je nevyhnutelné, aby se jejich ekosystém stal terčem škodlivých entit, které mají v úmyslu svrhnout systém, aby získal plnou kontrolu a vlastnictví této bohaté sítě..

Vzhledem k tomu, že jde o celý bitcoinový ekosystém, bitcoinová kasina a hazardní weby dostávají největší hrozbu mezi těmito počítačovými zločinci, protože jejich domény jsou pravděpodobně nejaktivnější, pokud jde o využívání služeb Výměna bitcoinů.

Vrstvy zabezpečení

Bitcoinové burzy – také velmi náchylné k kybernetickým útokům

Stránky sázení na bitcoiny nejsou pro tyto online vydírače jediným horkým cílem. Vezměme si například platformu pro výměnu bitcoinů OKCoin, která zažila útok distribuovaného odmítnutí služby (DDoS), který minulý týden uživatelům zabránil v přístupu na web..

Podle hlavního finančního architekta OKCoin Xin Chena jejich Zabezpečení výměny bitcoinů byl testován, protože útočník plánuje změnit aktuální cenu bitcoinu zobrazenou na jeho webu. Přes notoricky známé nebezpečí řekl, že to pro jejich služby není tak škodlivé.

“Útoky byly současně prováděny na společnostech OKCoin, Huobi, Bitfinex a možná i dalších.” Provedení útoku DDOS stojí prostředky a podle našeho odhadu je pravděpodobné, že škodliví útočníci jednali s úmyslem ovlivnit cenu bitcoinů. Jelikož však DDOS útokům běžně čelí internetové služby, dlouhodobý vliv na cenu bitcoinů není vážný. “

V boji proti takovým kybernetickým útokům je třeba pamatovat na důležité body

Chen dále vysvětlil, že takové útoky lze očekávat, protože odvětví kryptoměn stále vyvíjí pokrok. Dále uvedl, že budoucí investoři a začínající podniky, které se chtějí pustit do odvětví, si musí být vědomy rizik, která je čekají.

“Průmysl digitálních měn je stále v raných fázích a existuje nekonečný prostor pro další rozvoj.” Jako své nedostatky má však i méně než dokonalé základy. Rizika a příležitosti při obchodování s digitálními měnami jsou extrémně outized. Z těchto důvodů by investoři a obchodníci měli být opatrní a měli by si být vědomi souvisejících rizik. “

Existují však jednoduché metody pro kompenzaci takové nesnáze. Jedním z nich je zaměřit se na posílení síťového uspořádání platformy.

Vzhledem k tomu, že tito zločinci vždy najdou způsob, jak na tyto webové stránky proniknout, je stále nejlepší mít více vrstev digitálních pevností nebo „zdí“, aby bylo možné na takový scénář okamžitě reagovat, aniž by na konci obětí bylo příliš mnoho škod.

Kromě toho hraje kontrola kvality klíčový faktor při ochraně zisků v případě kybernetických útoků. To znamená, že platforma s více organizovaným tokem transakcí pravděpodobně vyřeší problém rychle ve srovnání s místem, kde je příliš vysoký provoz zákazníků.

Ochrana hazardních her v bitcoinech

Bitcoinové hazardní stránky mají vždy šanci proti DDoS Attacks

Jedním z nejznámějších incidentů ve výklenku, který se týká počítačového hackerství, je útok DDoS na Nitrogen Sports, ke kterému došlo v loňském roce.

Podle zpráv bitcoinová sázková kancelář a kasino vyvolaly rozruch poté, co oznámily, že skupina hackerů známá jako DD4BC kompromitovala svou síť a požaduje výkupné v podobě BTC.

Tento případ byl naštěstí vyřešen; na konci sázkové kanceláře to však zanechalo škodlivé zajištění, protože zákazníci si dávají pozor na svou bezpečnost.

Vzhledem k tomu, že se společnosti OKCoin podařilo snadno prolomit notoricky známý útok DDoS, mají bitcoinové weby s hazardními hrami určitě šanci i proti těmto počítačovým zločinům – z nichž některé mohly být spojeny s Coin.mx fiasko.

Vzhledem k tomu, že obě platformy, přestože nabízejí různé služby, sdílejí téměř identickou systémovou strukturu, lze s jistotou říci, že bitcoinové hazardní stránky mohou provádět stejná protiopatření jako OKCoin.

Stejně tak se bitcoinová kasina a stránky s hazardními hrami mohou pochlubit některými z nejpokročilejších a nejsofistikovanějších systémů zabezpečení webových stránek v prostředí iGaming, což zvyšuje jejich šance odolat kybernetickým útokům..

Nejlepší možností je však vzít zabezpečení webových stránek jako nejvyšší prioritu, zejména v doménách, které zajišťují hrst drahých bitcoinů. To by mělo zahrnovat i případy útok na tvárnost bitcoinu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me