Ropa WTI stoupá nad 48 $ – rychlý základní výhled

Během čtvrteční asijské obchodní relace WTI Ceny ropy dokázaly zastavit svou medvědí sérii předchozího dne, čímž osvěžily devítiměsíční maximum kolem hranice 48,00 USD, zejména poté, co vládní údaje minulý týden ukázaly pokles zásob ropy v USA, což snížilo obavy z nadměrné nabídky a přispělo k zisky z ropy.

Kromě toho při podpoře cen ropy hrál hlavní roli také pokrok směrem k dohodě o fiskálních stimulacích v USA a silná asijská poptávka. Ceny černého zlata byly dále podpořeny optimismem ohledně zavádění vakcín pro vysoce infekční koronaviry. Mezitím byla medvědí zaujatost široce založeného amerického dolaru také považována za jeden z klíčových faktorů, které udržovaly vyšší ceny ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Naproti tomu se zintenzivňující obavy z eskalace pandemie COVID-19 v USA a Evropě staly klíčovým faktorem, který zakryl jakékoli další zisky v cenách ropy. Momentálně, WTI Ropa se obchoduje za 48,36 a konsoliduje se v rozmezí 47,81 až 48,43.

Pokud jde o data, údaje o zásobách ropy zveřejněné americkým úřadem pro energetické informace (EIA) za týden končící 11. prosince ukázaly čerpání 3,135 milionu barelů. To bylo větší než předpokládané čerpání 1,937 milionu barelů a 15,189 -million-barel build viděl v předchozím týdnu.

Kromě údajů, sentiment na trhu obchodování nadále blikal zeleně, protože získal podporu kvůli převládajícímu optimismu nad potenciální vakcínou proti vysoce nakažlivému koronaviru, což nakonec zvýšilo sentiment poptávky kolem ropy. Jak všichni dobře víme, 11. prosince americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil povolení pro nouzové použití vakcíny BNT162b2, vakcíny COVID-19 vyvinuté společně společnostmi Pfizer (NYSE: PFE) a BioNTech SE (F: 22UAy). Kromě toho USA také rozšířily svoji kampaň zaměřenou na poskytování vakcínových vakcín COVID-19 pro lékaře a zdravotní sestry v první linii pandemie. Další důvod sentimentu ohledně rizika na trhu lze připsat také novým zprávám naznačujícím, že USA Kongres se blíží k přijetí zákona o stimulu COVID-19. Stojí za zmínku, že republikáni a demokraté v Kongresu údajně ve středu „uzavírají“ schvalování stimulačního zákona ve výši 900 miliard dolarů, což je nejpozitivnější znamení, jaké jsme za poslední měsíce viděli. Kromě toho také pracují na tom, aby do pátku schválili výdajový účet ve výši 1,4 bilionu dolarů za fiskální rok začínající 1. října, aby se zabránilo zastavení vlády.

Ve výsledku se široce založenému americkému dolaru nepodařilo získat žádnou pozitivní trakci, když se v den, kdy přetrvávaly pochybnosti o globálním hospodářském oživení z COVID-19, mírně snížil. Kromě toho hraje při oslabení bezpečného amerického dolaru významnou roli také sentiment rizika na trhu. Ztráty v dolarovém bankovnictví se však staly klíčovým faktorem, který udržel pod kontrolou další ztráty cen ropy, protože cena ropy nepřímo souvisí s cenou amerického dolaru. Do 21:12 ET (2:12 GMT) index amerického dolaru, který sleduje dolar vůči koši jiných měn, klesl o 0,04% na 90,102.

Zisky v cenách ropy navíc dále posílily nejnovější zprávy analytika trhu Edwarda Moyi, což naznačuje, že poslední celý týden obchodování v tomto roce byl pro ceny ropy velmi vzestupný, protože obchodníci s energií se více soustředí na světlo na konci tunelu COVID a asijská poptávka zůstává silná.

Na medvědí straně byl růst cen ropy mírně omezen zesilujícími se pochybnostmi o globálním hospodářském oživení v důsledku zesílení obav z koronaviru (COVID-19) v USA a Evropě. Počty případů COVID-19 stále nevykazují žádné známky zpomalení, zejména v USA a Evropě, což způsobilo, že některé evropské země zavedly omezující opatření, jako je blokování a zákaz vycházení.

Obchodníci na trhu budou nadále sledovat údaje o změnách zaměstnanosti v Austrálii a shrnutí měnové politiky Spojeného království. Mezitím budou klíčem k novému směřování také rizikové katalyzátory, jako je geopolitika a strasti způsobené viry, nemluvě o brexitu. Hodně štěstí!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map