Signály Forexu Stručné informace o relaci v USA, 1. listopadu – USD nalezne určitou úlevu po zprávě o slušném zaměstnání

USD se tento měsíc stal docela medvědí. Už více než rok je býčí, protože obchodníci se neměli kam obrátit, přičemž většina hlavních světových ekonomik směřuje ke stagnaci. Americká ekonomika však v posledních měsících značně oslabila a zpráva o výrobě ISM z minulého měsíce změnila medvědí dolar, protože ukázala, že tento sektor v září poklesl hlouběji. Částečná obchodní dohoda mezi USA a Čínou také pomohla sentimentu na finančních trzích a otočila většinu rizikových měn proti Buck. FED má také pěkně holubičí, s oslabením inflace a zpomalením ekonomiky.

Zpráva o zaměstnanosti z USA, která byla dnes zveřejněna před časem, však vykreslila jiný obrázek. Průměrné výdělky se vrátily k růstu a v říjnu vzrostly o 0,2%, poté co v září stagnovaly, což odstranilo některé obavy. Nová pracovní místa zvýšil více, než se očekávalo údaje z minulého měsíce a září byly revidovány mnohem výše, což znamená, že zaměstnanost je silná a po správných počtech, které jsme zaznamenali v létě, je zpět na správné cestě. Míra nezaměstnanosti se po dvoubodovém poklesu minulý měsíc vyšplhala na vyšší hodnotu na 3,6%, ačkoli to bylo způsobeno vyšší mírou účasti a nezaměstnanost je stále poměrně nízká, takže tato dnešní zpráva byla docela silná, což dalo USD trochu dechu o něco vyšší po hlášení o zaměstnání.

Evropské zasedání

 • Inflace švýcarského CPI – Inflace byla ve Švýcarsku opravdu slabá. CPI (index spotřebitelských cen) v červnu stagnoval na 0,0%, v červenci klesl o 0,5%, v srpnu opět stagnoval a v září klesl o 0,1%. V říjnu se očekávalo, že dnešní zpráva ukáže, že inflace zůstane nezměněna na 0,0%, ale CPI minul očekávání, když zaznamenal pokles o 0,2%. SNB musí čísla CPI pečlivě sledovat.
 • Švýcarský maloobchodní prodej – Maloobchodní prodej byl ve Švýcarsku také velmi nestálý. V dubnu a květnu zaznamenali výrazný pokles o 0,7% a 1,7%. Tržby opět dosáhly kladných hodnot, v červnu a červenci vzrostly o 0,7% a 1,4%, v srpnu však poklesly o 1,4%, což bylo dnes revidováno výše na -1,0%. Očekávalo se, že dnešní zpráva za září vykáže pokles o 0,7%, ale překonala očekávání, byla pozitivní a vzrostla o 0,9%.
 • Čína kladně komentuje obchodní dohodu – Čínské ministerstvo zahraničí učinilo několik poznámek k obchodním jednáním mezi USA a Čínou. Řekli, že udržovali úzký kontakt s USA při setkání mezi Xi a Trumpem. Čínští představitelé rovněž dodali, že obchodní konzultace proběhly hladce.
 • UK PMI pro výrobu – Byla vydána zpráva o výrobě ve Velké Británii za říjen a od září vykázala zlepšení. Očekávalo se, že výrobní PMI bude tikot nižší na 48,2 bodu ze 49,3 v září, ale překonal očekávání přicházející na 49,6 bodu. Ačkoli došlo k nějakému slušnému zlepšení, výroba stále zůstává v kontrakci. Toto zvýšení je každopádně přičítáno hromadění zásob brexitu. Zeměměřická firma Markit poznamenává: „Podkladový obrázek vypadá ještě tmavší, než naznačují dokonce i tato neuspokojivá čísla titulků. Vypadá to, že přízrak nejistoty vrhne stín na výrobu pro zbytek roku 2019. “ Markit má tedy na tento sektor horší pohled a má veškerý přehled, který potřebujete.
 • USD / JPY do hlavy za 100 podle „Mr Yen“ – Eisuke Sakakibara, bývalý japonský náměstek ministra financí, známý také jako „Mr. Yen “, komentoval inflaci v Japonsku, měnovou politiku Bank of Japan i Yen. Vidí, že inflace zůstává dlouhodobě slabá a USD / JPY směřuje k 100. Zde je několik jeho hlavních komentářů:
 • 2% inflace je cíl, kterého se Japonsko nikdy nemůže dosáhnout
 • Právě teď je všude období dezinflace
 • Ačkoli Kuroda hovoří o 2% cíli, opravdu tomu nevěří
 • USD / JPY by měl zůstat v rozmezí 105 až 110
 • Nakonec směřuje k stovce, protože nejistota stále obklopuje globální ekonomiku
 • Říká, že současná míra růstu japonské ekonomiky je dostatečná

Americké zasedání

 • Zpráva o zaměstnanosti v USA – Očekávalo se, že nezaměstnanost po 2 bodovém poklesu, který jsme viděli minulý měsíc, vzrostla na 3,6% a podle očekávání v říjnu vyšplhala na 3,6%. Změna zaměstnanosti v zemědělských podnicích překonala očekávání 90k, což se zvýšilo o 128k. předchozí měsíc byl také revidován mnohem výše, ze 136 tis. na 180 tis. Podzaměstnanost U6 se rovněž zvýšila na 7,0% ze 6,9% v září. Míra účasti se zvýšila na 63,3% oproti očekávaným 63,1% a dříve 63,2%. Míra nezaměstnanosti se tedy zvýšila díky vyšší míře účasti. Soukromé výplaty se zvýšily o 131 tis. Oproti očekávaným 80 tis., Zatímco pracovní místa ve výrobě dosáhla -36 tis. Oproti očekávaným-55 tis. Toto je docela silná zpráva na všech frontách, i když známky pro výrobní odvětví nejsou dobré.
 • Zpráva o amerických příjmech – Příjmy se po září v září opět zvýšily. Posunuli o 0,2% vyšší MoM, ale minul očekávání 0,3%. Průměrný hodinový výdělek zůstal meziročně na 3,0% oproti očekávaným +3,0%. Předchozí průměrné hodinové výdělky YoY činily 2,9%, ale byly revidovány výše na 3,0%, takže výdělky jsou nyní na správné cestě.
 • Wilbur Ross se k obchodní dohodě cítí pozitivně – Americký ministr obchodu, Wilbur Ross, to před chvílí komentoval slovy, že obchodní dohoda „Fáze jedna“ s Čínou je v dobrém stavu. USA jsou s touto dohodou celkem spokojené. Doufá, že vzkřísí datum, aby podepsal dohodu ve stejném časovém rámci jako plán APEC. Snížení sazeb Fedu bude pro sektor bydlení dobré
 • Zpráva o výrobě ISM v USA – Zpráva o výrobě ISM v USA se minulý měsíc ponořila hlouběji, postrádala očekávání návratu k expanzi a místo toho klesla hlouběji v kontrakci. Tento měsíc se mělo zlepšit zpracování ISM na 49,0 bodů. Byla vydána zpráva o výrobě ISM v USA a navzdory zlepšení opět postrádala očekávání, když dosáhla 48,3 bodů, oproti 49 očekávaným. Zaměstnanost také vzrostla na 47,7 bodu z předchozích 46,3. Zaplacené ceny poklesly na 45,5 bodu z 49,7 dříve, nové objednávky vzrostly na 49,1 bodu z 47,3 v září.

Obchoduje v dohledu

Býčí NZD / USD Znovu

 • Tento trend se stal vzestupným
 • V grafu H1 je zpětné trasování dokončeno
 • 20 SMA se změnilo na podporu v grafu H1
 • Základy ukazují nahoru

20 SMA dnes poskytuje této dvojici solidní podporu

NZD / USD byl medvědí po dlouhou dobu, ale ve třetím týdnu tohoto měsíce se zvýšil, po komentářích, že USA a Čína dosahují částečné obchodní dohody. Výsledkem bylo, že se tato dvojice vyšplhala přibližně o 200 jader výše. Minulý týden se sice stáhl níže, ale býčí trend se tento týden znovu obnovil. Poté jsme včera po Powellově tiskové konferenci ve středu, poté, co se USD změnil na medvědí, zaznamenali prudký nárůst. Včera tato dvojice nacházela podporu na 200 SMA v grafu H4, dnes to dělá 20 SMA (šedá) v časovém rámci H1. Cena se dnes po silné zprávě o zaměstnanosti v USA vrátila zpět k tomuto klouzavému průměru, ale znovu se odrazila od 20 SMA, takže máme pro tento pár býčí tendenci.

Závěrem

USD tento týden opět mírně vzrostl, ale po zprávě o slušné zaměstnanosti dnes konečně našel určitou podporu. Zpráva o výrobě ISM však byla stále dost slabá a přestože se od září trochu zlepšila, tento sektor stále zůstává v kontrakci. USD se poté stal opět medvědí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map