Ropa rozšiřuje býčí předpojatost – americký stimul doufá v oslabení dolaru!

Během dnešní asijské obchodní relace, WTI Ropě se podařilo prodloužit svoji ziskovou linii z předchozího týdne a dosáhnout intra-denního maxima vysoko nad úrovní 57,00 USD, zejména kvůli pozitivní náladě na trhu, vyvolané nadějí, že americký prezident Joe Biden dosáhl 1,9 bilionu USD COVID- Bude schválen balíček pomoci 19, který okamžitě posílil naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách a přispěl k nárůstu surové ropy. Kromě toho lze býčí tendenci kolem cen ropy přičíst také závazku Saúdské Arábie k dalšímu snižování dodávek v únoru a březnu. Mezitím redukce dalších členů Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců (OPEC +) také pomohla udržet rovnováhu na globálních trzích.

Ceny ropy získaly určitou další podporu poté, co eskalovalo napětí mezi USA a Íránem. Naopak, znovuobjevení případů COVID-19 vyzvalo mnoho národů, aby znovu zavedly další omezující opatření, jako je blokování, které se stalo klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou jakékoli další zisky v cenách ropy. Mezitím nová síla široce založeného amerického dolaru také omezuje dynamiku růstu ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Kromě toho byl nárůst cen ropy omezen také pozitivními zprávami, které naznačují, že vakcíny proti koronavirům od společnosti Oxford-AstraZeneca nedokázaly zkrotit jihoafrickou variantu viru. WTI Ropa se aktuálně obchoduje za 57,41 a konsoliduje se v rozmezí 57,02 až 57,56.

Sentiment na trhu obchodování si udržel pozitivní výkon z předchozího týdne a zůstal v tento den podpůrný, uprostřed optimismu ohledně dalšího balíčku finanční pomoci USA. Tyto naděje byly posíleny po slabé zprávě o pracovních místech v USA, která ukázala, že v ekonomice bylo vytvořeno méně pracovních míst, než se očekávalo. Nezemědělské výplaty činily 49 000 a míra nezaměstnanosti byla 6,3%. Neuspokojivá data by mohla vést k dalším stimulačním opatřením, která by zase mohla zvýšit poptávku po pohonných hmotách. Podle poslední zprávy debata kongresu pokračuje ohledně balíčku stimulačních opatření ve výši 1,9 bilionu dolarů, který v lednu navrhl americký prezident Joe Biden. Ministrka financí Janet Yellenová o víkendu rovněž uvedla, že USA by se mohly vrátit k plné zaměstnanosti v roce 2022, pokud země poskytne dostatečně silný balíček pomoci.

Kromě toho lze další příčinu pozitivního výkonu trhu připsat také údajům o běžném účtu a obchodní bilanci v Japonsku, které byly lepší, než se očekávalo. Mezitím hraje optimismus ohledně zavádění vakcín pro vysoce nakažlivý koronavirus také hlavní roli při podpoře sentimentu na trhu. To bylo považováno za jeden z klíčových faktorů, které podporovaly ceny ropy.

Dalším významným faktorem, který přispívá k vzestupu býčího vývoje cen ropy, lze přisoudit příslibu Saúdské Arábie provést v únoru a březnu další snížení dodávek; mezitím snížení dodávek dalšími členy Organizace zemí vyvážejících ropu a jejích spojenců (OPEC +) také pomohlo ropnému trhu udržet jeho býčí předpojatost.

Mezitím došlo k dalšímu zvýšení cen ropy poté, co Írán požádal USA o zrušení sankcí. Podle poslední zprávy íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Alí Chameneí uvedl, že teheránským „konečným a nezvratným“ rozhodnutím bylo pouze vrátit se k dodržování jaderné dohody z roku 2015, pokud Washington zruší sankce proti islámské republice. K těmto poznámkám došlo poté, co americký prezident Joe Biden prohlásil, že USA nezruší sankce pouze proto, aby se Írán vrátil k jednacímu stolu. Ukazuje se, že obě strany se snaží pozvednout, když zvažují, zda lze pakt oživit či nikoli, a jak.

Navzdory pozitivní náladě a slabým datům v USA se široce založenému americkému dolaru podařilo zastavit klesající sérii předchozí relace, přičemž v tento den přijal nové nabídky, protože neuspokojivé údaje o pracovních místech v USA způsobily, že někteří obchodníci omezili sázky na návrat v dolaru. USA také představí svůj federální rozpočet později v týdnu a tento týden budou zveřejněna také některá důležitá data z USA, včetně indexu spotřebitelských cen. Zisky v americkém dolaru byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které ovlivňovaly jakékoli další zisky v cenách ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Mezitím do 20:53 ET (1:53 GMT) vzrostl index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku jiných měn, o 0,13% na 91 088.

Do budoucna budou obchodníci na trhu sledovat novinky týkající se balíčku pomoci USA, vakcín proti koronavirům (COVID-19) a napětí mezi USA a Íránem. Pokud jde o data, německá průmyslová výroba m / m a důvěra investorů Sentix budou klíčem ke sledování. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map