Sentiment byl na finančních trzích v posledních měsících skutečně záporný, protože světová obchodní válka eskalovala a globální ekonomika se ve 2. čtvrtletí letošního roku stala ještě slabší než ve 4. čtvrtletí loňského roku, který byl již dost slabý. Tóny z USA a Číny se v posledních týdnech dále zahřívají, což sentiment dále poškodilo. Ale byla tu malá naděje, že summit G20, který se konal minulý pátek a sobotu minulý týden, přinese nějaký pozitivní výsledek. Současně však existovalo riziko dalšího neúspěšného summitu G20, který by sentiment ještě více negativně ovlivnil.

Summit G20 však proběhl lépe, než většina očekávala, a komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa a čínských úředníků nyní směřují k obchodní dohodě brzy. Setkání Trumpa a čínského prezidenta Xi proběhlo dobře, což po dlouhé době opět změnilo sentiment na finančních trzích. Akciové trhy se dnes ráno otevřely s velkou vzestupnou mezerou a v evropské relaci se plazily výše, zatímco bezpečné přístavy se staly medvědími. ZLATO ztratil více než 50 $ a vrátil se zpět pod 1 400 $, zatímco USD / JPY a EUR / CHF dnes vzrostly, což znamená, že CHF a JPY jsou pod tlakem. USD se dnes také cítí lépe, protože konec obchodní války s Čínou by odstranil jednu z hlavních negativních složek pro Buck.

Evropské zasedání

 • PMI pro výrobu v eurozóně – Výrobní odvětví bylo z této obchodní války zasaženo nejvíce po celém světě a údaje z východní Asie z dnešního rána to potvrdily, stejně jako údaje z Evropy. Čínská výroba Caixing klesla pod úroveň 50, což znamená, že minulý měsíc poklesla v kontrakci, zatímco Japonsko už tam bylo, ale kleslo dále níže, jak ukazují čísla. Zpráva o výrobě eurozóny za květen byla zveřejněna dnes ráno a ukázala další zpomalení, které kleslo ze 47,8 bodů na 47,6, což také postrádá očekávání. I když to nebylo příliš překvapivé, protože všechna výrobní čísla ze zemí eurozóny dnes oslabila. Německá výroba PMI dnes dosáhla 45,0 bodů, oproti očekávaným 45,4 bodu dříve. Přinejmenším francouzská výroba se drží docela dobře, přestože tikala také na 51,9 bodu, což je pokles z předchozích 52,0, ale stále zůstává v expanzi. Italská výroba také zpomalila pokles ze 49,7 bodu na 48,4, což postrádalo očekávání 48,7 bodu. Španělská výroba také minulý měsíc poklesla a poklesla z 50,1 bodu na 47,8.
 • UK PMI pro výrobu – Výroba ve Velké Británii v květnu poklesla, jak ukázala zpráva z minulého měsíce. Očekávalo se, že britská výroba bude v červnu tikat výše, ale v kontrakci poklesla hlouběji a klesla na 48 bodů oproti očekávaným 49,5 bodu. Jedná se o nejslabší čtení od února 2013. Produkční složka rovněž klesla na 47,2 bodu z 50,3 dříve. Jedná se o nejnižší hodnotu od října 2012. Peněžní zásoba M4 rovněž poklesla o 0,1%, zatímco se předpokládalo její zvýšení o 0,6%. Po nahromadění zásob britskými společnostmi v prvním čtvrtletí před ničivým brexitem se nyní ekonomika skutečně ukazuje a je docela slabá.
 • OPEC nastaven na pokračování výroby Ruský ministr energetiky Alexander Novak dnes ráno hovořil o této otázce s tím, že všichni ministři schvalují prodloužení 9měsíčního snížení OPEC +. Neexistuje žádný návrh na prodloužení škrtů o více než 9 měsíců, Írán na schůzce potvrdil, že 9měsíční prodloužení je dobré a všechny stávající kvóty OPEC + budou v prodloužení zachovány.
 • Bude brexit opět odložen? – Konzervativní kandidát na vedení Jeremy Hunt dříve komentoval brexit. Řekl, že do 30. září rozhodne, zda bude dohoda o brexitu možná. V červenci a srpnu má v plánu jednat s vedoucími představiteli EU. Je však pravděpodobné, že Boris Johnson zaujme pozici konzervativního vůdce a předsedy vlády.

Americké zasedání

 • Čínští úředníci se nyní po G20 stávají optimistickými – Yi z Čínské lidové banky (PBOC) učinil před nějakou dobou ve Finsku spoustu komentářů. Řekl, že zmenšující se nabídka na trhu práce je jedním z faktorů pomalejšího růstu a zvyšování environmentálních standardů také poškozuje růst. Nabídka pracovních sil v Číně dosáhla vrcholu v letech 2010–2011. S růstem ekonomiky se tempo růstu zmírní. Přebytek běžného účtu zůstane pod 1% HDP. Ekonomika je v zásadě tažena domácí poptávkou a spotřeba je nyní 2/3 růstu. Čína má stále spoustu úspor, zatímco tempo růstu se pohybuje kolem 6%. Čína nechce konkurenční devalvaci. Stále máme zásady a snažíme se udržovat stabilitu RMB. Nechce ani konkurenční devalvaci RMB. Čína bude pokračovat v tržně orientované devizové reformě. Úrokové sazby jsou v současné době na pohodlné úrovni. Budoucí politika PBOC bude obezřetná. Výsledek G20 byl o něco lepší, než se očekávalo. Plán obchodních jednání je velmi konstruktivní.
 • Saúdská Arábie Falih potvrzuje prodloužení výroby – Saúdský ministr pro ropu Al-Falih hovořil před časem před zítřejším zasedáním OPEC. Řekl, že OPEC již souhlasil s principy převrácení výstupu. Již se dohodli na zásadách obnovy a další země chtějí místo 6 měsíců 9 měsíců. Saúdská červencová produkce ropy zaznamenala přibližně 9,7 milionů barelů denně. Produkce saúdské ropy by měla být pod 10 bpd. Shoda OPEC + bude za 2H mnohem lepší a poptávka nemusí nutně vypadat ponurě pro rok 2020. Írán nechce, aby OPEC na tomto setkání USA odsoudil. Už nyní vidíme zvyšování poptávky po ropě. Všechno to ukazuje správným směrem. Doufá, že zítra dosáhne dohody o chartě OPEC +. Írán se na všech otázkách dohodl na setkání s ruským Novakem.
 • ECB není ohledně inflace optimistická – Členové ECB Pablos Hernadez de Cos a Klaus Knot hovořili v Helsinkách s tím, že inflace je daleko od cíle. Je zřejmé, že se nacházíme v obtížné situaci, inflace není daleko od cíle a prognóza inflace 1,6% pro rok 2021 je daleko od jejich cíle. Stále trpíme dlouhodobou nejistotou, ale nenacházíme se na recesním území. Očekávání pro Q2 a Q3 jsou méně příznivá než pro Q1. Je nesporné, že inflace zůstává příliš nízká, a pokud dojde k nepříznivému scénáři, ECB se rozhodla jednat
 • US ISM Manufacturing PMI – Zpráva o výrobě ISM v USA nebyla tak špatná, jak se očekávalo. Produkční PMI ISM dosáhl v červnu 51,7 bodu, přičemž se očekávalo, že poklesne z 52,1 bodu v květnu na 51,0 bodu. Lepší dopadl také finální výrobní PMI, který ustoupil od téměř stagnace a vyskočil na 50,6 bodu z květnových 50,1 bodu, u nichž se předpokládalo, že zůstanou na stejné úrovni v červnu. Zlepšila se také složka zaměstnanosti, která poskočila na 54,7 bodu z 53,7 bodu dříve. Ačkoli jiné ukazatele, jako jsou zaplacené ceny, vyšly docela slabě na 47,9 bodu z 53,2 dříve a Nové objednávky také klesly na 50,0 bodu, což znamená stagnaci, oproti 52,7 bodu dříve.

Býčí USD / JPY

 1. Trend se v posledních několika dnech posunul
 2. Pro tento pár se základy stávají býčí
 3. 20 SA poskytuje podporu v grafu H1

Klouzavé průměry nyní poskytují podporu této dvojici

USD / JPY byl medvědí asi dva měsíce poté, co se po eskalaci obchodní války snížil. Tento pár za tu dobu ztratil kolem 500 jader, ale v posledních několika dnech se situace u tohoto páru zlepšila a učinila býčí zvrat. Cena se zdola vyšplhala na 150 pipů a včera v noci, kdy se trhy otevřely, se otevřela s velkým býčím rozdílem, a to kvůli pozitivním tónům ze summitu G20. 20 SMA (šedá) také poskytuje podporu této dvojici, což znamená, že kupující mají v tuto chvíli kontrolu.

Závěrem

Summit G20 vylepšil věci na finančních trzích a nyní je na trzích nová pozitivní atmosféra. Obchodníci se vzdalují od bezpečných rájů a USD se výrazně zlepšil. Globální ekonomika však nadále oslabuje, jak dnes ukázaly zprávy o výrobě ze zbytku světa kromě USA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me