Stručný přehled Forexu z USA, 18. června – Euro padá na komentářích Draghi o snižování sazeb

Ekonomická data z nejrozvinutějších / hlavních zemí po celém světě se v posledních měsících oslabují, protože globální ekonomika po krátkodobém zlepšení v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenala další skok směrem dolů. Dnes jsme v Austrálii zaznamenali v 1. čtvrtletí pokles cen nemovitostí o 3,0%, což je pátý čtvrtletní pokles za sebou. Minulý večer byly zveřejněny také zápisy z měnové politiky, což jsem nekontroloval, ale předpokládám, že byly holubičí, protože RBA na tomto setkání snížila úrokové sazby. AUD / USD byl dnes ráno nižší, což potvrzuje holubičí zaujatost ze strany RBA.

Překvapení však dnes přišlo od Maria Draghiho a Evropské centrální banky. Draghi přijal ekonomický propad, ve kterém se v současné době nachází eurozóna, a vyjádřil obavy z inflace, což nebylo příliš překvapivé po poklesu pod základní hodnotou CPI (index spotřebitelských cen) pod 1,0% minulý měsíc a klesající tendenci inflačních očekávání . Řekl, že je zapotřebí dalších stimulů, pokud se ekonomika nezlepší, což se zdá být ne, a zmínil snížení sazeb jako jeden z hlavních nástrojů, které ECB má. Euro se po těchto komentářích potápělo, což podle mého názoru jde ve prospěch ECB, ale Donald Trump na tyto komentáře reagoval a obviňoval ECB. Myslím si však, že tweet byl zaměřen na FED, který se sejde ve středu.

Evropské zasedání

 • Ekonomický sentiment eurozóny ZEW – Ekonomický sentiment měl během loňského roku klesající trend, v listopadu dosáhl dna -22 bodů, ale od té doby se začal zlepšovat a v dubnu se sentiment opět dostal do kladných hodnot. Ale to netrvalo dlouho, protože sentiment se minulý měsíc opět dostal do záporných hodnot a klesl na -1,6 bodu. Tento měsíc se očekávalo zhoršení a pokles na -3,6 bodu, ale po velkém poklesu německého ekonomického sentimentu ZEW, který byl publikován dříve, byl trh připraven na další velký pokles počtu eurozóny. To se stalo a ekonomický sentiment eurozóny ZEW klesl na -20,2 bodu, takže Mario Draghi měl pravdu, že měl strach.
 • Konečná inflace CPI v eurozóně – Inflace rovněž vykazuje oslabující trend v eurozóně jako ve zbytku světa, ale v dubnu jsme zaznamenali skok, i když to nebylo reálné, protože ceny byly silně ovlivněny velikonočním víkendem toho měsíce. V květnu inflace opět oslabila a celkový CPI (index spotřebitelských cen) poklesl na 1,2% z 1,7%, zatímco základní CPI poklesl na 0,8% z 1,3% v dubnu. Konečné čtení bylo zveřejněno dnes ráno a neprokázalo žádnou změnu oproti předběžnému čtení, takže inflace v Evropě směřuje skutečně dolů.
 • Draghi zmínky přináší snížení sazby – Draghiho projev ve Sintře byl zveřejněn dnes ráno s hlavním komentářem, že další snižování sazeb je součástí sady nástrojů centrální banky. QE má stále značnou rezervu, limity QE jsou specifické pro nepředvídané události, kterým čelí ECB. Pokud se výhled nezlepší, je zapotřebí dalších stimulů, negativní sazby se ukázaly jako velmi důležitý nástroj a ukazatele pro nadcházející čtvrtletí ukazují na přetrvávající měkkost. ECB je schopna posílit dopředné pokyny úpravou své předpojatosti a podmíněnosti tak, aby zohledňovaly rozdíly v postupu úpravy inflace. V nadcházejících týdnech budeme uvažovat o tom, jak lze naše nástroje přizpůsobit závažnosti rizika pro cenovou stabilitu.
 • Ifo omezuje růst HDP pro Německo – Ifo dnes snížilo prognózu růstu Německa do roku 2020 na 1,7% z 1,8% dříve. Prognóza HDP pro rok 2019 zůstala nezměněna, i když na 0,6%, což je docela málo. Zmínili také slabost přelévání průmyslového sektoru na trh práce, domácí ekonomiku, pro Německo tak těžké časy.

Americké zasedání

 • Trump bere úder v ECB, ale zaměřuje se na FED – Americký prezident Donald Trump tweetoval, jakmile vstal poté, co viděl [] EUR / USD]] mnohem níže po komentářích Draghi dnes ráno. Tady je tweet „Mario Draghi právě oznámil, že mohou přijít další stimuly, což okamžitě propadlo euro vůči dolaru, což jim nespravedlivě usnadnilo konkurovat USA. Spolu s Čínou a dalšími se jim to už roky daří “. A další tweet hned poté: Trumf
 • Merkelová hrozí Íránu, pokud Írán nedodrží jaderný pakt – Německá kancléřka Angela Merkelová dnes komentovala Írán tím, že bude mít důsledky, pokud Írán nedodrží jaderný pakt. Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom situaci vyřešili pokojně. USA zvýšily vojenskou přítomnost v regionu, takže i zde se věci stupňují.
 • Prodej kanadské výroby – Tržby z výroby byly v Kanadě ve třech z posledních pěti měsíců záporné, ale zpráva zveřejněná minulý měsíc vykázala v březnu slušný skok o 2,1%, který byl dnes revidován výše na 2,6%. Očekávalo se, že dnešní zpráva v dubnu vykáže další nárůst o 0,6%, ale tržby minuli očekávání, místo toho klesla o 0,6%. Nové objednávky také pro daný měsíc byly negativní – -1,4% oproti + 2,5% dříve, které byly revidovány výše z + 1,5%.
 • Trump znovu tweeting, tentokrát o Číně – Existovaly určité obavy, že se schůzka vůbec neuskuteční. Naděje je, že obchodní rozhovory znovu začnou na cestě k obchodu. Trump však o této záležitosti zveřejnil celkem pozitivní tweet, takže tady to jde:
 • trumf tweet

Medvědí EUR / USD

 1. Trend se opět stal medvědí
 2. Základy jsou holubice
 3. ECB se dnes stala ještě holubičí
 4. ŘO tlačí cenu dolů

50 a 20 SMA tlačí cenu dolů

EUR / USD byl v posledních dvou týdnech poměrně vzestupný, protože USD se v posledních měsících stal medvědí na měkčích ekonomických datech z USA. Větší medvědí trend se však u této dvojice znovu obnovil a fundamenty se pro euro stále zhoršují, jako je například velký pokles ekonomického sentimentu ZEW, který jsme dnes ráno viděli z Německa a eurozóny. ECB se dnes také stala ještě holubičí, což znamenalo nadcházející letošní snížení sazeb a tento pár ztratil kolem 60 pipů. Vyšší malé vysledování, což je dobrá příležitost k prodeji, protože klouzavé průměry se rychle blíží.

Závěrem

Donald Trump začal den brzy dnes a zasáhl ECB, protože se stal holubicí, což způsobilo pokles eura a evropské akciové trhy výše. Trump nenávidí, že FED je v cyklu utahování sazeb, takže dnešní tweety jsou zaměřeny na FED, který se zítra sejde, více než ECB. Očekávám tedy, že FED bude znít také jako holubice, ale nejsem si jistý červencovým snížením sazeb.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map