Ropa dokáže získat pozitivní trakci – OPEC omezuje dodávky!

Během páteční asijské obchodní relace WTI cenám ropy se podařilo rozšířit jejich býčí tendenci přes noc. Obnovili 9měsíční maximum nad úrovní 46,00 USD, zejména díky dohodě mezi hlavními producenty ropy, pokračovat v snižování produkce vyvolané COVID-19 do roku 2021, aby uspokojili sníženou poptávku kvůli koronavirová pandemie. To zmírnilo obavy z nadměrné nabídky a přispělo k nárůstu cen ropy. Naděje na vakcíny proti koronavirům (COVID-19) spolu s očekáváním amerického stimulačního balíčku COVID-19 dále váží na americký dolar, který je považován za jeden z klíčových faktorů, který posunul ceny ropy výše , protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru.

Pozitivní nálada na trhu také hrála důležitou roli při podpoře cen výnosnější ropy. Výsledkem bylo, že pozitivní nálada na trhu byla podpořena nadějemi kolem vakcín proti koronaviru, jak jsme již zmínili. Mezitím lze důvod nárůstu surové ropy spojit s čerstvými zprávami, které naznačují, že Kongresoví republikáni prosazují zeštíhlený balíček ve výši 500 miliard dolarů, který dříve demokraté odmítli, protože argumentovali argumentem pro vyšší cenu . Na medvědí straně by zisky v cenách ropy mohly být krátkodobé, protože obavy z eskalace pandemie COVID-19 stále vyvolávají obavy z obnoveného blokování v několika zemích, což podkopává poptávku po pohonných hmotách.. WTI ropa se v současné době obchoduje za 46,46 a konsoliduje se v rozmezí 45,62 až 46,56.

Sentiment na trhu představuje pozitivní výkonnost dne, protože býčí vzhled asijsko-pacifických akcií a zisky z futures na americké akcie mají tendenci zdůrazňovat náladu rizika. Důvod sentimentu týkajícího se rizika na trhu však lze připsat také obnovenému optimismu ohledně možné vakcíny proti vysoce infekčnímu koronaviru. Toto bylo svědkem po S.&Futures P 500 se blížily k víceletému maximu, zatímco akcie v asijsko-pacifickém obchodě byly smíšené. Výsledkem bylo, že pozitivní nálada na trhu hrála důležitou roli při podpoře výše výnosných cen ropy.

Stojí za připomenutí, že zprávy o vakcínách naznačují, že svět bude brzy vyléčit pandemii koronavirů. Mezitím si společnosti Moderna a Pfizer získávají velkou pozornost a USA schválily vakcínu Pfizer. Kromě toho by důvod pro zisky na akciových trzích mohl souviset také s čerstvými zprávami, které naznačují, že republikáni v Kongresu USA přednesli během čtvrtečních rozhovorů o pomoci s koronaviry pozitivnější tón, protože prosazují tenký stimul ve výši 500 miliard dolarů balík. Pozitivní nálada na trhu tak hrála důležitou roli při podpoře výše výnosných cen ropy tím, že podkopala americký dolar.

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru nepodařilo získat žádnou pozitivní trakci, která byla v tomto dni stále medvědí, protože přetrvávají pochybnosti o globálním ekonomickém oživení z COVID-19. Kromě toho hraje při oslabení bezpečného amerického dolaru také hlavní roli sentiment rizika na trhu, podporovaný optimismem ohledně potenciální vakcíny pro vysoce nakažlivý koronavirus. Ztráty v USA se však staly klíčovým faktorem, který omezuje případné další ztráty ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, klesl na 90,703. Za oceánem se sentiment kolem ropy dále zlepšil po čtvrtečním ministerském zasedání, kdy Organizace zemí vyvážejících ropu a její země spojenci (OPEC +) se dohodli na snížení produkce o 500 000 barelů denně (BPD) od ledna 2021. Toto zvýšení produkce znamená, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a Rusko, skupina známá jako OPEC +, sníží produkci o 7,2 milionu BPD, neboli 7% celosvětové poptávky, od ledna ve srovnání se současným snížením o 7,7 milionu BPD.

Na medvědí straně by přírůstky ropy mohly být omezeny pokračujícími obavami z rostoucího počtu případů COVID-19 v USA, Evropě a některých významných asijských zemích, což neustále vyvolává obavy z obnoveného uzavření v několika zemích. zemí a stal se klíčovým faktorem, který udržoval víko v případné další zisky v cenách ropy. Mezitím nová americká cestovní omezení pro členy Čínské komunistické strany a jejich rodiny a zákaz dovozu bavlny ze Sin-ťiangu stále zpochybňují náladu tržního rizika, což pravděpodobně ještě více zvýší dynamiku cen ropy.

Při pohledu do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat údaje o zaměstnanosti v USA za listopad, což je pravděpodobné, že pobaví hráče trhu uprostřed lehkého kalendáře. Celkově aktualizace týkající se brexitu, koronaviru a stimulačního balíčku USA neztratí svůj význam. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map