Expanze ekosystému digitální měny v roce 2017 byl již dobře zdokumentován. S mnoha digitálními měnami, včetně bitcoinů, které získají podstatnou hodnotu ve skutečně krátkém časovém období, existuje jasný pocit velké změny ve finanční struktuře světa.

I když by to mohlo znít jako nadsázka, ale je třeba říci, že nikdy v historii se zahraniční, nefyzické komoditě / měně nepodařilo získat tolik bohatství v tak malém časovém rámci. To nezahrnuje pouze předchozí pár měsíců, ale celý časový rámec od aktivace kryptoměn.

Je důležité si uvědomit, že dnes se BTC používá pro vše od získání online půjčky až po návštěvu online bitcoinová kasina, ale celý systém je starý méně než 10 let. Od okamžiku, kdy se stala aktivní, dokázala více než kterákoli jiná kryptoměna nashromáždit obrovskou tržní hodnotu a shromáždit miliony uživatelů.

Přesto přesto většina těchto uživatelů jsou buď ti, kteří kryptoměnu získali v raných dobách sítě prostřednictvím individuální těžby nebo jiného podniku, nebo jsou to bohatí jednotlivci, kteří se rozhodli vstoupit do domény digitální měny jako způsob diverzifikace jejich investičního portfolia. Digitální měnu přirozeně drží velké množství společností, zajišťovacích fondů a dalších finančních a obchodních organizací, ale pokud jde o skutečné jednotlivé uživatele, výše uvedené skupiny se zdají být stále dominantní.

Vzhledem k tomu, že digitální měna tlačí jak z hlediska ceny, tak z hlediska její relevance na globální úrovni, mnoho lidí si klade otázku, kdy začne velká akvizice uživatelů. Zde jsou některá fakta, která osvětlují stejnou otázku.

Jsou dokonce koncoví uživatelé potřební?

Od chvíle, kdy došlo k pádu v roce 2013, který ukázal, že bitcoinová síť přežije, existuje jasná potřeba shromáždit více uživatelů. Tento tlak se ale pro mnohé v komunitě digitálních měn pomalu snižoval v okamžiku, kdy individuální těžba přestala být životaschopná, k čemuž došlo ještě před rokem 2013.

V počátečních letech byla základní koncepce sítě P2P, která provozovala bitcoinový systém, co nejvíce decentralizována. Vize tvůrců, jakkoli se to dnes může zdát rozmazané, bylo poskytnout veřejnosti systém, který ovládají, prostřednictvím sdružování jejich zdrojů, v tomto případě jejich výpočetního výkonu..

Jak však rostl počet hashovacích uzlů v síti a rostla obtížnost hashovací operace, běžné domácí počítače prostě neměly potenciál pracovního vytížení k těžbě mincí jako sekundární operace nebo operace na pozadí. Z tohoto důvodu začali uživatelé vytvářet zařízení pro těžbu, která byla schopná využít sílu GPU místo CPU a poskytnout jim požadované výsledky.

To také netrvalo, a to ani při vytváření specializovaných těžebních bazénů. Čínský potenciál, který je dnes dobře známý, rychle vstoupil na scénu s těžbou v průmyslovém měřítku a převzal většinu hashovací síly sítě. Následovaly další velké doly nebo dolová konsorcia.

Díky tomu jednoduše utichla myšlenka běžného uživatele provozujícího bitcoinovou těžbu na svém notebooku nebo stolním počítači. Vzhledem k tomu, že proces získávání, držení a obchodování s bitcoiny začal zahrnovat stále více fiat peněz, začali se i běžní uživatelé na okraji společnosti.

Dnes někteří v komunitě říkají, že jakákoli iniciativa ke generování nových uživatelů na konečné úrovni nebo lidí, kteří prostě chtějí použít bitcoin pro online hazard, nákup zboží nebo čehokoli podobného je víceméně zbytečné. Budoucnost sítě bude v každém případě vykreslena přílivem nebo odchodem velkých fondů, nikoli těch, které pocházejí od jednotlivých uživatelů (které v každém případě zůstanou ve srovnání malé).

Základy sítě

Výše uvedená práce je správná v tom smyslu, že v příštích několika letech budou bitcoiny hřištěm pro ty, kteří mají rozsáhlé finanční prostředky. Digitální měna bude nakupována a prodávána se ziskem, podobně jako jiné obchodovatelné komodity.

Existuje však obrovská chyba v myšlence, že růst koncových uživatelů není nutný. Bez ohledu na obchodní potenciál přicházející od bohatých jednotlivců nebo organizací bude fond koncových uživatelů věc, díky níž bude síť odolná vůči vnějším tlakům nebo jim bude otevřena..

Nová aktiva v kryptoměně se budou i nadále hromadit a pokud je přítomnost peněz jedinou věcí, která láká investory, dříve či později na jejich místo nastoupí nějaká jiná síť. Stačí se podívat na vzestup sítě Ethereum a jejího etheru a zjistit, že ostatní mají na to, aby sesadili bitcoin.

Vzhledem k tomu, že se prostor digitální měny diverzifikuje z hlediska funkcí a přístupnosti, bitcoin má co ztratit jako vůdce smečky. V tomto ohledu je velká uživatelská základna jediným životaschopným dlouhodobým poplatkem, který může chránit před velkými posuny v tomto závodě.

Grassroots podpora

Stejně jako v mnoha jiných podnicích poskytuje velká uživatelská základna stabilitu určitého produktu nebo podniku. Možná to není jediný faktor stability na obrázku, ale je to určitě důležitý faktor. Stejná uživatelská základna chrání riziko náhlých posunů, které jistě přijdou, jakmile se trh neustále znovu vyrovná, což pravidelně vede k velkým změnám ceny BTC.

Stejné změny nyní nejsou tak hmatatelné, protože nemají dopad na velkou skupinu lidí. Když se však stejná skupina stane početnější, může být dopad efektů obchodování mnohem výraznější. Dnes bitcoin výrazně změnil svou pověst z něčeho okrajového na něco velmi zajímavého, ale také nestálého.

To není ideální výzva k akci pro kreslení u běžných uživatelů, ale pokud jsou podtrženy, mohou se jim ukázat další výhody. Aby k tomu mohlo dojít, musí rozvojová a obchodní komunita uplatnit svůj veřejný vliv a pokračovat v práci, aby do sítě zapojila více obyčejných lidí. S jejich příchodem na palubu budou mít prospěch všichni v ekosystému, zejména pokud jde o budoucnost před bitcoinovou sítí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me