Dnešek byl dalším klidným dnem, protože trhy čekají na vyhlášení důležitých ekonomických údajů a také na dokončení dohody Phase One. Nejvíce akce se odehrává u párů GBP, protože volební průzkumy ve Velké Británii tuto měnu pohánějí. GBP / USD dnes vyšplhal asi o 60 jader, ale nyní se to obrací zpět. Aussie byl na druhé straně dnes ráno tažen níže poté, co Westpac vyzval k dalšímu dalšímu snížení sazeb RBA v příštím roce, přičemž bude následovat také QE. V Evropě byla Ursula von der Leyen oficiálně potvrzena jako příští předsedkyně Evropské komise.

Nejdůležitějšími devizovými událostmi dnes však byly zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby z USA. Jak ukazuje zpráva zveřejněná minulý měsíc, hlavní a hlavní objednávky zaznamenaly v září některé velké poklesy. Dnešní zpráva však ukázala velký obrat v prodeji během října, přičemž hlavní i hlavní objednávky poskočily o 0,6% výše. Zpráva o HDP byla také lepší, než se očekávalo. The Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla (anualizovaně) o 2,1%, proti očekáváním 1,9%, takže jsem si docela jistý, že Donald Trump by měl být s těmito čísly docela spokojený.

Evropské zasedání

 • Německé dovozní ceny – Dovozní ceny byly v Německu záporné již čtyři z posledních pěti měsíců. V září však dosáhli kladných hodnot a vykazovali 0,6% nárůst. Přesto se v říjnu očekávalo, že se ceny opět vrátí do záporných hodnot a poklesnou o 0,2%. Poklesly, ale pouze o 0,1%, i když to činí pět negativních měsíců. Tím bude negativně ovlivněna inflace CPI.
 • Ruská show Novak není ochotna dále snižovat produkci ropy Rusy – Ruský ministr energetiky Novak dnes ráno uvedl, že OPEC + bude mít na jednání příští týden standardní program. OPEC + k projednání souladu a výhledu trhu na schůzce. Dává tedy trhům najevo, že Rusku se nelíbí další snížení produkce ropy.
 • Sazby k dlouhodobému udržení nízkých hodnot podle Lane ECB – Hlavní ekonom ECB Philip Lane přednesl několik komentářů k měnové politice v eurozóně. Krátce se dotkl inflace, růstu úvěrů a měnové politiky. Níže jsou jeho komentáře:
 • ECB se stará
 • Růst úvěrů v eurozóně je nadále slušný
 • Přenos zásad funguje
 • Dosud nedosáhli reverzní rychlosti

Řekl, že „mu stejně záleží na příliš nízké nebo příliš vysoké inflaci“, ale nemyslím si, že on a ECB se budou muset s vysokou inflací obávat velmi dlouho. Očekává se, že inflace se vyškrábe, až vyjde zpráva příští týden, a to jak základní, tak hlavní CPI (index spotřebitelských cen), ale stále zůstává velmi nízká.

Přenos politik podle jeho slov funguje, což znamená, že poslední kolo uvolňování měny, které oznámili na září, má pozitivní efekt. Myslím, že je příliš brzy na to, abychom o tom vůbec mluvili, protože ECB program QE restartovala teprve tento měsíc. Míra zvratu dosud nebyla dosažena, což znamená, že budou dlouhodobě snižovat záporné sazby a mohly by se dokonce dále snižovat. Euro však příliš nevadí EUR / USD zůstává stabilní.

Americké zasedání

 • Zpráva o HDP USA – Zpráva o HDP byla zveřejněna. Očekávání byla ve třetím čtvrtletí nižší než 1,9% z 2,0% ve druhém čtvrtletí. HDP se ale místo toho zvýšil na ročním základě o 2,1%. Osobní spotřeba zůstala nezměněna na 2,9% oproti očekávanému malému poklesu na 2,8%. Osobní spotřeba přidala 1,97% oproti 1,93% v předběžné zprávě. Hrubé soukromé investice vytáhly z HDP -0,01 pb, v předběžné zprávě stále méně než -0,27 pb. Zásoby +0,17 pb proti -0,05 pb v předběžné zprávě. Čistý vývoz -0,11 pb proti -0,08 pb v předběžné zprávě.
 • Americký cenový index PCE a žádosti o nezaměstnanost – Cenový index HDP tikal vyšší na 1,8% oproti očekávaným 1,7%. Ale základní PCE klesl na 2,1% oproti očekávaným 2,2%. Očekávalo se, že nároky na nezaměstnanost tento měsíc poklesnou z 227k na 223k, ale překonaly očekávání a dále klesly na 213k.
 • NÁS Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby – Byla vydána zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Očekávalo se, že celkové objednávky v říjnu opět poklesnou o 0,5%, poté co v září poklesly o 1,2%. Překonali však očekávání a minulý měsíc se zvýšili o 0,6%. Očekávalo se, že hlavní objednávky vzrostou o 0,2%, ale také překonaly odhady, místo toho zaznamenaly nárůst o 0,6%. Předchozí měsíc činil -1,2%, ale byl revidován na -1,4%. Objednávky kapitálového zboží bez obrany ze vzduchu + 1,2% oproti očekávaným -0,2%. Dodávky kapitálového zboží mimo obranu dosáhly +0,8% oproti očekávaným -0,2%. Prior činil -0,7%, ale byl revidován na -0,8%.

Obchoduje v dohledu

Býčí [[EUR / GBP]

 • Tento trend byl medvědí už měsíce
 • Návrat výše je dokončen
 • Základy ukazují dále dolů
 • MA poskytují solidní odpor

50 a 100 SMA odvádí skvělou práci jako odpor

EUR / GBP bylo velmi předvídatelné. V polovině srpna se ukázalo jako medvědí a od té doby byl provoz pouze jednosměrný. Tento pár ztratil kolem 800 pipů shora dolů a nyní se cena obchoduje blízko dna. Během poklesu klouzavé průměry odváděly dobrou práci při zajišťování odporu během zpětného rázu a při snižování ceny. Během tohoto poklesu jsme měli poměrně málo obchodů. Téměř všechny naše obchody zde byly samozřejmě prodejními signály. Prodáváme záznamy o klouzavých průměrech, zejména během posledního říjnového týdne a tohoto měsíce.

50 SMA (žlutá) poskytovala během posledního měsíce solidní odolnost tolikrát. Když se kupující natlačili nad ni, nahradila ji 100 SMA (zelená), která obrátila cenu dolů. Včera jsme viděli další stopu vyšší v grafu časových rámců H4 poté, co jeden průzkum ukázal zužující se náskok konzervativců ve Velké Británii, což trochu poškodilo sentiment obklopující GBP. Ale 100 SMA opět silně drželo a po několika malých svíčkách doji se tento pár obrátil zpět dolů. Přišli jsme o tuto příležitost, ale nemohu se o tom příliš zmlátit, protože nastavení reverzního grafu se formovalo během nocí. Toto je každopádně obrázek v EUR / GBP a návraty k 50 nebo 100 SMA by měly nabídnout několik skvělých prodejních příležitostí.

Závěrem

Trhy dnes zůstávají opět velmi tiché, protože obchodníci míří na prodloužený víkend v USA, který začíná zítra. USD začal dělat tah, po pozitivních zprávách o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby stoupal proti většině hlavních měn výše, ale tento pohyb je stále velmi pomalý.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me