Signály Forexu Stručný přehled zasedání v USA 12. prosince – trhy stále obchodují s volbami FED a UK, protože ECB a SNB dnes nenabízely nic nového

Trhy v tomto týdnu byly docela tiché, s předpojatostí vůči bezpečným rájům, což ukazuje mírnou nejistotu mezi obchodníky. Je to důsledek ohlušujícího mlčení ze strany USA a Číny o obchodu, zatímco někteří obchodníci očekávali, že zítra vyjde obchod první fáze, jak navrhla Bloomberg. Do zítřka zbývá čas, ale obchodníci jsou stále opatrní. Čekají také na setkání hlavních centrálních bank v polovině týdne. FED včera držel úrokové sazby beze změny, ale předseda Powell uvedl, že nezačnou zvyšovat sazby, dokud neuvidí konzistentní inflaci. To může nějakou dobu trvat, takže USD se poté změnil na medvědí a nadále zůstane medvědí dodnes.

Dnes zasedala také švýcarská národní banka před Evropskou centrální bankou. Nenabízeli nic nového a nehrozili intervencí do CHF, což by vyvolalo určitou volatilitu, takže od nich žádná cenová akce. Podobná situace se stala i na euru po zasedání ECB a tiskové konferenci. Řekla to také nová prezidentka Christine Lagardeová inflace by se musela blížit 2% aby zvážili ukončení programu QE a zvýšení úrokových sazeb. Kromě toho jsou trhy zaměřeny také na volby ve Velké Británii, takže dokud nezačnou vycházet výsledky, trhy zůstanou docela tiché.

Evropské zasedání

 • Říjnová průmyslová výroba v eurozóně – Říjnová průmyslová produkce dosáhla očekávaných -0,5% oproti -0,5%. Prior činil + 0,1%, ale byl revidován níže na -0,1%. Průmyslová produkce meziročně poklesla o něco lépe než očekávání na -2,2% oproti -2,4%. Předchozí měsíc činil -1,7%, ale byl revidován na -1,8%.
 • Jordan Speaking od SNB – Předseda SNB Jordan po jednání řekl, že švýcarská inflace by se dostala do záporných hodnot, kdybychom zpřísnili měnovou politiku. Švýcarské ekonomické podmínky hovoří o pokračování současné měnové politiky, úrokový diferenciál zůstává velmi důležitým faktorem směnných kurzů. Proto musíme brát v úvahu mezinárodní podmínky. Negativní sazby zůstanou tak dlouho, jak to bude nutné. Nemáme zájem udržovat záporné sazby, pokud nejsou nutné, a pokud se výhled inflace změní, změníme politiku.
 • Rozhodnutí ECB o sazbách – ECB držela své úrokové sazby podle očekávání na 0,0% a sazby vkladů na -0,50%. V prohlášení se uvádí, že sazby mají zůstat na současné nebo nižší úrovni, dokud výhled inflace robustně konverguje na úroveň dostatečně blízkou, avšak pod 2%. Do té doby to bude dlouhá doba, která by měla udržet euro na vzestupu. Nákup dluhopisů bude pokračovat až krátce před zvýšením sazeb. ECB očekává, že QE poběží tak dlouho, jak to bude nutné k posílení akomodačního dopadu sazeb.

Americké zasedání

 • Tisková konference Evropské centrální banky – Nový prezident ECB Lagarde uvedl, že některé počáteční známky stabilizace zpomalení růstu. Příchozí data ukazují na pokračující tlumené inflační tlaky. Stále je zapotřebí vysoce akomodativní politika. Jsme připraveni upravit všechny nástroje podle potřeby. Snadnější podmínky půjček pro firmy a domácnosti podpoří expanzi v eurozóně, pokračující zvyšování domácích cenových tlaků a tím pádem i silnou konvergenci inflace k našemu střednědobému cíli. 
 • ECB reviduje prognózy růstu a inflace – Evropská centrální banka vydala revize růstu HDP a inflace pro letošní rok a 2020. Prognózy růstu z ECB:
 • 2019 1,2% proti 1,1% dříve
 • 2020 1,1% oproti 1,2% dříve
 • 2021 1,4% oproti 1,4% dříve
 • 2020 1,4% (první prognóza pro rok 2022)
 • Zpráva o PPPI v USA – Zpráva o indexu výrobních cen (PPI) z USA byla vydána před chvílí, přičemž hlavní PPI postrádala očekávání 0,2% a místo toho klesla o 0,2%, po 0,3% nárůstu minulý měsíc. Core PPi také minul očekávání 0,2% a stagnoval na 0,0%.
 • Obchoduje v dohledu

  Býčí AUD / USD

  • Tento trend je býčí po dobu přibližně 2 měsíců
  • Spouštěcí dolní část je dokončena
  • 100 SMA poskytlo pevnou podporu grafu H4
  • Býčí vzad fungoval dobře

  Kupující dnes přišli na 100 SMA

  AUD / USD udělal na začátku října vzestupný obrat, který vypadal jako další návrat vyšší, než se prodejci posunuli dále dolů. Prodejci se vrátili a obrátili cenu níže, ale v listopadu nemohli dosáhnout nových minim, což znamená, že trend je stále vzestupný. Začátkem tohoto týdne se tento pár vrátil zpět, ale pokles se zastavil přímo na hodnotě 100 SMA (zelená), která se pro tento pár stala pevnou podporou. Nad ním se vytvořil vzestupný vzorec grafu obrácení, s několika doji / kladivovými svícny a opačně došlo poté. nyní mají kupující opět kontrolu.

  Závěrem

  Všechny trhy se tedy nyní zaměřují na britské volby, ale cenová akce z včerejších komentářů FEDu se přelila i do dnešních dnů, protože USD nadále klesá. SNB a ECB rovněž uvedly, že nebudou uvažovat o turistických sazbách, dokud se nezvýší inflace, což bude trvat dlouho, ale obchodníci to od nich očekávali, takže euro a CHF nereagovaly.

   

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  map