Signály Forexu Krátké americké zasedání, 6. září – Zpráva o zaměstnanosti v USA je pozitivní, ale USD je ještě medvědí

Trhy byly dnes během evropského zasedání docela tiché, i když jste cítili, že bezpečná útočiště jsou stále pod tlakem, jak tomu bylo po většinu týdne. Tento týden se sentiment zlepšil u měkčích tónů z Číny a USA a v důsledku toho se zlato a JPY staly medvědími, zatímco riziková aktiva, jako jsou komoditní dolary, se stala docela býčí. Dnes jsme slyšeli několik komentářů od Kudlowa, kteří říkali, že USA a Čína v říjnu zahájí obchodní jednání, což dále zlepšilo sentiment a poslalo riziková aktiva na další býčí běh.

Hlavními událostmi dneška však bylo vydání zpráv o zaměstnanosti v USA a Kanadě. Míra nezaměstnanosti zůstala nezměněna v Candě na 5,7% ale nové zakázky vyskočily mnohem výše, než se očekávalo, což způsobilo, že CAD vzrostl. V USA je míra nezaměstnanosti zůstala nezměněna také na 3,7%, zatímco míra účasti se zvýšila o 2 body. To je pozitivní věc, protože pokud by míra účasti zůstala nezměněna, nezaměstnanost by ztratila 2 body. Výdělky také překonaly očekávání, ale obchodníci se více zaměřili na nová pracovní místa, která nesplnila očekávání. minulý měsíc vykázali 130k nárůst, ale to neuspokojilo USD obchodníky a mírný nárůst soukromých mezd stačil k tomu, aby USD ještě více vzrostl.

Evropské zasedání

 • Německá průmyslová výroba – včera jsme v Německu zaznamenali velký pokles tovární objednávky v srpnu, když počet dosáhl -2,7%. Dnes se očekávalo, že průmyslová výroba vzroste o 0,4%, ale dostala se do záporných hodnot a místo toho poklesla o 0,6%. Toto je třetí pokles za poslední čtyři měsíce, takže v Německu se situace zhoršuje, místo aby se zlepšovala.
 • Italský maloobchodní prodej – Zpráva o maloobchodním prodeji zveřejněná minulý měsíc vykázala v červnu pěkný skok o 1,9%, což bylo po třech negativních měsících působivé. Dnešní zpráva měla za červenec vykázat růst tržeb o 0,4%, ale místo toho se dostala do záporných hodnot a za tento měsíc poklesla o 0,5%.
 • Konečný HDP eurozóny – Počáteční hodnota HDP za druhé čtvrtletí dosáhla 0,2% a v dnešním závěrečném čtení se očekávalo, že zůstane beze změny. Zůstal beze změny na 0,2% mezičtvrtletí, ale meziroční HDP byl revidován výše z 1,1% na 1,2%. Také závěrečné čtení změny zaměstnanosti zůstalo ve druhém čtvrtletí beze změny na 0,2%.
 • Boris Johnson je přesvědčen, že získá dohodu – Britský premiér Boris Johnson dnes dříve řekl, že jede do Bruselu, aby získal dohodu. Lidé ve Velké Británii chtějí, abychom nastoupili a odjeli 31. října. Je přesvědčen, že na říjnovém summitu Rady EU získá dohodu o brexitu. Labouristé musí mít odvahu volit a není ochoten uvažovat o rezignaci.

Americké zasedání

 • Zpráva o zaměstnanosti v USA– Míra nezaměstnanosti zůstala podle očekávání nezměněna na 3,7%, i když míra účasti vzrostla na 63,2% z 63,0% dříve, což je pozitivní signál. Míra nezaměstnanosti by poklesla o 2 body, pokud by se míra účasti nezvýšila. Augustové nefarmářské výplaty však nedosáhly očekávání na 130 tis oproti očekávaným 160 tis.
 • Zpráva o amerických příjmech – Očekávalo se, že příjmy v srpnu vzrostly o 0,3%. Ale výdělky přišly lépe, než se očekávalo, minulý měsíc vzrostly o 0,4% oproti očekávaným 0,3%. Průměrný hodinový výdělek se meziročně rovněž zlepšil, když se meziročně zvýšil o 3,2% oproti očekávaným 3,0%. Předchozí průměrné hodinové výdělky byly meziročně revidovány výše na 3,3% z předchozích 3,2%.
 • Kanadská zpráva o příjmech – Míra nezaměstnanosti zůstala podle očekávání v Kanadě nezměněna na 5,7%. Změna zaměstnanosti přišla mnohem lépe, než se očekávalo, v srpnu se zvýšila o 81,1 tis., Oproti 18,9 tis. Tento skok v nových pracovních místech přichází po dvou negativních měsících, což trh překvapilo. Sazba hodinové mzdy dosáhla 3,8% oproti odhadovaným 4,5%. Předchozí měsíc činil 4,5%.
 • Obchoduje v dohledu

Medvědí USD / JPY

 • Hlavní trend je v grafu H1 stále vzestupný
 • Spouštěcí dolní část je dokončena
 • 50 SMA poskytuje podporu

Pokles se zastavil na 50 SMA

USD / JPY byl po delší dobu medvědí ve větších časových rámcích. Ale tento týden se tento pár stal býčím, protože sentiment se zlepšil. USD byl slabý, ale JPY je ještě slabší. I když jsme dnes po zprávě o zaměstnanosti v USA viděli nižší návratnost, ale tento pokles se zastavil přímo na 50 SMA (žlutá). Nyní je tento pár téměř přeprodaný a cena se začíná odrazit od 50 SMA, takže jsme na tomto páru býčí. Před chvílí jsme šli dlouho na USD / JPY.

Závěrem

USD se tedy po americké zprávě o zaměstnanosti, která se opírá o značně pozitivní stránku, zejména o výdělky, opět stává medvědí. Důraz byl ale kladen na výplaty, které přišly o něco slabší, než se očekávalo, zejména na soukromé výplaty, což znamená, že USD uzavírá slabé v medvědí podobě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map