Signály Forexu Stručný přehled zasedání USA, 2. srpna – Bezpečné přístavy jsou příjemci nových cel v Číně

Včera byl USD na vzestupném běhu, který začal ve středu večer po setkání FED, které nebylo tak holubičí, jak trhy očekávaly. The FED snížil úrokové sazby o 25 bazických bodů, ale trhy doufaly, že dojde buď ke snížení sazeb o 50 bps, nebo dokonce k lepšímu, přičemž FED ponechá otevřené dveře pro další snižování sazeb. Výsledkem bylo, že USD se po setkání stal docela vzestupným vzestupem a vyšplhal se téměř o 100 pipů výše, ale USD se po odpoledních zprávách o výrobě v USA začal vracet zpět. Konečná výroba PMI přišla o něco lépe, než se očekávalo, a odklonila se od stagnace, ale výroba ISM dále změkla a nyní směřuje ke kontrakci.

Odpoledne se to začalo obracet na nižší USD, ale velký tah přišel později večer poté, co Donald Trump oznámil zvýšení cel v Číně o 10% na zbývajících 300 miliard dolarů zboží dovážené USA. To bylo trochu překvapením, když trhy očekávaly obchodní dohodu mezi oběma obřími zeměmi. Neschopnost přijít s pozitivním výsledkem tohoto týdenního setkání mezi dvěma obchodními týmy v Číně byla známkou toho, že jednání se mohla rozpadnout, ale trhy neočekávaly nové tarify, takže to bylo překvapení, které poslalo USD níže zpočátku přes palubu, ale pak se to změnilo v útěk do bezpečných rájů. USD / JPY a EUR / CHF teď se opravdu stali medvědími ZLATO včera vzrostla o 60 $ výše.

Evropské zasedání

  • Italský maloobchodní prodej a průmyslová výroba – Maloobchodní tržby se v posledních třech měřeních v Itálii dostali do záporných hodnot a od března do května klesly celkem o 1,0%. Maloobchodní tržby však v červnu vykázaly slušný skok o 1,9% a po třech negativních měsících dříve to vypadá ještě lépe. Průmyslová produkce je také v poslední době velmi slabá a v březnu a červnu poklesla o 1,8%. V květnu jsme zaznamenali zvýšení produkce, ale v červnu se dnes očekával pokles o 0,4%. Produkce skutečně poklesla, ale o 0,2%.
  • Maloobchodní prodej v eurozóně – Ekonomické údaje z eurozóny v posledních měsících oslabují, zejména pokud jde o zpracovatelský průmysl. Důvěra spotřebitelů se rovněž zhoršuje, protože širší ekonomické projekce vypadají v Evropě ponurě. I když dnes vidíme několik skutečně pozitivních čísel ze zpráv o maloobchodním prodeji. Maloobchodní tržby zveřejněny slušný skok o 1,1% v červnu po poklesu, který jsme zaznamenali v květnu. Skok v maloobchodním prodeji je dobrým znamením pro následující týdny.
  • Čína reaguje na americké tarify – Čínské ministerstvo zahraničí dnes ráno uvedlo, že míč je nyní u amerického soudu. Čínské ministerstvo obchodu také označilo, že Čína přijme protiopatření, pokud vstoupí v platnost cla USA. Jsou silně nespokojeni s nejnovějším oznámením cel v USA a rozhodně proti němu vystupují. Doufají, že USA mohou napravit své chyby co nejdříve. Eskalace USA v oblasti obchodu není v souladu s globálními zájmy a doufá, že obě strany mohou vyřešit svůj spor na základě rovnosti
  • UK PMI – Různá odvětví britské ekonomiky v poslední době poklesla, přičemž stavební práce tak činily již v únoru. V červnu se pokles dále prohloubil ve stavební aktivitě a indikátor PMI klesl na 43,1 bodu. Očekávalo se, že se tento sektor v červenci o něco zlepší a indikátor PMI se očekával na 46 bodech, ale minul, dosáhl 45,3 bodů, což stále znamená hluboký pokles.

Americké zasedání

  • Míra nezaměstnanosti v USA a výdělky – Očekávalo se, že míra nezaměstnanosti v USA klesne na 3,6%, ale zůstala nezměněna na 3,7%. Červencové výplaty nezemědělských podniků v USA se přiblížily očekávání na 164 tis. Oproti očekávaným 165 tis. Míra účasti se zvýšila na 63,0% z 62,9% před, což se zdá být důvodem, že míra nezaměstnanosti tentokrát neklesla. Ale průměrné hodinové výdělky MoM tikají vyšší o 0,3% oproti očekávaným + 0,2%. Průměrný hodinový výdělek meziročně také vyšplhal na 3,2% z 3,1%. Podzaměstnanost se snížila z 7,2% dříve na 7,0%, což je další dobré znamení.
  • Objednávky z výroby v USA – Tovární objednávky byly v posledních měsících v USA poměrně nestálé. V únoru jsme zaznamenali pokles o 0,5%, následovaný skokem o 1,9% v březnu. Ale v dubnu a květnu klesly objednávky celkem o 1,0%. Očekává se, že dnešní zpráva ukáže další obrat a vyzvednutí továrních objednávek o 0,6%.
  • Americký revidovaný sentiment spotřebního zboží v UoM – Spotřebitelská nálada v prvním čtvrtletí letošního roku značně oslabila, protože tento indikátor klesl na 93 bodů, ale během druhého čtvrtletí se zlepšil. V červnu však sentiment zklamal, když dosáhl 97,9 bodů. Minulý měsíc se sentiment trochu zlepšil a dosáhl hodnoty 98,4 bodu a očekává se, že bude dnes revidován o vyšší hodnotu na 98,5 bodu.

Obchoduje v dohledu

Býčí GBP / USD

  • Trend je medvědí
  • 50 MSA poskytuje odolnost
  • Stahování je dokončeno

Stochastický indikátor je nyní v grafu H4 přeprodaný

GBP / USD se stal masivně medvědí, protože nyní je stále více zřejmé, že nový předseda vlády Boris Johnson nepřináší do jednacího stolu o brexitu s EU nic nového. Výsledkem je, že se GBP zhroutil a včera mířil tento pár na 1,20. Avšak slabší údaje o výrobě v USA a překvapivé oznámení o clech poslaly USD níže a GBP / USD se vrátily výše. Dnes vidíme další slabé vysledování, které vypadá spíše jako konsolidace a 50 SMA (žlutá) poskytuje odpor nahoře, takže to vypadá jako dobrá příležitost zkrátit tento pár.

Závěrem

Zpráva o zaměstnanosti v USA vyšla. Míra nezaměstnanosti nesplnila očekávání a zůstala na 3,7%, což je stále velmi dobré místo, ale bylo to způsobeno hlavně zvýšením míry účasti. Zisk přišel lépe, než se očekávalo, což je pozitivní signál pro americkou ekonomiku a USD, který se nyní šplhá výše.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map