Ropa WTI Bearish pod 52,00 $ – silnější dolarové váhy!

Dnes v asijské obchodní relaci se ropě WTI nepodařilo zastavit pokles v počátcích a zůstala stlačená kolem úrovně 52,00 $, protože stále rostoucí počet případů COVID-19 na celém světě stále zvyšuje obavy z poptávky po pohonných hmotách, což přispělo ke ztrátám ropy. Medvědí sentiment kolem cen ropy lze navíc přičíst pověstem, že nově zvolený americký prezident Joe Biden zruší kanadské povolení ropovodu Keystone XL.

Mezitím nepříznivá americká data zveřejněná v pátek hrála hlavní roli při podkopávání cen ropy. Ztráty v ropě byly dále podpořeny nárůstem amerického dolaru, protože americký dolar se obvykle pohybuje opačně k ropě. Naproti tomu pozitivní údaje o HDP a průmyslové produkci z 2. největší ekonomiky (Čína) stále zpochybňují medvědí předpojatost ropy. Optimismus spojený s vydáním vakcín COVID-19 ve Velké Británii současně také pomohl omezit hlubší ztráty cen ropy. V současné době se ropa obchoduje za 52,28 USD a konsoliduje se v rozmezí 51,83 až 52,38.

Pokud jde o čínské údaje, HDP ve 4. čtvrtletí (Q4) v Číně se meziročně zvýšil z 6,1% na 6,5%, ale mezičtvrtletně se snížil na 2,6% oproti prognóze 3,2% a předchozích 2,7%. Průmyslová produkce za prosinec navíc vzrostla nad očekávaných 6,9% na 7,3% meziročně, zatímco maloobchodní tržby klesly pod předchozí hodnotu 5,0% a tržní konsenzus 5,5%. Přestože čínská ekonomika hraje v globální ekonomice významnou roli, pozitivní čínská data nedokázala podporovat devizový trh.

Navzdory těmto podpůrným údajům neustále rostoucí počet globálních případů COVID-19 tlačil více zemí, jako jsou USA a Čína, na opatření hlubokého uzavření, která stále prohlubují obavy z poptávky po pohonných hmotách a přispívají ke ztrátám ropy. Podle nejnovější zprávy je více než 28 milionů Číňanů uzamčeno, protože se Peking snaží zabránit oživení koronaviru v zemi, kde byl poprvé objeven. Trápení COVID tak drží energetický průmysl pod tlakem, což zatěžuje ropu s vyšším výnosem.

Jinde hrají důležitou roli při podkopávání cen ropy neuspokojivé údaje o maloobchodním prodeji v USA a žádosti o nezaměstnanost, které byly zveřejněny v pátek. Pokud jde o americké údaje, hlavní maloobchodní tržby v prosinci meziměsíčně poklesly o 1,4%, což bylo více než 0,1% pokles v prognózách a 1,3% pokles zaznamenaný v listopadu. Mezitím se index výrobních cen (PPI) v prosinci meziměsíčně zvýšil o 0,3%, zatímco maloobchodní tržby ve stejném měsíci poklesly o 0,7%.

Navzdory nepříznivým datům v USA se široce založenému americkému dolaru podařilo rozšířit svoji počáteční rampu a během asijského zasedání zůstalo býčí, protože investoři stále raději investují do bezpečných aktiv v důsledku rizikový sentiment trhu. Je třeba připomenout, že americký dolar byl podpořen vítězstvími demokratů ve volbách do Senátu ve státě Georgia na začátku měsíce. To vedlo k prudkému nárůstu výnosů v USA, protože demokraté získali kontrolu nad Kongresem. Zisky v amerických dolarech byly považovány za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly ceny ropy pod tlakem, protože slabší USD má tendenci zlevňovat držitele jiných měn při nákupu surové ropy. Do 10:46 ET se index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči kbelíku s jinými měnami, zvýšil o 0,05% na 90,800.

Pozitivní je, že klesající počet infekcí COVID-19 ve Velké Británii pomáhá omezit hlubší ztráty sentimentu na trhu obchodování. Podle nejnovějších údajů hlásilo Spojené království v neděli 38 598 nových případů koronaviru, což je nejnižší počet od 27. prosince. Spojené království začne poskytovat dávky vakcíny lidem ve věku 70 let a starším a těm, kteří jsou považováni za extrémně zranitelní. koronavirus, z klinického hlediska. Zavedení vakcín tedy v březnu ulehčí některá ekonomicky škodlivá omezení blokování.

Pokud v daný den nebudou k dispozici žádné významné údaje / události, budou obchodníci na trhu sledovat oči řeči BOE Gov Bailey a Candian Housing Starts. Do té doby budou klíčové také katalyzátory rizik, jako je geopolitika a strasti z virů. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map