Trhy si byly docela nejisté, co dělat po volbách ve Velké Británii a po dohodě o první fázi obchodní dohody mezi USA a Čínou, která bude brzy oficiální. Po počátečním optimismu se obchodníci vrátili s nohama na zemi a uvědomili si, že se obě události příliš nezmění, a proto tichá cenová akce na několik týdnů, která vedla k poslednímu týdnu roku 2019. Peněžní toky ovlivnily trhy v minulý týden a trhy se obrátily proti USD, přičemž peníze proudily zejména do bezpečných rájů, jako např ZLATO. Dnes se zdá, že trhy znovu obchodují sentiment, což se zdá být pozitivní, protože riziková aktiva stoupají výše, zatímco bezpečné přístavy ustupují.

Dnes jsme měli z Evropy zveřejněny závěrečné výrobní zprávy. The údaje za prosinec vykazovaly mírné zlepšení, ale výroba zůstala stále hluboko v kontrakci. Někteří členové ECB poukazují na ekonomické oživení po několika zelených výhoncích, které jsme v poslední době zaznamenali na datech, ale zlepšení bylo docela anemické a dnešní výrobní zprávy to ukazují. Bude to těžká bitva, která se bude snažit obrátit ekonomiku, zvláště pokud v tomto roce začnou americké tarify na evropské výrobce.

Evropské zasedání

  • Spojení burzy Šanghaj a Londýn bylo pozastaveno – Agentura Reuters uvedla, že Čína dočasně pozastavila režim Šanghaj-Londýn Stock Connect. Zpráva uvádí pět zdrojů obeznámených s touto záležitostí, když uvedla, že Čína dočasně blokovala přeshraniční kotace mezi burzami v Šanghaji a Londýně z důvodu politického napětí s Británií ohledně hongkongské emise. Čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že si není vědomo zvláštností pozastavení akciových odkazů. Ani k otázkám ohledně podpisu obchodních dohod Fáze 1 se nevyjádřili.

  • PMI konečné výroby v eurozóně – Dnešní závěrečné hodnoty z Francie, Německa a eurozóny byly o něco vyšší než v prvním čtení, a to o 50,4, 43,7 a 47,5 bodu. V Itálii a Španělsku výrobní aktivita dále poklesla, přičemž ukazatel PMI klesl na 47,4 bodu z 47,5 v listopadu a na 46,2 Španělska z 47,6 bodu.

  • UK PMI pro výrobu – Ve Velké Británii se výroba zvýšila na 47,5 bodu, ale to je stále recese. “Výrobní odvětví ve Velké Británii se na konci roku 2019 zhoršilo. Produkce poklesla nejrychlejším tempem za sedm a půl roku, protože se snížil příliv nových objednávek a snížily se bezpečnostní zásoby Brexitu.” Při slabé poptávce a utlumené důvěře se nákup vstupů prudce snížil a počet pracovních míst se snižoval devátý měsíc po sobě.

Americké zasedání

  • Počáteční nároky na nezaměstnanost v USA – Počáteční požadavky na nezaměstnanost v USA dosáhly 222 tis., Oproti 220 tis. Předchozí týden činil 222 tis., Ale byl revidován výše na 224 tis. Pokračující nároky se také zvýšily na 1728 tis. Oproti očekávaným 1680 tis.
  • US Challenger Job Cuts – Snížení počtu pracovních míst u vyzyvatelů v USA za prosinec dosáhlo -25,2%, oproti 16,0% v listopadu. Propouštění pokleslo na 32,84 tis. Z 44,57 tis. V listopadu. To je další pozitivní zpráva pro zaměstnanost v USA.
  • Důvěra spotřebitelů v CB – Americká důvěra spotřebitelů v CB byla právě uvolněna. Očekávalo se, že důvěra amerického spotřebitele vyskočí na 128,0 bodů. zlepšila se na 126,5 bodu z původních 125,5 bodu, nicméně postrádala očekávání. Současná situace se také zlepšila na 170,0 bodu z 166,9 bodu minulý měsíc. Očekávání však mírně poklesla na 97,4 bodu z 97,9 v minulém měsíci.

Obchoduje v dohledu

Býčí AUD / USD Znovu

  • Tento trend je býčí po více než 2 měsíce
  • Vzestupná situace získává další dynamiku
  • 100 SMA poskytuje podporu
  • Stahování se zdá úplné
100 SMA drží na grafu H1

AUD / USD byl od začátku tohoto měsíce vzestupný, když se USD změnil na medvědí, po měkčí americké zprávě o výrobě ISM, která ukázala, že tento sektor během listopadu klesl hlouběji do kontrakce. Hybná síla propadla a ve třetím týdnu se tento pár vrátil zpět. Sentiment se však dále zlepšil poté, co se USA a Čína dohodly na dohodě první fáze, což pomohlo rizikovým aktivům, jako jsou akciové trhy a komoditní dolary.

Minulý týden se USD před novým rokem propadl níže a ve výsledku se AUD / USD po dobu asi jednoho týdne ještě více vzrostl. Dnes však v této dvojici vidíme stažení, protože USD konečně najde nějaké nabídky. Ale 100 SMA (zelený) držel pokles na grafu H1 a tato dvojice se od tohoto klouzavého průměru odrazila dříve. Cena po úniku přesně neutíká, což nám dalo nějaký čas na otevření signálu nákupu hned v naději, že se uptrend brzy obnoví.

Závěrem

Poté, co se minulý týden obchodovalo s USD, když obchodníci upravili své pozice pro nový rok a nadnárodní korporace přesunovaly hotovost tam, kde ji potřebují, se trhy vrátily k obchodování sentimentu. Zpráva, že Čína dočasně pozastavila režim Šanghaj-Londýn Stock Connect, trochu zmírnila sentiment, a proto pokles rizikových aktiv.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me