Síla amerického dolaru převládá v minutách FOMC, EUR / USD driftuje níže a USD / JPY vyšší

Zdá se, že popularita bankovky každým dnem roste. Během posledních deseti obchodních dnů se americký dolar neustále prosazoval u svých předních protějšků. Dnes USD / JPY zveřejnil docela působivý den a v současné době se prosazuje vysokou rychlostí, která byla vytvořena 2. září. Podívejte se na následující graf:

 

USD / JPY denní graf

Za posledních 12 obchodních dní tato dvojice již získala více než 400 pipů. To, co zde vidíme, je tvorba vyšších výšek a vyšších minim – charakteristika vzestupného trendu. I když ještě nemůžeme říci, že je pár v uptrendu, nemůžeme vyvrátit silný odskok, který jsme v poslední době zaznamenali ve směnném kurzu. 200denní klouzavý průměr je vzdálený jen asi 360 jader a hlavní úroveň odporu je kolem 107,494, což je jen o něco více než 300 jader. Pokud dvojice bude nadále obchodovat výše a podaří se jim tyto úrovně dobýt, může do hry velmi dobře vstoupit uptrend.

 

V tuto chvíli je silný býčí tah USD / JPY poměrně dlouhý a pokud byste chtěli vstoupit do dlouhých pozic na tomto páru, možná by bylo rozumné počkat, až se nejprve objeví pullback. Pronásledování silných tahů, jako je tento, je často snadný způsob, jak přijít o peníze. Zadávání obchodů s cenovými návraty vám umožňuje používat přísnější zastávky a snáze zasáhnout větší cíle. Podívejte se na tyto příklady na 4hodinovém grafu:

 

4hodinový graf USD / JPY

 

EUR / USD

 

Líbí se mi rozhodný prodej, který jsme na tomto páru viděli v posledních několika dnech, protože prolomil 200denní klouzavý průměr. Během posledních několika týdnů byla cenová akce na EUR / USD trhavá a bez jasného směru. Vypadá to, že by se pár mohl v příštích několika dnech obchodovat o něco nižší, zvláště pokud se dočkáme pokračování současné vzestupné dynamiky amerického dolaru. V tuto chvíli je pár poměrně přeprodaný a pokud se podíváte na velkou vzdálenost mezi 20-EMA a aktuální tržní cenou, potvrzuje to momentálně přeprodaný stav tohoto páru. Za normálních podmínek je lepší počkat, až dojde k jakémukoli navrácení, a to i ve velkém časovém rámci, jako je denní graf. Podívejme se na denní graf EUR / USD:

 


Denní graf EUR / USD

 

Dvojice dnes prorazila spodní část tohoto trojúhelníku a další zajímavá úroveň podpory by mohla být nízká hodnota svíčky v Brexitu. Myslím, že bychom mohli získat návrat v příští den nebo dva, který by mohl nabídnout dobré nastavení pro zkrácení páru. I když se možná brzy nedostaneme na denní graf 20-EMA v denním grafu, mělo by na menších grafech dojít k několika návratům k pohyblivým průměrům. To nám dává příležitost najít více obchodů, protože návrat k 20 EMA v denním grafu nedochází stále, ale v hodinovém grafu se to děje často. Obchodníci mohou také obchodovat s menšími stop lossy, pokud jde o vzdálenost pipů. Podívejme se na hodinový graf EUR / USD:

 

 Hodinový graf EUR / USD

 

Zde můžete vidět, jak 20-EMA v poslední době nabídl velkou odolnost vůči ceně, a pokud se podíváte na dva červené kruhy v grafu, je jasné, že tyto položky, které byly pořízeny na 20-EMA, nebo mírně pod ním (pro obchodníky obchodující s potvrzením typu strategií), byly vysoce kvalitní záznamy. Možná budeme mít brzy stejný typ příležitostí, jak obchodovat s odvoláním z hodinového grafu. Stále bych raději viděl nějaký druh retracementu v denním grafu, než začnu hledat nové příležitosti v menších časových rámcích, jako například v hodinovém grafu.

 

USD / CAD

 

Cena je stále podporována 20denním exponenciálním klouzavým průměrem a stále je mimo 200denní klouzavý průměr. Moje zaujatost vůči tomuto páru je stále býčí a já se dívám na nákup dipů. Zde je denní graf této dvojice:    

 

USD / CAD denní graf

 

A hodinový graf:

USD / CAD hodinový graf

 

Zde vidíte, že exponenciální klouzavé průměry v tomto grafu jsou opět vyrovnány, což naznačuje, že se na trh vrátila slušná býčí hybnost. Lze obchodovat s zpětným získáváním některého z těchto exponenciálních klouzavých průměrů, v závislosti na tvaru svícnů, které se tvoří při retracementu. Nezapomeňte, že hodně pomáhá, když jsou exponenciální klouzavé průměry vyrovnány, protože to vám dává potvrzení, že obchodujete ve směru převládající tržní hybnosti.

Zítřejší ekonomický kalendář

Zítra je z hlediska ekonomických údajů velmi světlý den. Nejdůležitější událostí jsou pravděpodobně americké zásoby ropy v 15:00. To by mohlo mít vliv na USD / CAD kvůli vysoké korelaci kanadského dolaru s cenami ropy. 

Mějte skvělý obchodní den!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map